ShafaghStone
فرماندار نطنز از ایجاد شهرک تخصصی سنگ های تزیینی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایرنا، ˈیوسف حسنیˈ روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با ایجاد شهرک تخصصی سنگ های تزئینی برای بیش از یکهزار و 500 نفر اشتغالزایی می شود.

وی تعداد معادن فعال شهرستان را 60 واحد اعلام کرد و گفت: حدود 40 درصد از سنگ های تزیینی و 20 درصد سنگ گرانیت استان اصفهان از طریق معادن نطنز تامین می شود.

وی بیان داشت: با راه اندازی این شهرک تعداد 150 واحد سنگبری تحت پوشش این شهرک قرار خواهد گرفت که برای این تعداد نیز علاوه بر اشتغال یکهزار و 500 نفر به صورت مستقیم، 9 هزار نفر نیز بصورت غیرمستقیم مشغول کار می شوند.

رییس شعب خانه صنعت و معدن شهرستان نطنز نیز با اشاره به وجود ذخایر سنگ های متنوع تزیینی در شهرستان گفت: درحال حاضر مهمترین بخش معادن استان اصفهان در این شهرستان است که با تشویق سرمایه گذاران واحدهای فرآوری، ضایعات سنگ در منطقه طرقرود درحال ساخت می باشد.

ˈغلامرضا عبدالهیˈ افزود: با راه اندازی فرآوری ضایعات سنگ سالانه بیش از 1.6 تا دو میلیون تن سنگ مواداولیه واحدهای فرآوری تامین می شود.

شرکت صنایع سنگ آروین نطنز با تولید سالانه بیش از 300 هزار مترمربع انواع سنگ گرانیت اواخر هفته جاری در سفر هیات دولت به استان اصفهان با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح می شود.

نطنز در 120 کیلومتری شمال استان اصفهان قرار داردسایر اخبار

موافقت برای واردات 500 دستگاه ماشین آلات حوزه فعالیت معدنی

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای راه اندازی سامانه مجوزها، تاکنون ۲ هزار درخواست واردات ماشین آلات حوزه فعالیت‌های معدنی ثبت شده که از این میزان برای واردات ۵۰۰ دستگاه موافقت شده است.

بانک صنعت و معدن ارائه خدمات در داخل واحدهای صنعتی را آغاز کرد

مدیرعامل بانک صنعت و معدن ایران از آغاز فرآیند روش بانکداری باز توسط این بانک برای ارائه خدمات به واحدهای تولیدی برتر به منظور تحقق بانکداری دیجیتال در کنار رفع موانع و رونق تولیدخبر داد.

تغییر مبنای پرداخت حقوق دولتی واحدهای معدنی

براساس اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنای دریافت حقوق دولتی معادن ثبت فاکتور معاملات در سامانه جامع تجارت خواهد شد که تا پایان سال اجرایی می شود.

صندوق بیمه معدن، در سرمایه گذاری های کلان نقش آفرینی کند/ ضرورت حمایت های فرامنطقه ای از معدن و صنایع معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو خواستار تدوین افق های جدید متناسب با اهداف توسعه ای بخش معدن و صنایع معدنی برای صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی شد. جعفری گفت: این صندوق در سرمایه گذاری های کلان نیز نقش آفرینی کند.

قابل توجه فعالان معدنی: معادن غیرفعال این استان واگذار میشوند

معادن غیرفعال این استان در کشورمان واگذار میشوند.

وزیر صمت استیضاح میشود؟

استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی مطرح نیست.

معادن ایران پارکینگ ماشین‌آلات معدنی میشوند

مدیرعامل چادرملو درباره نبود تکنولوژی‌های نوین هشدار داد.

آغاز عملیات احداث راه دسترسی به واحدهای معدنی خاش با سرمایه گذاری 28 میلیارد تومانی ایمیدرو

مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی از آغاز عملیات احداث راه دسترسی به 26 واحد معدنی شهرستان خاش (سیستان و بلوچستان) خبر داد.

اثر کرونا بر آموزش معدنکاری

آموزش فعلی در بخش مهندسی معدن تا چه اندازه در راستای مهارت¬های مورد نیاز آینده صنعت معدنکاری است و تاثیر کووید 19 همه¬گیر بر آموزش چگونه است

وصول 200 میلیارد ریال حقوق دولتی معادن طی 5 ماه امسال

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان تهران گفت: طی 5 ماه اول امسال 200 میلیارد ریال حقوق دولتی بر مبنای قیمت‌های پایه جدید مواد معدنی دریافت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 275 درصد رشد داشت.

2 راهکار دولت سیزدهم برای مبارزه با فساد/ چرخ اقتصاد فساد نباید بچرخد

کارشناسان معتقدند برای مبارزه با فساد باید ساختار و بینش مبارزه با فساد تغییر کند و اینگونه نباشد که بعد از کنار رفتن فردی که با فساد مبارزه می کند و با آمدن فرد دیگر دوباره آن فسادها برگردد.