۱۵ هزار کارگر اصفهانی در ۶ ماهه نخست سال بیکار شدند

رئیس خانه صنعت،معدن و تجارت ایران با بیان اینکه از فرودین تا شهریور امسال حدود ۱۵ هزار کارگر بیکار شده‌اند، گفت: براساس آخرین آمار از وضعیت استان‌های مختلف فقط یک چهارم منابع پیش بینی شده در طرح فرایند رونق به واحدهای تولیدی پرداخت شده است.

 

سایت تحلیلی خبری مسیرآنلاین:

سید عبدالوهاب سهل آبادی با اشاره به اینکه در قالب تسهیلات ۱۶ هزار میلیارد تومانی قرار بود هزار میلیارد تومان تسهیلات در اختیار تولیدکنندگان اصفهانی قرار گیرد، اظهارداشت: در حال حاضر فقط یک سوم این منابع محقق شده و حدود ۳۰۰ واحد تولیدی تسهیلاتی به میزان ۲۵۰ میلیارد تومان دریافت کرده‌اند.

 وی در خصوص آمار تسهیلات پرداختی سیستم بانکی به واحدهای تولیدی که به صورت مستقل از طرح فرآیند رونق بیان می‌شود هم گفت: عمده این آمار تمدید وامهای گذشته واحدهای تولیدی است. امروز سیستم بانکی به واحد گرفتار وام نمی‌دهد بلکه بیشتر متمایل به ارائه وام برای واحدهای تولیدی بزرگ و سودآور هستند.

رئیس خانه صنعت،معدن و تجارت ایران با بیان اینکه براساس آخرین آمار از وضعیت استان‌های مختلف فقط یک چهارم منابع پیش بینی شده در طرح فرایند رونق به واحدهای تولیدی پرداخت شده است، افزود: هنوز هیچ اتفاقی در بخش تولید نیفتاده و همچنان واحدهای تولیدی با مشکلات متعددی روبه رو هستند.

سهل آبادی در ادامه صحبت‌های خود به ارائه توضیحاتی در مورد وضعیت واحدهای تولیدی اصفهان پرداخت و گفت: متأسفانه نرخ رشد بیکاری در این استان نسبت به سال گذشته ۲٫۱ درصد افزایش پیدا کرده است . این در حالی است که در اصفهان ۸ هزار واحد صنعتی و معادن مختلفی وجود دارد.

وی اضافه کرد: رشد بیمه بیکاری هم در این استان در سال جاری ۲۷ درصد افزایش یافته است. در مجموع باید بگویم از فروردین تا شهریور امسال حدود ۱۵ هزار کارگر بیکار شده‌اند و حتی بیش از ۱۰۳ کارخانه تولیدی استان هم حقوق معوق بیش از ۶ تا ۹ ماهه در بخش کارگری داشته‌اند.

رئیس خانه صنعت،معدن و تجارت ایران با اعلام اینکه بسیاری از افرادی که می‌توانند این ۱۵ هزار نیروی بیکار را جذب کنند طلب‌های بالا از دولت دارند، تصریح کرد: در شرایط فعلی واحدهای تولیدی امکان حرکت ندارند حتی به نظر من صنعت و تولید نیازمند عفو عمومی هستند. از مسئولین درخواست می‌کنم اقدامات لازم را در این انجام دهند.

*دولت واحدهای تولیدی مشکل دار را کور یا نجات دهد

سهل آبادی با بیان اینکه می ‌گویند برخی از واحدهای تولیدی را نمی‌توان کمک کرد، افزود: دولت یا آنها را کور یا نجات دهد از اینکه باز تولیدکننده را برای دریافت مبالغ اندک درگیر سیستم بانکی کنید هیچ مشکلی حل نخواهد شد.

 وی اضافه کرد: قرار بود در طرح فرایند رونق ۵ درصد از بهره تسهیلات کاهش پیدا کند اما عملاً تا امروز هیچ تغییری در بهره تسهیلات انجام نشده و تولید کنندگانی که امکان بازپرداخت این سودها را نداشته باشند اصلاً در این طرح شرکت نخواهند کرد.

به نقل از خبرگزاری تسنیمسایر اخبار

رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۳۹۸ را سال «رونق تولید» نامگذاری کردند

رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۳۹۸ را سال «رونق تولید» نامگذاری کردند

طبق لایحه بودجه اعلام شده برای سال ۹۸، شش میلیارد و ۷۹۰ میلیون تومان برای تامین سرمایه صندوق‌های بخش صنعت و معدن در نظر گرفته شده است.

طبق لایحه بودجه اعلام شده برای سال ۹۸، شش میلیارد و ۷۹۰ میلیون تومان برای تامین سرمایه صندوق‌های بخش صنعت و معدن در نظر گرفته شده است.

حقوق دولتی سال 1397 مواد معدنی معادن

حقوق دولتی سال 1397 مواد معدنی معادن

۱۱ تغییر عمده قانون جدید چک که موجب اعتباربخشی بیشتر به این ابزار پرداخت شده

۱۱ تغییر عمده قانون جدید چک که موجب اعتباربخشی بیشتر به این ابزار پرداخت شده

متن کامل سخنرانی مقام معظم رهبری در مشهد مقدس در 1 فروردین 1396

رهبر انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای امسال را سال اقتصاد مقومتی، تولید و اشتغال نامیدند. با توجه به این نام گذاری اهم مسئولیت های مدیران کشور باید رفع مشکل بیکاری باشد.

مدت اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده تا پایان سال 96 تمدید شد

طبق مصوبه مجلس، مدت اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 17 اردیبهشت 87 و اصلاحات بعدی آن تا پایان سال 96 تمدید شد. مأخذ مالیات بر ارزش افزوده، ارزش نهایی محصول برای مصرف نهایی است.

روش دریافت مالیات ارزش افزوده تغییر می کند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس ، عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اینکه بازار بدهی فرصتی برای طرح‌های عمرانی است، بیان کرد: دولت‌ها دو نوع کسری بودجه دارند که یک نوع کسری بودجه جاری به دلیل ضعف در وصول مالیات‌ها وجود دارد که ناشی از ناکارایی زیاد دستگاه‌های اجرایی است.