ShafaghStone
قانون عجیب واردات ماشین‌آلات معدنی

به گزارش ماین نیوز، عبدالرضا صالحی با اشاره به اینکه در حال حاضر سن ماشین آلات معدنی به 40 تا 50 سال می رسد، گفت: نزدیک به دو سال پیش و همزمان با روی کار آمدن دولت یازدهم، قرار شد برای واردات ماشین آلات جدید و به روز معادن 360 میلیارد تومان وام به واردکنندگان پرداخت شود.

وی افزود: این تصمیم برای ارائه تسهیلات از طریق ایمیدرو و با تفاهم دو بانک ملت و تجارت و با ضمانت صندوق بیمه توسعه معادن اتخاذ شد، اما تا کنون یک ریال از این رقم هم به واردکنندگان ماشین آلات پرداخت نشده است.

صالحی با بیان اینکه سالهاست هیچ سرمایه گذاری جدی در بخش نوسازی و بهسازی ماشین آلات و تجهیزات معدنی در کشور انجام نشده است، اظهار کرد: در طول سالهای تحریم هیچ چاره‌ای جز خرید ماشین آلات چینی نامرغوب نداشته‌ایم.

دبیر انجمن تولیدکنندگان و واردکنندگان ماشین آلات معدنی با تاکید بر اینکه مشکل معدن و فعالیت های معدنی در کشور تنها به دلیل تحریم ها نیست، تصریح کرد: اصلی ترین مشکلات بخش معدن از تحریم های داخلی نظیر اعمال قوانین زائد و دست و پاگیر نشات می گیرد؛ به طور نمونه ماشین آلات معدنی در فهرست خودروهای سواری و لوکس طبقه بندی شده است.

به گفته صالحی براساس آیین نامه واردات خودرو، تعرفه ورود یک ماشین سنگین معدنی همانند یک خودروی سواری 20 درصد تعیین شده است.

وی افزود: این دیدگاه قانونی در حالی وجود دارد که در همه جای دنیا ماشین آلات و تجهیزات معدنی به عنوان یک ابزار برای اشتغالزایی و درآمدزایی تلقی می شود.

این فعال بخش تولید و واردات ماشین آلات معدنی رفع قوانین غیرکارشناسی در بخش معادن و فعالیت های معدنی را خواستار شدسایر اخبار

موافقت برای واردات 500 دستگاه ماشین آلات حوزه فعالیت معدنی

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای راه اندازی سامانه مجوزها، تاکنون ۲ هزار درخواست واردات ماشین آلات حوزه فعالیت‌های معدنی ثبت شده که از این میزان برای واردات ۵۰۰ دستگاه موافقت شده است.

بانک صنعت و معدن ارائه خدمات در داخل واحدهای صنعتی را آغاز کرد

مدیرعامل بانک صنعت و معدن ایران از آغاز فرآیند روش بانکداری باز توسط این بانک برای ارائه خدمات به واحدهای تولیدی برتر به منظور تحقق بانکداری دیجیتال در کنار رفع موانع و رونق تولیدخبر داد.

تغییر مبنای پرداخت حقوق دولتی واحدهای معدنی

براساس اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنای دریافت حقوق دولتی معادن ثبت فاکتور معاملات در سامانه جامع تجارت خواهد شد که تا پایان سال اجرایی می شود.

صندوق بیمه معدن، در سرمایه گذاری های کلان نقش آفرینی کند/ ضرورت حمایت های فرامنطقه ای از معدن و صنایع معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو خواستار تدوین افق های جدید متناسب با اهداف توسعه ای بخش معدن و صنایع معدنی برای صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی شد. جعفری گفت: این صندوق در سرمایه گذاری های کلان نیز نقش آفرینی کند.

قابل توجه فعالان معدنی: معادن غیرفعال این استان واگذار میشوند

معادن غیرفعال این استان در کشورمان واگذار میشوند.

وزیر صمت استیضاح میشود؟

استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی مطرح نیست.

معادن ایران پارکینگ ماشین‌آلات معدنی میشوند

مدیرعامل چادرملو درباره نبود تکنولوژی‌های نوین هشدار داد.

آغاز عملیات احداث راه دسترسی به واحدهای معدنی خاش با سرمایه گذاری 28 میلیارد تومانی ایمیدرو

مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی از آغاز عملیات احداث راه دسترسی به 26 واحد معدنی شهرستان خاش (سیستان و بلوچستان) خبر داد.

اثر کرونا بر آموزش معدنکاری

آموزش فعلی در بخش مهندسی معدن تا چه اندازه در راستای مهارت¬های مورد نیاز آینده صنعت معدنکاری است و تاثیر کووید 19 همه¬گیر بر آموزش چگونه است

وصول 200 میلیارد ریال حقوق دولتی معادن طی 5 ماه امسال

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان تهران گفت: طی 5 ماه اول امسال 200 میلیارد ریال حقوق دولتی بر مبنای قیمت‌های پایه جدید مواد معدنی دریافت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 275 درصد رشد داشت.

2 راهکار دولت سیزدهم برای مبارزه با فساد/ چرخ اقتصاد فساد نباید بچرخد

کارشناسان معتقدند برای مبارزه با فساد باید ساختار و بینش مبارزه با فساد تغییر کند و اینگونه نباشد که بعد از کنار رفتن فردی که با فساد مبارزه می کند و با آمدن فرد دیگر دوباره آن فسادها برگردد.