امام‌جمعه کاشان: اساسی‌ترین موضوع در تداوم انقلاب اسلامی اقتصاد است

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی روز چهارشنبه در آیین آغاز به کار طرح توسعه فولاد امیرکبیر کاشان افزود: اگر  قرار است انقلاب باقی بماند و مردم با شادابی از انقلاب حمایت کنند، پشتیبانی آنها با پرچمداری اقتصادی است.

وی بیان کرد: فقر طغیان و آلودگی به دنبال دارد و موجب افزایش تخلف‌های مدنی در جامعه می‌شود؛ هر کجا اقتصاد مردم مطلوب باشد، مردم با تمام وجود از آن حمایت و پشتبیانی می‌کنند.  

نماینده ولی‌فقیه در شهرستان کاشان با اشاره به وجود کلمات زیبای مرتبط با صنعت در مبانی دینی، اضافه کرد: هر کجای کشور اقتصاد مشکل داشته باشد، ضایعات اجتماعی و تخلفات مدنی به وجود می‌آید.

وی با اشاره به سخنانی از امام سجاد (ع) مهارت، امانت و عشق به کار را سه شرط اساسی برای پیشرفت صنعت کشور برشمرد و گفت: فولاد به حق  پرچمدار توسعه در  کشور بوده و اجرای طرح توسعه فولاد در این شهرستان موجب افتخار و مایه مباهات است.

آیت‌الله سلیمانی با اشاره به نام‌گذاری سال ۹۹ با عنوان جهش تولید از سوی رهبر انقلاب اضافه کرد: اگر قرار است کشور از فقر، بیکاری، گرفتاری و نداری نجات یابد، باید به این شعار به ویژه در بخش صنعت جامه عمل پوشانده شود.

وی همچنین در دیدار رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، روز افتتاح و کلنگ‌زنی طرح‌های صنعتی را یوم الله نامید و اظهار داشت: اجرای این طرح‌ها موجب تحول در جامعه می‌شود.

امام‌جمعه کاشان با تاکید بر لزوم راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی کاشان، ابراز امیدواری کرد، مسئولان نگاه ویژه‌ای به اجرای این طرح داشته باشند.

وی در ادامه نیز امنیت موجود در منطقه کاشان را به نسبت سایر نقاط کشور مثال‌زدنی دانست و از سرمایه‌گذاران خواست نسبت به راه‌اندازی واحدهای صنعتی و تولیدی خود در این منطقه اقدام کنند.

آیت‌الله سلیمانی همچنین از کاشان به عنوان قلب تپنده کشور در حوزه صنعتی و فرهنگی یاد کرد و گفت: بخش خصوصی در کنار بخش دولتی اقدام‌های باارزشی برای پیشرفت و توسعه این منطقه انجام داده است.

به گزارش ایرنا، طرح توسعه شرکت فولاد امیرکبیر در آیینی با حضور رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، استاندار اصفهان و جمعی از مسئولان شهرستانی کلنگ‌زنی شد.

این طرح که با برآورد اعتبار ۱۲ میلیون یورو (سه هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال) به اجرا در می‌آید، شامل ساخت خط نورد سرد به ظرفیت ۲۵۰ هزار تن (افزایش نورد تا سالانه ۵۰۰ هزار تن)، توسعه خط اسیدشویی تا ظرفیت ۵۰۰ هزار تن در سال، ساخت کارگاه سنگ‌زنی و آماده‌سازی غلتک‌های نورد است.

شهرستان ۳۶۸ هزار نفری کاشان با نزدیک به یک‌هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی و معدنی، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.سایر اخبار

برنامه ریزی راه اندازی ۱۰ هلدینگ سرمایه‌گذاری در صمت

راه اندازی ۷ هلدینگ سرمایه گذاری در بخش صنعت و ۳ هلدینگ در بخش معدن هدفگذاری شده و گام‌های اولیه با اعمال ملاحظات قانونی در این خصوص برداشته شده که به زودی عملیاتی می شود.

۱۴۷ معدن در هفت ماه احیا و فعال سازی شد

- بررسی گزارش هفت ماهه طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس نشان می‌دهد که از ابتدای امسال، ۱۴۷ معدن در سراسر کشور راه‌اندازی مجدد شد.

وزیر صمت از آزادسازی معادن حبس شده ظرف سه ماه آینده خبر داد.وزیر صمت از آزادسازی معادن حبس شده ظرف سه ماه آینده خبر داد.

امضای ۸۵ میلیارد تومان قرارداد پژوهشی معدنی در ۱۸ ماه گذشته

رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: در سال‌های ۹۸ و ۹۹ تعداد ۲۱۹ قرارداد پژوهشی به ارزش ۸۵۰ میلیارد ریال در بخش معدن و صنایع معدنی با دانشگاه‌های مختلف امضا شد.

توسعه صادرات بخش معدن، قابل دستیابی است

عضو کمیسیون صنعت و معدن اتاق تهران گفت: عرضه رقابتی قیمت نهاده‌ها و برداشتن عوارض و محدودیت‌های صادراتی، دو راه حل ساده و قابل دستیابی برای توسعه صادرات در بخش معدن محسوب می شوند.

معدن و صنایع معدنی فلزی در ایران و جهان

امروزه و با وجود بحران‌های فراوان اقتصادی در جهان و تحریم‌های بی اساس بین‌المللی شاهد آن هستیم که معادن و مواد معدنی نه تنها نسبت به دیگر صنایع کم‌ترین آسیب را دیده بلکه همواره حامی اقتصاد و فعالیت‌های صنعتی بوده‌اند.

انجام 300 هزار کیلومتر مربع اکتشافات معدنی در نیمه اول 99/ اجرای پروژه اکتشافات ژئوفیزیک هوایی با مشارکت بخش خصوصی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پروژه‌های شناسایی و پیجویی اکتشافی سازمان زمین‌‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در شش ماهه اول سال جهش تولید منجر به جهش اکتشافی در محدوده‌ای بالغ بر 300 هزار کیلومتر مربع خواهد شد که این عدد به میزان 2 برابر هدفگذاری پیش‌بینی شده سال 99، یعنی 150 هزارکیلومتر مربع است.

پرداخت تسهیلات ۶ هزار میلیارد ریالی به واحدها تولیدی

فعال سازی ۲۰ درصد از تعداد معادن غیر فعال در سطح کشور یکی از برنامه اجرایی مورد نظر بخش معدن در سال ۹۹ محسوب می شود که در همین راستا همه مشکلات و مسائل مرتبط با این موضوع احصا و در دستور کار قرار گرفته است.

رشد فروش معدنی ها در بورس؛ 95درصد در شهریور و 50درصد در نیمه نخست 99

ارزش فروش محصولات 74 شرکت زنجیره معدن و صنایع معدنی در بورس ایران،‌ طی ماه شهریور 1399 با جهش 95درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل (98) همراه شد. همچنین فروش این تعداد شرکت در نیمه نخست امسال، رشد بیش از 50درصدی را تجربه کرد.

احیای ۲۰ درصد از معادن غیر فعال کشور در دستور کار وزارت صمت/ ایجاد زمینه پرداخت تسهیلات 6 هزار میلیارد ریالی به واحدها و صنایع معدنی کشور

معاون معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در برنامه اجرایی مورد نظر بخش معدن در سال ۹۹ یکی از مهمترین موارد فعال سازی ۲۰ درصد از تعداد معادن غیر فعال در سطح کشور بوده و در همین راستا همه مشکلات و مسائل مرتبط با این موضوع احصا و در دستور کار قرار گرفته است

اعلام اولویت همکاری های معدنی ایران و استرالیا/ گزینه سنگ آهن استرالیا برای طرح های فولاد ساحل

رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: خواهان همکاری با طرف های استرالیایی در زمینه های آموزش، اکتشاف، استخراج و تکنولوژی هستیم.