وضعیت فعلی صنعت و معدن مناسب نیست

به گزارش تابناک رضوی، حمید گرمابی اظهار داشت: یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی خصوصی‌سازی است زیرا بخش خصوصی با مشکلات بهتر کنار می‌آید، همچنین در کمیسیون صنعت و معدن با نگاه خاصی که وجود دارد مشکلات مطرح و جمع بندی می‌شود و هدف اصلی این است که مشکلات را از سر راه بخش خصوصی برداریم.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وضعیت فعلی صنعت و معدن مناسب نیست، خاطرنشان کرد: صنعت فعلی با ظرفیت زیر 50 درصد در حال فعالیت است و تحریم‌ها نیز تاثیرات زیادی بر این حوزه داشته و باید دولت و وزارتخانه‌ها همکاری کنند تا به تدریج با اجرای اصل 44 به بخش خصوصی واقعی بیفزاییم و از دولتی کم کنیم.

وی با بیان اینکه صنعت نیاز به کمک بیشتر برای خروج از رکود دارد، افزود: در راستای کمک به صنعت برای خروج از رکود باید چتر مالیاتی گسترده‌تر شود و نرخ‌های مالیات کارمندان و تولیدکنندگان کاهش یابد و مالیات بین همه صنوف عادلانه تقسیم شود.

گرمابی ادامه داد: نرخ بهره برای تولید در حوزه صنعت و معدن گران است اگرچه مقداری بهبود پیدا کرده اما هنوز جزو بالاترین نرخ‌ها است، همچنین باید با سایر کشورها در صادرات رقابت کنیم که برای این امر باید هزینه‌ها پایین بیاید.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در شرایط رکود بیمه‌ها باید سهم تولید کنندگان را کاهش دهند، یکی از مشکلات در حوزه صنعت بهینه سازی تکنولوژی جدید است زیرا کار کردن با ماشین آلات قدیمی انرژی بیشتری مصرف می‌کند و اگر دولت و بانک‌ها در تامین سرمایه کمک کنند و تحریم‌ها نیز رفع شود وضعیت بهتری در صنعت داریم.

وی با بیان اینکه همه واحدهای صنعتی باید به سمت بهینه سازی مصرف انرژی بروند، افزود: اصل 44 قانون اساسی که مربوط به خصوصی سازی است خوب اجرا نشده و امیدواریم با واگذاری به قیمت واقعی به بخش خصوصی و استفاده از توانمندی های این بخش شاهد شکوفایی صنعت باشیم.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دیدگاه نمایندگان مجلس این است که اختیارات استان ها باید افزایش یابد زیرا هر استان بهتر در جریان هزینه ها و منابع خودش است.

گرمابی با اشاره به اهمیت صنعت و معدن در اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: برای خروج از رکود در حوزه صنعت و معدن راهکارهایی مانند کاهش مشکلات بانکی و تقویت سرمایه گذاری داخلی و خارجی با رعایت مباحث مربوط به در آمد های نفتی وجود دارد، زیرا برای سرمایه گذاری باید نرخ ارز حقیقی باشد.

منبع: تسنیمسایر اخبار

رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۳۹۸ را سال «رونق تولید» نامگذاری کردند

رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۳۹۸ را سال «رونق تولید» نامگذاری کردند

طبق لایحه بودجه اعلام شده برای سال ۹۸، شش میلیارد و ۷۹۰ میلیون تومان برای تامین سرمایه صندوق‌های بخش صنعت و معدن در نظر گرفته شده است.

طبق لایحه بودجه اعلام شده برای سال ۹۸، شش میلیارد و ۷۹۰ میلیون تومان برای تامین سرمایه صندوق‌های بخش صنعت و معدن در نظر گرفته شده است.

حقوق دولتی سال 1397 مواد معدنی معادن

حقوق دولتی سال 1397 مواد معدنی معادن

۱۱ تغییر عمده قانون جدید چک که موجب اعتباربخشی بیشتر به این ابزار پرداخت شده

۱۱ تغییر عمده قانون جدید چک که موجب اعتباربخشی بیشتر به این ابزار پرداخت شده

متن کامل سخنرانی مقام معظم رهبری در مشهد مقدس در 1 فروردین 1396

رهبر انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای امسال را سال اقتصاد مقومتی، تولید و اشتغال نامیدند. با توجه به این نام گذاری اهم مسئولیت های مدیران کشور باید رفع مشکل بیکاری باشد.

مدت اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده تا پایان سال 96 تمدید شد

طبق مصوبه مجلس، مدت اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 17 اردیبهشت 87 و اصلاحات بعدی آن تا پایان سال 96 تمدید شد. مأخذ مالیات بر ارزش افزوده، ارزش نهایی محصول برای مصرف نهایی است.

روش دریافت مالیات ارزش افزوده تغییر می کند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس ، عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اینکه بازار بدهی فرصتی برای طرح‌های عمرانی است، بیان کرد: دولت‌ها دو نوع کسری بودجه دارند که یک نوع کسری بودجه جاری به دلیل ضعف در وصول مالیات‌ها وجود دارد که ناشی از ناکارایی زیاد دستگاه‌های اجرایی است.