رییس جمهوری: صادرات منابع معدنی، نفت و گاز به صورت خام اشتباه است
پایگاه خبری معدن نیوز-رییس جمهوری در سفر به استان هرمزگان و در دیدار با فعالان صنعت فولاد و توسعه دریا محور، از فولاد به عنوان صنعتی بنیادین در توسعه کشورها یاد کرد و گفت : اگر چه دنیای امروز دنیای «ای تی»، «ای سی تی» و بیوتکنولوژی است اما نمی‌توان بدون آهن و فولاد به توسعه اندیشید. امروز نیز صنایع بزرگ نظیر راه آهن، حمل و نقل، ساختمان و زندگی همچنان به فولاد وابسته است.
به گزارش معدن نیوز حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی با بیان اینکه خدا نعمت‌های بزرگی همچون معادن ذی‌قیمت در این سرزمین به ما داده است، اظهار کرد: اینکه بخش بزرگی از منابع این معادن را به صورت خام صادر می‌کنیم، جای تأسف دارد و سخن گزافی نیست. ما امروز علاوه بر منابع معدنی، نفت و گاز را هم به صورت خام صادر می‌کنیم که این کار نادرست و اشتباه است.
روحانی تصریح کرد: خداوند این کشور را با این همه معدن و امکانات در اختیار مردمی با استعداد قرار داده است و ما در پیشگاه خداوند و ملت باید پاسخگو باشیم. زیرا خداوند فقر ملتی را که در عین داشتن آب و خاک همچنان فقیر باشد، زیاد می‌کند.
رییس جمهوری با تأکید بر این که باید تحریم‌های ظالمانه را برداریم گفت: اگر سرمایه‌گذاری خارجی به نفع اشتغال و ملت باشد که قطعاً این گونه است، نباید خوشحال باشیم؟
وی در بخش دیگری از سخنان خود اقتصاد کشورمان را درون‌زا و برون‌نگر توصیف کرد و افزود: همان گونه که در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده است اقتصاد ما باید درون‌زا و برون‌نگر باشد. روحانی به تلاش کشور برای بهبود وضعیت کسب و کار اشاره کرد و افزود: این کار با قوانین درست، مقررات، تسهیلات و بازکردن گره‌ها انجام می‌شود و در همه زمینه‌ها دولت برای اقتصاد درون‌زا قدم می‌گذارد.
رییس جمهوری با بیان اینکه برای استفاده از استعدادهای درخشان و نخبگان باید تلاش کنیم، گفت: ضرورت داریم صنعت را رشد دهیم و همزمان، مصرف یا شدت انرژی را کاهش دهیم که این کار با تکنولوژی، بهره‌وری و اقدامات دانش بنیان امکان‌پذیر است.
روحانی با بیان اینکه با داشتن امتیاز سواحل جنوب و شمال در کشور، نه تنها باید صادرات داشته باشیم، بلکه باید کالای دیگران را هم صادر کنیم افزود: با توسعه بنادر، راه آهن و جاده می‌توان خواست کشورهای آسیای مرکزی و قفقاز را برای دسترسی به آبهای آزاد فراهم کرد.
روحانی بار دیگر تأکید کرد: ما نه تنها باید محصول خود را صادر کنیم، بلکه باید محصول دیگران را هم صادر کنیم.سایر اخبار

رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۳۹۸ را سال «رونق تولید» نامگذاری کردند

رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۳۹۸ را سال «رونق تولید» نامگذاری کردند

طبق لایحه بودجه اعلام شده برای سال ۹۸، شش میلیارد و ۷۹۰ میلیون تومان برای تامین سرمایه صندوق‌های بخش صنعت و معدن در نظر گرفته شده است.

طبق لایحه بودجه اعلام شده برای سال ۹۸، شش میلیارد و ۷۹۰ میلیون تومان برای تامین سرمایه صندوق‌های بخش صنعت و معدن در نظر گرفته شده است.

حقوق دولتی سال 1397 مواد معدنی معادن

حقوق دولتی سال 1397 مواد معدنی معادن

۱۱ تغییر عمده قانون جدید چک که موجب اعتباربخشی بیشتر به این ابزار پرداخت شده

۱۱ تغییر عمده قانون جدید چک که موجب اعتباربخشی بیشتر به این ابزار پرداخت شده

متن کامل سخنرانی مقام معظم رهبری در مشهد مقدس در 1 فروردین 1396

رهبر انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای امسال را سال اقتصاد مقومتی، تولید و اشتغال نامیدند. با توجه به این نام گذاری اهم مسئولیت های مدیران کشور باید رفع مشکل بیکاری باشد.

مدت اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده تا پایان سال 96 تمدید شد

طبق مصوبه مجلس، مدت اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 17 اردیبهشت 87 و اصلاحات بعدی آن تا پایان سال 96 تمدید شد. مأخذ مالیات بر ارزش افزوده، ارزش نهایی محصول برای مصرف نهایی است.

روش دریافت مالیات ارزش افزوده تغییر می کند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس ، عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اینکه بازار بدهی فرصتی برای طرح‌های عمرانی است، بیان کرد: دولت‌ها دو نوع کسری بودجه دارند که یک نوع کسری بودجه جاری به دلیل ضعف در وصول مالیات‌ها وجود دارد که ناشی از ناکارایی زیاد دستگاه‌های اجرایی است.