ShafaghStone
امام‌جمعه کاشان: اساسی‌ترین موضوع در تداوم انقلاب اسلامی اقتصاد است

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی روز چهارشنبه در آیین آغاز به کار طرح توسعه فولاد امیرکبیر کاشان افزود: اگر  قرار است انقلاب باقی بماند و مردم با شادابی از انقلاب حمایت کنند، پشتیبانی آنها با پرچمداری اقتصادی است.

وی بیان کرد: فقر طغیان و آلودگی به دنبال دارد و موجب افزایش تخلف‌های مدنی در جامعه می‌شود؛ هر کجا اقتصاد مردم مطلوب باشد، مردم با تمام وجود از آن حمایت و پشتبیانی می‌کنند.  

نماینده ولی‌فقیه در شهرستان کاشان با اشاره به وجود کلمات زیبای مرتبط با صنعت در مبانی دینی، اضافه کرد: هر کجای کشور اقتصاد مشکل داشته باشد، ضایعات اجتماعی و تخلفات مدنی به وجود می‌آید.

وی با اشاره به سخنانی از امام سجاد (ع) مهارت، امانت و عشق به کار را سه شرط اساسی برای پیشرفت صنعت کشور برشمرد و گفت: فولاد به حق  پرچمدار توسعه در  کشور بوده و اجرای طرح توسعه فولاد در این شهرستان موجب افتخار و مایه مباهات است.

آیت‌الله سلیمانی با اشاره به نام‌گذاری سال ۹۹ با عنوان جهش تولید از سوی رهبر انقلاب اضافه کرد: اگر قرار است کشور از فقر، بیکاری، گرفتاری و نداری نجات یابد، باید به این شعار به ویژه در بخش صنعت جامه عمل پوشانده شود.

وی همچنین در دیدار رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، روز افتتاح و کلنگ‌زنی طرح‌های صنعتی را یوم الله نامید و اظهار داشت: اجرای این طرح‌ها موجب تحول در جامعه می‌شود.

امام‌جمعه کاشان با تاکید بر لزوم راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی کاشان، ابراز امیدواری کرد، مسئولان نگاه ویژه‌ای به اجرای این طرح داشته باشند.

وی در ادامه نیز امنیت موجود در منطقه کاشان را به نسبت سایر نقاط کشور مثال‌زدنی دانست و از سرمایه‌گذاران خواست نسبت به راه‌اندازی واحدهای صنعتی و تولیدی خود در این منطقه اقدام کنند.

آیت‌الله سلیمانی همچنین از کاشان به عنوان قلب تپنده کشور در حوزه صنعتی و فرهنگی یاد کرد و گفت: بخش خصوصی در کنار بخش دولتی اقدام‌های باارزشی برای پیشرفت و توسعه این منطقه انجام داده است.

به گزارش ایرنا، طرح توسعه شرکت فولاد امیرکبیر در آیینی با حضور رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، استاندار اصفهان و جمعی از مسئولان شهرستانی کلنگ‌زنی شد.

این طرح که با برآورد اعتبار ۱۲ میلیون یورو (سه هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال) به اجرا در می‌آید، شامل ساخت خط نورد سرد به ظرفیت ۲۵۰ هزار تن (افزایش نورد تا سالانه ۵۰۰ هزار تن)، توسعه خط اسیدشویی تا ظرفیت ۵۰۰ هزار تن در سال، ساخت کارگاه سنگ‌زنی و آماده‌سازی غلتک‌های نورد است.

شهرستان ۳۶۸ هزار نفری کاشان با نزدیک به یک‌هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی و معدنی، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.سایر اخبار

شبکه همکاری اکوسیستم نوآوری و فناوری با بخش معدن ایجاد شود

معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: گلوگاه توسعه بخش معدن کشور فناوری و نوآوری است و تبدیل کردن بخش معدن به بازار فناوری باید دغدغه اصلی اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور شود و شبکه همکاری اکوسیستم نوآوری و فناوری با بخش معدن ایجاد شود.

موافقت برای واردات 500 دستگاه ماشین آلات حوزه فعالیت معدنی

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای راه اندازی سامانه مجوزها، تاکنون ۲ هزار درخواست واردات ماشین آلات حوزه فعالیت‌های معدنی ثبت شده که از این میزان برای واردات ۵۰۰ دستگاه موافقت شده است.

بانک صنعت و معدن ارائه خدمات در داخل واحدهای صنعتی را آغاز کرد

مدیرعامل بانک صنعت و معدن ایران از آغاز فرآیند روش بانکداری باز توسط این بانک برای ارائه خدمات به واحدهای تولیدی برتر به منظور تحقق بانکداری دیجیتال در کنار رفع موانع و رونق تولیدخبر داد.

تغییر مبنای پرداخت حقوق دولتی واحدهای معدنی

براساس اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنای دریافت حقوق دولتی معادن ثبت فاکتور معاملات در سامانه جامع تجارت خواهد شد که تا پایان سال اجرایی می شود.

صندوق بیمه معدن، در سرمایه گذاری های کلان نقش آفرینی کند/ ضرورت حمایت های فرامنطقه ای از معدن و صنایع معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو خواستار تدوین افق های جدید متناسب با اهداف توسعه ای بخش معدن و صنایع معدنی برای صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی شد. جعفری گفت: این صندوق در سرمایه گذاری های کلان نیز نقش آفرینی کند.

قابل توجه فعالان معدنی: معادن غیرفعال این استان واگذار میشوند

معادن غیرفعال این استان در کشورمان واگذار میشوند.

وزیر صمت استیضاح میشود؟

استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی مطرح نیست.

معادن ایران پارکینگ ماشین‌آلات معدنی میشوند

مدیرعامل چادرملو درباره نبود تکنولوژی‌های نوین هشدار داد.

آغاز عملیات احداث راه دسترسی به واحدهای معدنی خاش با سرمایه گذاری 28 میلیارد تومانی ایمیدرو

مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی از آغاز عملیات احداث راه دسترسی به 26 واحد معدنی شهرستان خاش (سیستان و بلوچستان) خبر داد.

اثر کرونا بر آموزش معدنکاری

آموزش فعلی در بخش مهندسی معدن تا چه اندازه در راستای مهارت¬های مورد نیاز آینده صنعت معدنکاری است و تاثیر کووید 19 همه¬گیر بر آموزش چگونه است

وصول 200 میلیارد ریال حقوق دولتی معادن طی 5 ماه امسال

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان تهران گفت: طی 5 ماه اول امسال 200 میلیارد ریال حقوق دولتی بر مبنای قیمت‌های پایه جدید مواد معدنی دریافت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 275 درصد رشد داشت.