ShafaghStone
افتتاح ۶۷ طرح صنعتی و معدنی با اشتغالزایی برای ۱۵ هزار نفر در دهه فجر

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، برای این طرح‌ها ۵۹ هزار و ۹۶۷ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است که در ۲۱ استان کشور به بهره برداری می‌رسند.

بر اساس گزارش‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت،  بیشترین سرمایه‌گذاری برای این طرح‌ها در استان فارس با ۱۸ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بابت یک طرح بوده که اشتغال‌زایی ۲۰۰ نفری به دنبال خواهد داشت.

پس از آن، استان کرمان با ۱۵ هزار و ۶۶۷ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای هشت طرح و اشتغال‌زایی ۲ هزار و ۹۱ نفری و استان یزد با هشت هزار و ۲۷۶ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای ۶ طرح و اشتغال‌زایی یک‌هزار و ۶۲۵ نفری در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

همچنین کمترین سرمایه‌گذاری انجام شده برای این طرح‌ها در استان سیستان و بلوچستان با ۳۱ میلیارد تومان برای ۲ طرح با اشتغال‌زایی ۶۴ نفری، استان اردبیل با ۱۵۰ میلیارد تومان برای یک طرح و اشتغال‌زایی ۷۵ نفری و استان هرمزگان با ۱۸۲ میلیارد تومان برای ۲ طرح و اشتغال‌زایی پنج هزار و ۶۰ نفری است.

در استان تهران نیز افتتاح یک طرح با سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیارد تومانی و اشتغال‌زایی برای ۳۰۰ نفر پیش‌بینی شده است.

به گفته «سعید زرندی» معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، بیشترین طرح‌ها در استان‌های کرمان، خراسان رضوی، یزد و آذربایجان شرقی به بهره‌برداری خواهند رسید و این هفته در روز پنجشنبه (شانزدهم بهمن) افتتاح پنج طرح پیش‌بینی شده است.

وی خاطرنشان‌کرد: پنجشنبه این هفته پنج طرح بزرگ صنعتی و معدنی با هفت هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و اشتغال بیش از یک‌هزار و ۷۰۰ نفر توسط رییس جمهوری در استان زنجان به بهره‌برداری خواهد رسید.سایر اخبار

موافقت برای واردات 500 دستگاه ماشین آلات حوزه فعالیت معدنی

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای راه اندازی سامانه مجوزها، تاکنون ۲ هزار درخواست واردات ماشین آلات حوزه فعالیت‌های معدنی ثبت شده که از این میزان برای واردات ۵۰۰ دستگاه موافقت شده است.

بانک صنعت و معدن ارائه خدمات در داخل واحدهای صنعتی را آغاز کرد

مدیرعامل بانک صنعت و معدن ایران از آغاز فرآیند روش بانکداری باز توسط این بانک برای ارائه خدمات به واحدهای تولیدی برتر به منظور تحقق بانکداری دیجیتال در کنار رفع موانع و رونق تولیدخبر داد.

تغییر مبنای پرداخت حقوق دولتی واحدهای معدنی

براساس اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنای دریافت حقوق دولتی معادن ثبت فاکتور معاملات در سامانه جامع تجارت خواهد شد که تا پایان سال اجرایی می شود.

صندوق بیمه معدن، در سرمایه گذاری های کلان نقش آفرینی کند/ ضرورت حمایت های فرامنطقه ای از معدن و صنایع معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو خواستار تدوین افق های جدید متناسب با اهداف توسعه ای بخش معدن و صنایع معدنی برای صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی شد. جعفری گفت: این صندوق در سرمایه گذاری های کلان نیز نقش آفرینی کند.

قابل توجه فعالان معدنی: معادن غیرفعال این استان واگذار میشوند

معادن غیرفعال این استان در کشورمان واگذار میشوند.

وزیر صمت استیضاح میشود؟

استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی مطرح نیست.

معادن ایران پارکینگ ماشین‌آلات معدنی میشوند

مدیرعامل چادرملو درباره نبود تکنولوژی‌های نوین هشدار داد.

آغاز عملیات احداث راه دسترسی به واحدهای معدنی خاش با سرمایه گذاری 28 میلیارد تومانی ایمیدرو

مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی از آغاز عملیات احداث راه دسترسی به 26 واحد معدنی شهرستان خاش (سیستان و بلوچستان) خبر داد.

اثر کرونا بر آموزش معدنکاری

آموزش فعلی در بخش مهندسی معدن تا چه اندازه در راستای مهارت¬های مورد نیاز آینده صنعت معدنکاری است و تاثیر کووید 19 همه¬گیر بر آموزش چگونه است

وصول 200 میلیارد ریال حقوق دولتی معادن طی 5 ماه امسال

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان تهران گفت: طی 5 ماه اول امسال 200 میلیارد ریال حقوق دولتی بر مبنای قیمت‌های پایه جدید مواد معدنی دریافت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 275 درصد رشد داشت.

2 راهکار دولت سیزدهم برای مبارزه با فساد/ چرخ اقتصاد فساد نباید بچرخد

کارشناسان معتقدند برای مبارزه با فساد باید ساختار و بینش مبارزه با فساد تغییر کند و اینگونه نباشد که بعد از کنار رفتن فردی که با فساد مبارزه می کند و با آمدن فرد دیگر دوباره آن فسادها برگردد.