ShafaghStone
نارضایتی کوماتسو از بازار تجهیزات چین

به گزارش ماین نیوز، این وضعیت چالش این سازنده تجهیزات ژاپنی و همتایانش را در بازاری نشان می دهد که بیش از حد انتظار راکد شده است.

تتسوجی اوهاشی، مدیرعامل کوماتسو در مصاحبه ای به بلومبرگ اظهار کرد اوضاع در چین دشوارتر شده است و به نظر می رسد خود مشتریان این شرکت هم در مورد زمان آغاز پروژه‌های ساخت و ساز اطمینانی ندارند و گویا منتظرند پس از اجرا شدن پروژه ها، به خرید ماشین آلات اقدام کنند.

نگرانیهای کوماتسو در چین منعکس کننده نگرانیهای مشابه شرکت هیتاچی است که هفته گذشته اعلام کرد تقاضا برای دستگاههای حفاری در سه ماهه جاری تقریبا 50 درصد پایین سطح سال گذشته است.

کوماتسو در واکنش به شرایط چین اقدام به کاهش هزینه های نیروی کار کرده است در حالیکه هیتاچی نیمی از توان تولید کارخانه های چینی خود را غیرفعال کرده است.

کوماتسو و هیتاچی در ژاپن با رقیبان بین المللی مانند کاترپیلار و سانی هوی اینداستری رقابت می کنند. کوماتسو دومین سازنده بزرگ تجهیزات معدنی و ساخت و ساز در جهان است.

مدیرعامل کوماتسو گفته است احیای بازار جهانی تجهیزات معدنی هنوز مشاهده نشده و شرایط در سال آینده احتمالا دشوار خواهد ماند. کاترپیلار و کوماتسو فروش دامپ تراکهای بزرگ را که برای حمل مواد معدنی مانند سنگ آهن و مس استفاده می شوند در اختیاردارند در حالیکه هیتاچی بزرگترین سهم را در فروش دستگاههای حفاری بسیار بزرگ دارد.سایر اخبار

موافقت برای واردات 500 دستگاه ماشین آلات حوزه فعالیت معدنی

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای راه اندازی سامانه مجوزها، تاکنون ۲ هزار درخواست واردات ماشین آلات حوزه فعالیت‌های معدنی ثبت شده که از این میزان برای واردات ۵۰۰ دستگاه موافقت شده است.

بانک صنعت و معدن ارائه خدمات در داخل واحدهای صنعتی را آغاز کرد

مدیرعامل بانک صنعت و معدن ایران از آغاز فرآیند روش بانکداری باز توسط این بانک برای ارائه خدمات به واحدهای تولیدی برتر به منظور تحقق بانکداری دیجیتال در کنار رفع موانع و رونق تولیدخبر داد.

تغییر مبنای پرداخت حقوق دولتی واحدهای معدنی

براساس اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنای دریافت حقوق دولتی معادن ثبت فاکتور معاملات در سامانه جامع تجارت خواهد شد که تا پایان سال اجرایی می شود.

صندوق بیمه معدن، در سرمایه گذاری های کلان نقش آفرینی کند/ ضرورت حمایت های فرامنطقه ای از معدن و صنایع معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو خواستار تدوین افق های جدید متناسب با اهداف توسعه ای بخش معدن و صنایع معدنی برای صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی شد. جعفری گفت: این صندوق در سرمایه گذاری های کلان نیز نقش آفرینی کند.

قابل توجه فعالان معدنی: معادن غیرفعال این استان واگذار میشوند

معادن غیرفعال این استان در کشورمان واگذار میشوند.

وزیر صمت استیضاح میشود؟

استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی مطرح نیست.

معادن ایران پارکینگ ماشین‌آلات معدنی میشوند

مدیرعامل چادرملو درباره نبود تکنولوژی‌های نوین هشدار داد.

آغاز عملیات احداث راه دسترسی به واحدهای معدنی خاش با سرمایه گذاری 28 میلیارد تومانی ایمیدرو

مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی از آغاز عملیات احداث راه دسترسی به 26 واحد معدنی شهرستان خاش (سیستان و بلوچستان) خبر داد.

اثر کرونا بر آموزش معدنکاری

آموزش فعلی در بخش مهندسی معدن تا چه اندازه در راستای مهارت¬های مورد نیاز آینده صنعت معدنکاری است و تاثیر کووید 19 همه¬گیر بر آموزش چگونه است

وصول 200 میلیارد ریال حقوق دولتی معادن طی 5 ماه امسال

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان تهران گفت: طی 5 ماه اول امسال 200 میلیارد ریال حقوق دولتی بر مبنای قیمت‌های پایه جدید مواد معدنی دریافت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 275 درصد رشد داشت.

2 راهکار دولت سیزدهم برای مبارزه با فساد/ چرخ اقتصاد فساد نباید بچرخد

کارشناسان معتقدند برای مبارزه با فساد باید ساختار و بینش مبارزه با فساد تغییر کند و اینگونه نباشد که بعد از کنار رفتن فردی که با فساد مبارزه می کند و با آمدن فرد دیگر دوباره آن فسادها برگردد.