لطفا منتظر بمانید ...

سنگ گرانیت تایل (بوک مچ)

سنگ گرانیت تایل (بوک مچ)

تایل گرانیت

سنگ اسلب به سنگ هایی با ابعاد نسبتا بزرگ گفته می شود که ابعاد سنگ اسلب معمولا بزرگتر از 120*220 سانتیمتر می باشد. برای تولید سنگ اسلب باید از سنگ های خام سالم با ابعاد بزرگ که اصطلاحا کوپ سنگ گفته می شود استفاده می کنند. هزینه فروآوری سنگ خام جهت تولید سنگ اسلب نسبتا 2برابر می باشد. ضخامت سنگ اسلب عموما از 2 سانت بیشتر می باشد. علت بالا بودن قیمت سنگ اسلب به سنگ های طولی:هزینه بالای فرآوری سنگ اسلب نسبت به سنگ های دیگر، خرید سنگ خام سالم یا همان کوپ سنگ با ابعاد بزرگتر که قیمت بالاتری نسبت به سنگ های خام و بی قواره می باشد.

تمام سنگ ها اعم از سنگ تراورتن؛ سنگ مرمر، سنگ مرمریت وسنگ گرانیت را می توان بصورت اسلب تولید کرد.

سنگ اسلب به جهت نمایش سطح بزرگی از سطح سنگ بسیار زیبا می باشد. به همین جهت معماران در دهه های اخیر در طراحی خود از سنگ اسلب استفاده می کنند.

عموم استفاده سنگ اسلب در لابی ها و سالن های بزرگ می باشد همچنین از سنگ اسلب با ضخامت بیشتر از 2 سانتی متر در تولید محصولات تزئینی استفاده می شود.

از سنگ اسلب در تولید روشویی نیز استفاده می­ شود. یکی دیگر از کاربردهای سنگ اسلب استفاده از سنگ اسلب در لایت باکس ها می باشد سنگ های اسلب مرمر بدلیل گذر نور از خود زیبایی خاصی داردوهم اکنون وارادات و صادرات سنگ از کشورهای مختلف عموما بصورت اسلب می باشد تا در کشورهای مقصد سنگ اسلب را به ابعاد مورد نظر برش میزنند.

برش سنگ به وسیله اره، رایجترین روش در کارخانجات سنگبری است. اره‌های برش عمدتاً در کارخانه هایی با ظرفیت تولید بالا به کار می‌روند. در این روش بلوک سنگ بوسیله یک سری اره‌های موازی با تیغه‌های الماسی بریده می‌شود. اره‌های الماسه دارای تیغه‌ها و قدرت متفاوت هستند که معمولا ۴۰ تا ۸۰ تیغه دارند . اره‌ها را به دو گروه نرم بر و سخت بر تقسیم می‌کنند.

سنگ اسلب به سنگی می گویند که توسط دستگاه اره بریده شود. این دستگاه ها که مخصوص بریدن سنگ کوپ هستند عموما از 80 تیغه کنار هم و با فاصله یکسان معمولا ( 2 سانت ) قرار دارند. در زیر می توانید عکس هایی از دستگاه اره را مشاهده فرمایید.

اصولا به ورقه سنگ هایی که عرض آنها بالاتر از 70 باشد اسلب می گویند. که برای اسلب های صادراتی عرض آنها بالاتر از 120 سانتی متر و طول آن بین 2.5 الی 3 متر می باشد. حداکثر اندازه برای سنگ اسلب 2.5 متر در 3 متر می باشد

به منظور ایجاد یک بوک مچ می بایست سنگ کناری قرینه سنگ ابتدایی نصب گردد، لذا برای بوک مچ کردن حتما می بایست سنگ های اسلب به صورت یک درمیان سمت نمایش آنها تغییر یابد. یعنی سنگ دومی که به فرآیند ساب و رزین کاری ارسال می شود سطح نهایی آن پشت سنگ اول است و به همین ترتیب به صورت یک در میان رو و پشت سنگ تغییر می کند تا در زمان نصب بتوانند خطوط و نقش و نگار سنگ را در کنار یکدیگر چیدمان کنند.