پیشنهاد کاهش حقوق دولتی درسال 96

رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی از اعطای تسهیلات ۳۰۰ میلیارد تومانی به معادن کوچک و متوسط بخش خصوصی خبر داد و گفت: به دلیل رکود پیشنهاد کردیم حقوق دولتی معادن در بودجه ۹۶ از ۱۲۰۰ به ۵۰۰ میلیارد تومان کاهش یابد.

به گزارش فارس، مهدی کرباسیان در یک نشست خبری اظهار داشت: طبق قراردادی که اخیرا بین بانک ملت و صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی منعقد شد، در قبال 100 میلیارد تومان سرمایه، 300 میلیارد تومان وام به معادن کوچک و متوسط بخش خصوصی اعطا خواهد شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر 12 قرارداد در مرحله عملیاتی شدن قرار گرفته است.

کرباسیان با اشاره به افزایش سرمایه صندوق بیمه فعالیت‌های معدنی به 110 میلیارد تومان، گفت: قرارداد بانک ملت و صندوق بیمه فعالیت های معدنی حدود 7 ماه معطل مانده بود که دو هفته پیش نهایی شد.

وی در ادامه از پیشنهاد ایمیدرو برای اختصاص تسهیلات 3 تا 4 میلیارد یورویی به این سازمان در برنامه ششم توسعه خبر داد و گفت: در صورت تخصیص این منابع، می توانیم 3 برابر این رقم، جذب سرمایه گذاری خارجی داشته باشیم.

کرباسیان همچنین از پیش بینی جذب 30 میلیارد یورو سرمایه گذاری خارجی در برنامه ششم توسعه خبر داد.

رئیس سازمان توسعه معادن در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گفته می شود نام شما در فهرست گیرندگان حقوق های نجومی قرار دارد، آیا این موضوع را تایید می کنید؟ گفت: خیر، اینطور نیست.در فهرست مربوطه نام هیچ کدام از کارکنان ایمیدرو نبوده است.

وی افزود: ما الزامات مربوطه را رعایت کرده‌ایم و هیچ پرداخت غیرمعمولی نداشته‌ایم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: حتی قرار بود حقوق 50 درصد از پرسنل ایمیدرو 22 درصد افزایش یابد که من گفتم این افزایش نیز اعمال نشود.

کرباسیان در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در خصوص بازنگری در حقوق دولتی معادن در شرایط تحریم نیز گفت:پیشنهاد ما به وزارت صنعت این بوده که در شرایط رکود به منظور حمایت از معدنکاران ، در زمینه دریافت حقوق دولتی تجدید نظر شود و میزان حقوق دولتی دریافتی از معدنکاران کاهش یابد.

وی توضیح داد: این درخواست را از مجلس نیز داشته‌ایم و خواستیم تا حقوق دولتی در بودجه 96 از رقم هزار و 200 میلیارد تومان به 500 میلیارد برسد که امیدواریم در شورای عالی معادن نیز مورد توجه قرار گیرد.

رئیس سازمان توسعه معادن در ادامه با بیان اینکه پیش از روی کار آمدن دولت یازدهم، 21 هزار میلیارد تومان از سهام شرکت‌ها به اسم خصوصی‌سازی، رد دیون شده بود، گفت: مقدار زیادی از این سهام به واحدهای غیرتخصصی واگذار شده که برای برگرداندن آنها تلاش کرده‌ایم.

وی همچنین اجرای 7 طرح فولادی را از جمله مشکلات دولت قبل عنوان کرد و گفت: با پیگیری به عمل آ‌مده امسال 4 طرح از 7 طرح فولادی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی تصریح کرد: بخش احیای این 4 طرح فولادی طی سال جاری افتتاح می‌شود که فولاد سپید دشت از آن جمله است و علاوه بر این، فولاد میانه، فولاد نیریز و شادگان نیز در آینده به بهره‌برداری خواهند رسید و به این ترتیب ظرفیت آهن اسفنجی کشور 3 میلیون و 200 هزار تن افزایش می‌یابد.

کرباسیان با بیان اینکه در ابتدای کار دولت یازدهم با 240 هزار میلیارد ریال طرح نیمه تمام یا راکد مواجه بودیم، گفت: تاکنون 13 طرح با سرمایه 1200 میلیارد دلار فعال شده و تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گفته وی، 22 طرح معدنی و صنایع معدنی نیز طی 3 سال گذشته با سرمایه 3 میلیارد دلاری فعال شده‌اند.

وی با اشاره به افتتاح 15 میلیون تن ظرفیت تولید کنسانتره سنگ آهن تا پایان امسال، گفت: کارخانه 5 میلیون تنی گندله‌سازی فولاد مبارکه در سنگان طی 3 ماهه سوم امسال به بهره‌برداری می‌رسد و ظرفیت گندله‌سازی کشور در مجموع به 20 میلیون تن خواهد رسید.

رئیس سازمان توسعه معادن همچنین از افتتاح پالایشگاه مس خاتون‌آباد با ظرفیت 200 هزار تن طی 3 ماهه سوم امسال خبر داد و گفت: کارخانه ذوب مس سرچشمه به ظرفیت 200 هزار تن نیز تا پایان سال افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به نهایی شدن پروژه نفلین سینیت با کمک مشاور آلمانی، گفت: مشاور آلمانی در ارائه گزارش خود 4 ماه تأخیر داشت که به آنها اخطار دادیم و قرار شد تا پایان شهریور ماه گزارش مربوطه را ارائه کنند.

وی در ادامه با اشاره به صادرات 2.4 میلیارد دلاری محصولات معدنی و صنایع معدنی طی 4 ماهه امسال، گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 33 درصد رشد داشته است.

کرباسیان همچنین از آغاز عملیات مناقصه بندر منطقه ویژه پارسیان طی 20 روز آینده خبر داد.

وی در پیش بینی قیمت فولاد نیز گفت: با توجه به شرایط چین، بعید است کاهش قیمت فولاد ادامه یابد.سایر اخبار

رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۳۹۸ را سال «رونق تولید» نامگذاری کردند

رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۳۹۸ را سال «رونق تولید» نامگذاری کردند

طبق لایحه بودجه اعلام شده برای سال ۹۸، شش میلیارد و ۷۹۰ میلیون تومان برای تامین سرمایه صندوق‌های بخش صنعت و معدن در نظر گرفته شده است.

طبق لایحه بودجه اعلام شده برای سال ۹۸، شش میلیارد و ۷۹۰ میلیون تومان برای تامین سرمایه صندوق‌های بخش صنعت و معدن در نظر گرفته شده است.

حقوق دولتی سال 1397 مواد معدنی معادن

حقوق دولتی سال 1397 مواد معدنی معادن

۱۱ تغییر عمده قانون جدید چک که موجب اعتباربخشی بیشتر به این ابزار پرداخت شده

۱۱ تغییر عمده قانون جدید چک که موجب اعتباربخشی بیشتر به این ابزار پرداخت شده

متن کامل سخنرانی مقام معظم رهبری در مشهد مقدس در 1 فروردین 1396

رهبر انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای امسال را سال اقتصاد مقومتی، تولید و اشتغال نامیدند. با توجه به این نام گذاری اهم مسئولیت های مدیران کشور باید رفع مشکل بیکاری باشد.

مدت اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده تا پایان سال 96 تمدید شد

طبق مصوبه مجلس، مدت اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 17 اردیبهشت 87 و اصلاحات بعدی آن تا پایان سال 96 تمدید شد. مأخذ مالیات بر ارزش افزوده، ارزش نهایی محصول برای مصرف نهایی است.

روش دریافت مالیات ارزش افزوده تغییر می کند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس ، عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اینکه بازار بدهی فرصتی برای طرح‌های عمرانی است، بیان کرد: دولت‌ها دو نوع کسری بودجه دارند که یک نوع کسری بودجه جاری به دلیل ضعف در وصول مالیات‌ها وجود دارد که ناشی از ناکارایی زیاد دستگاه‌های اجرایی است.