مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان
پایگاه خبری معدن نیوز-مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان برگزار شد و در آن مظفر انصاری تودیع و اسرافیل احمدیه معارفه شدند.
به گزارش معدن نیوز رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در این مراسم به بخشنامه افزایش حقوق دولتی معادن اشاره کرد و گفت: در اعتراضاتی که در این خصوص در استان اصفهان صورت گرفت، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چه اقدامی برای حمایت از معدن داران انجام داد؟
سیدعبدالوهاب سهل آبادی با اشاره به مشکلات بخش صنعت در استان گفت: در طرح راستی آزمایی انجام شده تاکنون به این نتیجه رسیده ایم که بسیاری از واحدهایی که تاکنون بازدید شده اند با کمتر از 30درصد ظرفیت خود فعالیت دارند.
وی با اعلام آمادگی خانه صنعت، معدن و تجارت و اتاق بازرگانی اصفهان برای همکاری با سازمان صنعت، عنوان کرد: ما سال ها برای تفویض بعضی اختیارات دولت به خانه ها تلاش کرده ایم و با اینکه تفاهم نامه حاصل، در خیلی از استان ها اجرایی شده اما در استان اصفهان همچنان اجرا نشده است.
وی خطاب به معاون توسعه مدیریت و منابع امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت که در جلسه حاضر بود، بیان کرد: تشکل ها می توانند در کنار مدیران دولتی در استان ها به رشد تولید و صنعت کمک کنند.
سهل آبادی ادامه داد: اصفهان سابقه زیادی در انجام امور تشکلی و صنفی دارد به طوری که می بینیم حتی بازارها هم به صورت بازارهای صنوف مختلف دسته بندی شده بوده اند.
وی خاطرنشان کرد: اصفهان در حوزه صنعتی به یک مدیریت خوب و همراه با تشکل ها نیاز دارد و باید از ظرفیت و توانایی تشکل ها استفاده کرد.
معاونت برنامه ریزی و اشتغال استانداری اصفهان هم در ادامه با اشاره به مسایل اقتصادی کشور و بیان اینکه نمی توان گفت تحریم ها بی اثر بوده اند، افزود: امیدواریم همانطور که دولتمردان با حفظ کرامت ملت به طوری جدی در حال پیگیری مسایل سیاست خارجی هستند، مسایل مربوط به تحریم ها رفع شوند.
علیرضا همدانیان با بیان اینکه 11درصد صادرات غیرنفتی کشور در سال گذشته مربوط به اصفهان بوده است، افزود: این به این معناست که بار زیادی بر دوش اصفهان قرار دارد و باید گفت مدیران استانی ما کمتر از یک وزیر عمل نکرده اند.
معاون توسعه مدیریت و منابع امور استان های وزارت صنعت، معدن و تجارت هم در این مراسم گفت: اصفهان از نظر صنعتی رتبه اول کشور و از نظر وجود اصناف، معادن و از نظر فرهنگی از استان های رده اول کشور به حساب می آید.
یزدانی اضافه کرد: 5/7 درصد پروانه های اکتشاف معدن کشور و 5/11 درصد پروانه های معدنی کشور مربوط به استان اصفهان است.
وی افزود: طبق قانون بعضی اختیارات دولت قابل واگذاری به تشکل های خصوصی است.
در این جلسه، اسرافیل احمدیه، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ظرفیت های موجود در اصفهان، اعلام کرد: در اتاق من بدون وقت قبلی به روی تشکل های اقتصادی باز است تا در کنار هم به همدلی امور را به پیش ببریم.سایر اخبار

تهیه نقشه‌های سرور پایه، اکتشاف سیستماتیک ذخایر در سازمان زمین‌شناسی

رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از تهیه نقشه‌های سرور پایه، اکتشافات سیستماتیک ذخایر معدنی و مطالعات زمین‌شناسی مهندسی و مخاطرات به صورت سیستماتیک، به عنوان پروژه‌های جدید این سازمان در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» یاد کرد.

محدودیت‌های دوبرابر شدن ظرفیت بخش معدن تا سال 1408

سرمایه‌گذاری توسعه‌ای و افزایش ظرفیت‌ها در بخش معدن و صنایع معدنی نشان می‌دهد ظرفیت‌های ایجاد شده در این بخش تا سال 1408 نزدیک به 2 برابر ظرفیت‌های موجود در سال 1398 خواهد بود، اما تحقق این هدف با مشکل منابع مالی محدود و هزینه‌های بالا روبرو است.

اصلاح ضوابط استقرار واحدهای صنعتی و معدنی به نفع سرمایه گذاران

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اهمیت بهبود فضای کسب و کار در افزایش رونق تولید، از اصلاح ماده ۳ مقررات و ضوابط استقرار واحدهای تولیدی ، صنعتی و معدنی در خصوص سازمان محیط زیست به نفع سرمایه گذار خبر داد.

ضعف اکتشاف و ماشین‌آلات موانع اصلی توسعه معادن هستند

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: کمبود شرکتهای قوی اکتشافی، ضعف اکتشافات زیرسطحی و وجود ماشین آلات فرسوده و مستهلک از موانع اصلی در توسعه فعالیت معدن و افزایش ثروت آفرینی آنها هستند.

اعلام اولویت های وزارت صمت در ١۴٠٠

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، پشتیبانی از بخش تولید را وظیفه همه ارکان حاکمیت دانست و گفت: بر این اساس، توسعه سرمایه‌گذاری اولویت وزارت صمت در سال ۱۴۰۰ است.

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت: ظرفیت های استخراج معادن در کشور طی هشت سال گذشته نسبت به دوره قبل ۵۰ درصد رشد داشته است.

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت: ظرفیت های استخراج معادن در کشور طی هشت سال گذشته نسبت به دوره قبل ۵۰ درصد رشد داشته است.

سلب صلاحیت یا تشویق سالیانه۵۰۰ معدن دار/ شیوه نامه مدیریت باطله‌های معادن در دست تهیه است

مدیرکل بهره برداری معادن وزارت صمت گفت: سالانه ۵۰۰ معدن سلب صلاحیت می‌شوند و در مقابل هم حدود ۵۰۰ معدن تشویق می‌شوند.

تاثیر تفاهم 25 ساله با چین بر معدنکاری ایران/افزایش بهره وری معادن متروکه

دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران گفت: اگر تفاهم‌نامه ۲۵ ساله ایران و چین شامل حضور چینی‌ها در معادن و صنایع معدنی ایران نیز باشد، می‌توان امیدوار بود با استفاده از نیروی کار ایران و سرمایه و تکنولوژی چینی، معادن ایران رونق گیرد.

جلسه شورای هماهنگی اقتصادی دولت؛ دستور مهم روحانی برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها

روحانی گفت: معیشت مردم، نظارت بر قیمت‌ها و جلوگیری از افزایش بی رویه آن در شرایط ویژه شب عید از فوریت بیشتری برخوردار است و دستگاه‌های مربوطه باید نظارت‌های خود را بیشتر کرده و دستورات صادره را عملی کنند تا مردم نتیجه را احساس کنند.

جزئیات رشد اقتصادی 9 ماهه/ بهبود سرمایه‌گذاری در سال 99 + جدول

جزئیات رشد اقتصادی سال 99 حکایت از روند رو به بهبود تشکیل سرمایه ثابت دارد.

اهمیت بازگشت معادن راکد به چرخه تولید/مشکل فعالیت معدن مس راوه

عضو هیئت مدیره معدن دالی با اشاره به برخی مشکلات ایجاد شده برای این معدن، گفت: برای فعالیت معدن مس راوه تمام مجوزهای قانونی صادر شده است و افتتاح آن برای روستاییان اشتغال زایی پایدار به همراه دارد.