معاون وزیر صنایع جزئیات لایحه جدید معادن را اعلام کرد
  معاون وزیر صنایع گفت: تکمیل زنجیره تولید در داخل کشور، ‌واگذاری معادن به تولیدکنندگان واقعی، ‌نوسازی معادن و صنایع معدنی و ‌جلوگیری از دخالت سازمان‌های غیرمسوول در فعالیت‌های معدنی از جمله محتویات جدید لایحه معادن است.

محمدمسعود سمیعی‌نژاد افزود: با توجه به قوانین جدید اقتصادی و کمرنگ کردن حضور دولت در بخش معادن، لایحه جدیدی برای تصویب قانون معادن به مجلس شورای اسلامی ارسال شد.
وی با یادآوری اینکه لایحه جدید نتیجه دو سال فعالیت کارشناسی است، ادامه داد: در دو سال اخیر کارشناسان و صاحبنظران 30 استان کشور در کنار خانه معدن، ‌انجمن مهندسی معدن و دیگر تشکل‌های مربوطه این لایحه را مورد بررسی قرار داده و نظرات خود را اعمال کردندو پس از آن مرحله مجددا ویرایش جدیدی توسط تیمی از متخصصان معدن و امور حقوقی صورت گرفت.
معاون وزیر صنایع و معادن موضوع اختلاف نظر معدنکاران با نهادهای دیگر را یادآور شد و گفت:‌یکی دیگر از موضوعاتی که مورد توجه قرار گرفت رفع اختلاف دیدگاه با دستگاه‌های دولتی و تشکل‌های مربوطه بود بطوری که با دعوت از مسوولان و کارشناسان آن بخش‌ها موارد اختلافی مطرح و سپس راهکارهای اجرایی در این لایحه گنجانده شد.
سمیعی نژاد در عین حال تصریح کرد: با تصویب این لایحه در مجلس و تبدیل آن به قانون، ‌دیگر موضوعاتی نظیر حضور دولت در معادن بزرگ و غیره مطرح نخواهد شد بلکه جایگاه نهاد دولت تنها به عنوان سیاستگذار تعریف می‌شود.
معاون معدنی و صنایع معدنی وزیر صنایع و معادن همچنین درباره محتوی لایحه جدید معادن اظهار داشت: تکمیل زنجیره تولید در داخل کشور، ‌واگذاری معادن به تولیدکنندگان واقعی، ‌نوسازی معادن و صنایع معدنی و ‌جلوگیری از دخالت سازمان‌های غیرمسوول در فعالیت‌های معدنی از جمله محتویات جدید لایحه معادن می باشد که تقدیم مجلس شده است.
سمیعی نژاد ادامه داد: در متن این لایحه به موارد مهمی همچون رفع موانع حقوقی فعالیت‌های معدنی، ‌معارضان زمین‌هایی که در آنها معادن واقع شداند و نیز کوتاه کردن زمان برای واگذاری معادن به متقاضیان واقعی پرداخته شده است.سایر اخبار

رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۳۹۸ را سال «رونق تولید» نامگذاری کردند

رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۳۹۸ را سال «رونق تولید» نامگذاری کردند

طبق لایحه بودجه اعلام شده برای سال ۹۸، شش میلیارد و ۷۹۰ میلیون تومان برای تامین سرمایه صندوق‌های بخش صنعت و معدن در نظر گرفته شده است.

طبق لایحه بودجه اعلام شده برای سال ۹۸، شش میلیارد و ۷۹۰ میلیون تومان برای تامین سرمایه صندوق‌های بخش صنعت و معدن در نظر گرفته شده است.

حقوق دولتی سال 1397 مواد معدنی معادن

حقوق دولتی سال 1397 مواد معدنی معادن

۱۱ تغییر عمده قانون جدید چک که موجب اعتباربخشی بیشتر به این ابزار پرداخت شده

۱۱ تغییر عمده قانون جدید چک که موجب اعتباربخشی بیشتر به این ابزار پرداخت شده

متن کامل سخنرانی مقام معظم رهبری در مشهد مقدس در 1 فروردین 1396

رهبر انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای امسال را سال اقتصاد مقومتی، تولید و اشتغال نامیدند. با توجه به این نام گذاری اهم مسئولیت های مدیران کشور باید رفع مشکل بیکاری باشد.

مدت اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده تا پایان سال 96 تمدید شد

طبق مصوبه مجلس، مدت اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 17 اردیبهشت 87 و اصلاحات بعدی آن تا پایان سال 96 تمدید شد. مأخذ مالیات بر ارزش افزوده، ارزش نهایی محصول برای مصرف نهایی است.

روش دریافت مالیات ارزش افزوده تغییر می کند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس ، عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اینکه بازار بدهی فرصتی برای طرح‌های عمرانی است، بیان کرد: دولت‌ها دو نوع کسری بودجه دارند که یک نوع کسری بودجه جاری به دلیل ضعف در وصول مالیات‌ها وجود دارد که ناشی از ناکارایی زیاد دستگاه‌های اجرایی است.