لطفا منتظر بمانید ...

موانع قانون مالیات بر ارزش افزوده از پیش پای تولید برداشته می شود

موانع قانون مالیات بر ارزش افزوده از پیش پای تولید برداشته می شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه مالیات بر ارزش افزوده یکی از موانع تولید است، گفت: چارچوب اصلاحات مورد نظر در حوزه مالیات بر ارزش افزوده طراحی شده و به‌زودی اعلام خواهد شد.

به گزارش فارس، محمد رضا نعمت زاده در حاشیه همایش روز ملی صادرات در جمع خبرنگاران، اظهارداشت: خوشحالیم امسال همایش روز ملی صادرات را در شرایط بهبود روابط بین‌المللی برگزار می‌کنیم.

وی افزود: موانعی که بر سر راه تجارت بود به تدریج در حال برطرف شدن است و صادرکنندگان انشاالله در فضای بهتر به کار خود ادامه خواهند داد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در داخل کشور با وضع قوانین و دستورالعمل‌ها موانع تولید در حال کاهش است، افزود: البته هنوز راه زیادی برای رفع موانع تولید و صادرات باقی مانده ولی مرتب در حال کاهش است.

وی تصریح کرد: هنوز روابط بانکی ما با جهان به حالت عادی بازنگشته و این زمان‌بر است. ارتباط اقتصادی با کشورهای اروپایی برقرار شده اما محدود است و در هر کشور یک یا دو بانک در حال همکاری هستند.

نعمت زاده با بیان اینکه عدم استفاده درست از ظرفیت‌های داخلی یکی از چالش‌های تولید و صادرات است، گفت: اما باید این را در نظر داشته باشیم که در سال ۵۶ سهم صادرات غیرنفتی از کل صادرات کشور ۴ درصد بود اما این رقم در سال گذشته به ۷۰ درصد رسید.

وی ادامه داد: هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی ما برای رسیدن سهم صادرات به ۸۰ درصد کل صادرات است که البته تحقق این هدف بستگی به تلاش همه دست‌اندرکاران دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به هدف‌گذاری افزایش سالانه ۱۵ درصدی صادرات غیرنفتی در قالب برنامه ششم توسعه، افزود: امیدواریم امسال این هدف محقق شود و سال‌های آینده هم درصد رشد را بتوانیم افزایش دهیم.

نعمت زاده در پاسخ به این سوال که با توجه به آمار صادرات در شش ماهه اول امسال، فکر می‌کنید هدف رشد ۱۵ درصدی صادرات در سال جاری محقق می‌شود؟، گفت: بله؛ تلاش ما این است که زمینه را برای افزایش صادرات ایجاد کنیم.

وی درخصوص مانع داخلی و خارجی تولید و صادرات، گفت: باید در داخل همه ما صادرات را رکن توسعه کشور بدانیم؛ شاید هنوز برخی به این نتیجه نرسیده‌اند که اگر صادرات رشد یابد، اشتغال و درآمد افزایش خواهد یافت.

وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت افزود: تولید، بازار فروش می‌خواهد. بازار داخلی هم محدود است و واردات وجود دارد به همین دلیل باید بازارهای صادراتی را افزایش دهیم، افزایش بازارهای صادراتی به معنای تولید بیشتر، اشتغال بیشتر و درآمد بیشتر است. 

وی مراودات بین‌المللی در حوزه بانک و مالیات بر ارزش افزوده را دو مانع مهم تولید و صادرات دانست و گفت: در حوزه بانکی مسئولان بانک مرکزی در حال تلاش برای افزایش سطح روابط هستند و دوستان سازمان امور مالیاتی در حال بررسی هستند و احتمالا در یکی دو هفته آینده خبرهای خوبی در رفع موانع تولید در این زمینه اعلام خواهد شد.

به گفته وی در جلساتی که با وزیر اقتصاد و مسئولان سازمان امور مالیاتی داشتیم مطرح شد که چارچوب اصلاحات مورد نظر در حوزه مالیات بر ارزش افزوده طراحی شده و به‌زودی اعلام خواهد شدسایر اخبار

درخواست از وزرای اقتصاد و صنعت برای شفاف‌سازی درآمد اتاق ایران

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در نامه‌های جداگانه به وزرای اقتصاد و صنعت، خواستار انتشار اطلاعات مربوط به منابع درآمدی اتاق ایران طی ۳ سال اخیر شد.

شبکه همکاری اکوسیستم نوآوری و فناوری با بخش معدن ایجاد شود

معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: گلوگاه توسعه بخش معدن کشور فناوری و نوآوری است و تبدیل کردن بخش معدن به بازار فناوری باید دغدغه اصلی اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور شود و شبکه همکاری اکوسیستم نوآوری و فناوری با بخش معدن ایجاد شود.

موافقت برای واردات 500 دستگاه ماشین آلات حوزه فعالیت معدنی

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای راه اندازی سامانه مجوزها، تاکنون ۲ هزار درخواست واردات ماشین آلات حوزه فعالیت‌های معدنی ثبت شده که از این میزان برای واردات ۵۰۰ دستگاه موافقت شده است.

بانک صنعت و معدن ارائه خدمات در داخل واحدهای صنعتی را آغاز کرد

مدیرعامل بانک صنعت و معدن ایران از آغاز فرآیند روش بانکداری باز توسط این بانک برای ارائه خدمات به واحدهای تولیدی برتر به منظور تحقق بانکداری دیجیتال در کنار رفع موانع و رونق تولیدخبر داد.

تغییر مبنای پرداخت حقوق دولتی واحدهای معدنی

براساس اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنای دریافت حقوق دولتی معادن ثبت فاکتور معاملات در سامانه جامع تجارت خواهد شد که تا پایان سال اجرایی می شود.

صندوق بیمه معدن، در سرمایه گذاری های کلان نقش آفرینی کند/ ضرورت حمایت های فرامنطقه ای از معدن و صنایع معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو خواستار تدوین افق های جدید متناسب با اهداف توسعه ای بخش معدن و صنایع معدنی برای صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی شد. جعفری گفت: این صندوق در سرمایه گذاری های کلان نیز نقش آفرینی کند.

قابل توجه فعالان معدنی: معادن غیرفعال این استان واگذار میشوند

معادن غیرفعال این استان در کشورمان واگذار میشوند.

وزیر صمت استیضاح میشود؟

استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی مطرح نیست.

معادن ایران پارکینگ ماشین‌آلات معدنی میشوند

مدیرعامل چادرملو درباره نبود تکنولوژی‌های نوین هشدار داد.

آغاز عملیات احداث راه دسترسی به واحدهای معدنی خاش با سرمایه گذاری 28 میلیارد تومانی ایمیدرو

مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی از آغاز عملیات احداث راه دسترسی به 26 واحد معدنی شهرستان خاش (سیستان و بلوچستان) خبر داد.

اثر کرونا بر آموزش معدنکاری

آموزش فعلی در بخش مهندسی معدن تا چه اندازه در راستای مهارت¬های مورد نیاز آینده صنعت معدنکاری است و تاثیر کووید 19 همه¬گیر بر آموزش چگونه است