لطفا منتظر بمانید ...

فروش ماشین‌آلات قسطی به معدنکاران

فروش ماشین‌آلات قسطی به معدنکاران

ماین نیوز: تسهیلات بانکی برای معدنکاران نرخ بالایی دارد و از نظر اقتصادی برای آنها به صرفه نیست و به طور کلی هزینه عملیات معدنی را بالا می‌برد.

از طرفی بوروکراسی اداری طولانی برای اخذ این تسهیلات مانع دیگری برای تمایل معدنکاران برای گرفتن این تسهیلات است. هرچند موارد دیگری همچون نداشتن چک برگشتی و معوقات بانکی واجد شرایط بودن معدنکاران را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. همچنین سپرده وثیقه بانکی به این مسئله اضافه شده که باعث شده مسیر دریافت تسهیلات بانکی را برای معدنداران دشوار کند. این در حالی است که معدنکار برای تامین ماشین‌آلات و تجهیزات به اعتبار نیاز دارد و نمی‌تواند فعالیت خود را تا زمان وصول تسهیلات متوقف کند یا به تاخیر بیندازد.

از این رو اگر تولیدکنندگان تجهیزات به جای پول نقد محصولات خود را به صورتی اقساط در اختیار معدنکاران قرار دهند نقش بانک در تامین اعتبار حذف خواهد شد. این سیاستی است که صندوق بیمه سرمایه‌گذاری معادن پیش گرفته تا تولیدکنندگان ماشین‌آلات مورد نیاز معدنکاران را تهیه کنند و صندوق به جای صدور ضمانتنامه برای بانک، آن را برای تامین‌کنندگان تجهیزات صادر کند. به همین منظور این صندوق تاکنون با یکی از تولیدکنندگان ماشین‌آلات معدنی قرارداد بسته و با چند شرکت دیگر در حال مذاکره است.

تعامل معدنکار و تامین‌کننده ماشین‌آلات باعث شده قیمت تمام شده ماشین‌آلات کمتر از زمانی باشد که به واسطه تسهیلات بانکی فراهم می‌شود. از طرف دیگر بوروکراسی اداری در اجرای این برنامه‌ها حذف می‌شود. از نظر خدماتی که صندوق بیمه سرمایه‌گذاری معادن تفاوتی وجود ندارد، چراکه هزینه‌های که معدنکاران بابت این ضمانتنامه به صندوق پرداخت می‌کند همان هزینه بوده که برای ضمانتنامه بانک از معدنکاران اخذ می‌شود و در قبال آن پروانه معدنکاران به عنوان وثیقه نزد صندوق بیمه سرمایه‌گذاری معادن تا پایان اقساط باقی خواهد ماند.

* مهرداد احمد شعربافی
معاون مالی صندوق بیمه سرمایه‌گذاری معادنسایر اخبار

درخواست از وزرای اقتصاد و صنعت برای شفاف‌سازی درآمد اتاق ایران

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در نامه‌های جداگانه به وزرای اقتصاد و صنعت، خواستار انتشار اطلاعات مربوط به منابع درآمدی اتاق ایران طی ۳ سال اخیر شد.

شبکه همکاری اکوسیستم نوآوری و فناوری با بخش معدن ایجاد شود

معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: گلوگاه توسعه بخش معدن کشور فناوری و نوآوری است و تبدیل کردن بخش معدن به بازار فناوری باید دغدغه اصلی اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور شود و شبکه همکاری اکوسیستم نوآوری و فناوری با بخش معدن ایجاد شود.

موافقت برای واردات 500 دستگاه ماشین آلات حوزه فعالیت معدنی

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای راه اندازی سامانه مجوزها، تاکنون ۲ هزار درخواست واردات ماشین آلات حوزه فعالیت‌های معدنی ثبت شده که از این میزان برای واردات ۵۰۰ دستگاه موافقت شده است.

بانک صنعت و معدن ارائه خدمات در داخل واحدهای صنعتی را آغاز کرد

مدیرعامل بانک صنعت و معدن ایران از آغاز فرآیند روش بانکداری باز توسط این بانک برای ارائه خدمات به واحدهای تولیدی برتر به منظور تحقق بانکداری دیجیتال در کنار رفع موانع و رونق تولیدخبر داد.

تغییر مبنای پرداخت حقوق دولتی واحدهای معدنی

براساس اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنای دریافت حقوق دولتی معادن ثبت فاکتور معاملات در سامانه جامع تجارت خواهد شد که تا پایان سال اجرایی می شود.

صندوق بیمه معدن، در سرمایه گذاری های کلان نقش آفرینی کند/ ضرورت حمایت های فرامنطقه ای از معدن و صنایع معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو خواستار تدوین افق های جدید متناسب با اهداف توسعه ای بخش معدن و صنایع معدنی برای صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی شد. جعفری گفت: این صندوق در سرمایه گذاری های کلان نیز نقش آفرینی کند.

قابل توجه فعالان معدنی: معادن غیرفعال این استان واگذار میشوند

معادن غیرفعال این استان در کشورمان واگذار میشوند.

وزیر صمت استیضاح میشود؟

استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی مطرح نیست.

معادن ایران پارکینگ ماشین‌آلات معدنی میشوند

مدیرعامل چادرملو درباره نبود تکنولوژی‌های نوین هشدار داد.

آغاز عملیات احداث راه دسترسی به واحدهای معدنی خاش با سرمایه گذاری 28 میلیارد تومانی ایمیدرو

مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی از آغاز عملیات احداث راه دسترسی به 26 واحد معدنی شهرستان خاش (سیستان و بلوچستان) خبر داد.

اثر کرونا بر آموزش معدنکاری

آموزش فعلی در بخش مهندسی معدن تا چه اندازه در راستای مهارت¬های مورد نیاز آینده صنعت معدنکاری است و تاثیر کووید 19 همه¬گیر بر آموزش چگونه است