مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان
پایگاه خبری معدن نیوز-مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان برگزار شد و در آن مظفر انصاری تودیع و اسرافیل احمدیه معارفه شدند.
به گزارش معدن نیوز رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در این مراسم به بخشنامه افزایش حقوق دولتی معادن اشاره کرد و گفت: در اعتراضاتی که در این خصوص در استان اصفهان صورت گرفت، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چه اقدامی برای حمایت از معدن داران انجام داد؟
سیدعبدالوهاب سهل آبادی با اشاره به مشکلات بخش صنعت در استان گفت: در طرح راستی آزمایی انجام شده تاکنون به این نتیجه رسیده ایم که بسیاری از واحدهایی که تاکنون بازدید شده اند با کمتر از 30درصد ظرفیت خود فعالیت دارند.
وی با اعلام آمادگی خانه صنعت، معدن و تجارت و اتاق بازرگانی اصفهان برای همکاری با سازمان صنعت، عنوان کرد: ما سال ها برای تفویض بعضی اختیارات دولت به خانه ها تلاش کرده ایم و با اینکه تفاهم نامه حاصل، در خیلی از استان ها اجرایی شده اما در استان اصفهان همچنان اجرا نشده است.
وی خطاب به معاون توسعه مدیریت و منابع امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت که در جلسه حاضر بود، بیان کرد: تشکل ها می توانند در کنار مدیران دولتی در استان ها به رشد تولید و صنعت کمک کنند.
سهل آبادی ادامه داد: اصفهان سابقه زیادی در انجام امور تشکلی و صنفی دارد به طوری که می بینیم حتی بازارها هم به صورت بازارهای صنوف مختلف دسته بندی شده بوده اند.
وی خاطرنشان کرد: اصفهان در حوزه صنعتی به یک مدیریت خوب و همراه با تشکل ها نیاز دارد و باید از ظرفیت و توانایی تشکل ها استفاده کرد.
معاونت برنامه ریزی و اشتغال استانداری اصفهان هم در ادامه با اشاره به مسایل اقتصادی کشور و بیان اینکه نمی توان گفت تحریم ها بی اثر بوده اند، افزود: امیدواریم همانطور که دولتمردان با حفظ کرامت ملت به طوری جدی در حال پیگیری مسایل سیاست خارجی هستند، مسایل مربوط به تحریم ها رفع شوند.
علیرضا همدانیان با بیان اینکه 11درصد صادرات غیرنفتی کشور در سال گذشته مربوط به اصفهان بوده است، افزود: این به این معناست که بار زیادی بر دوش اصفهان قرار دارد و باید گفت مدیران استانی ما کمتر از یک وزیر عمل نکرده اند.
معاون توسعه مدیریت و منابع امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت هم در این مراسم گفت: اصفهان از نظر صنعتی رتبه اول کشور و از نظر وجود اصناف، معادن و از نظر فرهنگی از استان های رده اول کشور به حساب می آید.
یزدانی اضافه کرد: 5/7 درصد پروانه های اکتشاف معدن کشور و 5/11 درصد پروانه های معدنی کشور مربوط به استان اصفهان است.
وی افزود: طبق قانون بعضی اختیارات دولت قابل واگذاری به تشکل های خصوصی است.
در این جلسه، اسرافیل احمدیه، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ظرفیت های موجود در اصفهان، اعلام کرد: در اتاق من بدون وقت قبلی به روی تشکل های اقتصادی باز است تا در کنار هم به همدلی امور را به پیش ببریم.سایر اخبار

توجه به مشکلات صادرکنندگان، در پیگیری بازگشت ارزهای صادراتی

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: اتاق بازرگانی اهواز و سازمان صمت خوزستان در پیگیری بازگشت ارزهای صادراتی، مشکلات صادرکنندگان را نیز مورد توجه قرار دهند.

رئیس اتاق بازرگانی تهران: کارت‌های بازرگانی تعلیقی دوباره فعال می‌شود

در صورت اعلام فهرست صادرکنندگان متخلفی که ارزشان را بازنگرداندند از سوی بانک مرکزی، کارت بازرگانی آنان را تعلیق می‌کنیم.

تامین مالی طرح های توسعه شرکت های بزرگ معدنی از محل سود

رییس هیات عامل ایمیدرو از برنامه ریزی برای تامین مالی طرح های توسعه شرکت های بزرگ صنعتی و معدنی از محل سود خبر داد.

صادرات کالا به تفکیک گروه‌های اقتصادی/ رشد صادرات به اوراسیا

در حالی که صادرات ایران در سال 98 نسبت به 97 به کشورهای عضو مجمع اقتصادی اوراسیا 75 درصد رشد داشته است،اما صادرات ایران به کشورهای عضو اتحادیه اروپا 33 درصد کاهش یافته است.

ین هم راه حل نائب رئیس مجلس برای بهبود روابط اقتصادی کشور با جهان!

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: معادن سرعین و عنبران باید تعیین تکلیف شده و برای مشخص کردن صرفه‌ اقتصادی آن‌ها بررسی‌های دقیقی انجام شود.

وزیر به کمیسیون‌های مجلس می‌روند.

کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی این هفته میزبان ۷ وزیر کابینه دوازدهم برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان و ارائه گزارش به آنها هستند.

افزایش ۵۵ درصدی فروش شرکت‌های بزرگ معدنی در بورس

سازمان توسعه و نوسازی معدن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام کرد: عملکرد فروش تجمعی شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی در فروردین و اردیبهشت‌ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۵ درصد رشد یافت.

دستورالعمل اجرایی کمیته اقدام صادراتی نهایی شد

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به تصویب تشکیل کمیته اقدام صادراتی در کمیته کارشناسی شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی، از نهایی‌شدن دستورالعمل اجرایی کمیته اقدام صادراتی و ابلاغ آن در چند روز آینده خبر داد.

افت بیش از ۶ درصدی صدور تمام مجوزهای معدنی

طبق آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در رابطه با عملکرد سال ۱۳۹۸، تعداد تمامی مجوزهای معدنی شامل پروانه بهره‌برداری، پروانه اکتشاف و گواهی کشف با افت صدور مواجه شده‌اند.

به گزارش ایسنا، در طول مدت سال ۱۳۹۸، صدور مجوزهای فعالیت‌های معدنی کاهش ۶.۸ درصدی تا ۱۱.۳ درصدی داشته‌اند.

بهره‌برداری از ۴ طرح صنعتی در اصفهان آغاز شد

اصفهان-بهره‌برداری چهار طرح صنعتی با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار روز چهاشنبه با حضور معاون وزیر صنعت و رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان شهرکها و صنایع کوچک ایران در استان اصفهان آغاز شد.

تکمیل سرمایه‌گذاری‌ها راهبرد محوری وزارت صمت برای جهش تولید است

اصفهان-معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: محوری‌ترین سیاست این وزارتخانه در قالب افزایش و جهش تولید، تکمیل سرمایه‌گذاری‌ها برای بهره‌برداری سریع آنها بویژه در زنجیره تامین است.