امام‌جمعه کاشان: اساسی‌ترین موضوع در تداوم انقلاب اسلامی اقتصاد است

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی روز چهارشنبه در آیین آغاز به کار طرح توسعه فولاد امیرکبیر کاشان افزود: اگر  قرار است انقلاب باقی بماند و مردم با شادابی از انقلاب حمایت کنند، پشتیبانی آنها با پرچمداری اقتصادی است.

وی بیان کرد: فقر طغیان و آلودگی به دنبال دارد و موجب افزایش تخلف‌های مدنی در جامعه می‌شود؛ هر کجا اقتصاد مردم مطلوب باشد، مردم با تمام وجود از آن حمایت و پشتبیانی می‌کنند.  

نماینده ولی‌فقیه در شهرستان کاشان با اشاره به وجود کلمات زیبای مرتبط با صنعت در مبانی دینی، اضافه کرد: هر کجای کشور اقتصاد مشکل داشته باشد، ضایعات اجتماعی و تخلفات مدنی به وجود می‌آید.

وی با اشاره به سخنانی از امام سجاد (ع) مهارت، امانت و عشق به کار را سه شرط اساسی برای پیشرفت صنعت کشور برشمرد و گفت: فولاد به حق  پرچمدار توسعه در  کشور بوده و اجرای طرح توسعه فولاد در این شهرستان موجب افتخار و مایه مباهات است.

آیت‌الله سلیمانی با اشاره به نام‌گذاری سال ۹۹ با عنوان جهش تولید از سوی رهبر انقلاب اضافه کرد: اگر قرار است کشور از فقر، بیکاری، گرفتاری و نداری نجات یابد، باید به این شعار به ویژه در بخش صنعت جامه عمل پوشانده شود.

وی همچنین در دیدار رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، روز افتتاح و کلنگ‌زنی طرح‌های صنعتی را یوم الله نامید و اظهار داشت: اجرای این طرح‌ها موجب تحول در جامعه می‌شود.

امام‌جمعه کاشان با تاکید بر لزوم راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی کاشان، ابراز امیدواری کرد، مسئولان نگاه ویژه‌ای به اجرای این طرح داشته باشند.

وی در ادامه نیز امنیت موجود در منطقه کاشان را به نسبت سایر نقاط کشور مثال‌زدنی دانست و از سرمایه‌گذاران خواست نسبت به راه‌اندازی واحدهای صنعتی و تولیدی خود در این منطقه اقدام کنند.

آیت‌الله سلیمانی همچنین از کاشان به عنوان قلب تپنده کشور در حوزه صنعتی و فرهنگی یاد کرد و گفت: بخش خصوصی در کنار بخش دولتی اقدام‌های باارزشی برای پیشرفت و توسعه این منطقه انجام داده است.

به گزارش ایرنا، طرح توسعه شرکت فولاد امیرکبیر در آیینی با حضور رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، استاندار اصفهان و جمعی از مسئولان شهرستانی کلنگ‌زنی شد.

این طرح که با برآورد اعتبار ۱۲ میلیون یورو (سه هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال) به اجرا در می‌آید، شامل ساخت خط نورد سرد به ظرفیت ۲۵۰ هزار تن (افزایش نورد تا سالانه ۵۰۰ هزار تن)، توسعه خط اسیدشویی تا ظرفیت ۵۰۰ هزار تن در سال، ساخت کارگاه سنگ‌زنی و آماده‌سازی غلتک‌های نورد است.

شهرستان ۳۶۸ هزار نفری کاشان با نزدیک به یک‌هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی و معدنی، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.سایر اخبار

تهیه نقشه‌های سرور پایه، اکتشاف سیستماتیک ذخایر در سازمان زمین‌شناسی

رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از تهیه نقشه‌های سرور پایه، اکتشافات سیستماتیک ذخایر معدنی و مطالعات زمین‌شناسی مهندسی و مخاطرات به صورت سیستماتیک، به عنوان پروژه‌های جدید این سازمان در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» یاد کرد.

محدودیت‌های دوبرابر شدن ظرفیت بخش معدن تا سال 1408

سرمایه‌گذاری توسعه‌ای و افزایش ظرفیت‌ها در بخش معدن و صنایع معدنی نشان می‌دهد ظرفیت‌های ایجاد شده در این بخش تا سال 1408 نزدیک به 2 برابر ظرفیت‌های موجود در سال 1398 خواهد بود، اما تحقق این هدف با مشکل منابع مالی محدود و هزینه‌های بالا روبرو است.

اصلاح ضوابط استقرار واحدهای صنعتی و معدنی به نفع سرمایه گذاران

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اهمیت بهبود فضای کسب و کار در افزایش رونق تولید، از اصلاح ماده ۳ مقررات و ضوابط استقرار واحدهای تولیدی ، صنعتی و معدنی در خصوص سازمان محیط زیست به نفع سرمایه گذار خبر داد.

ضعف اکتشاف و ماشین‌آلات موانع اصلی توسعه معادن هستند

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: کمبود شرکتهای قوی اکتشافی، ضعف اکتشافات زیرسطحی و وجود ماشین آلات فرسوده و مستهلک از موانع اصلی در توسعه فعالیت معدن و افزایش ثروت آفرینی آنها هستند.

اعلام اولویت های وزارت صمت در ١۴٠٠

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، پشتیبانی از بخش تولید را وظیفه همه ارکان حاکمیت دانست و گفت: بر این اساس، توسعه سرمایه‌گذاری اولویت وزارت صمت در سال ۱۴۰۰ است.

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت: ظرفیت های استخراج معادن در کشور طی هشت سال گذشته نسبت به دوره قبل ۵۰ درصد رشد داشته است.

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت: ظرفیت های استخراج معادن در کشور طی هشت سال گذشته نسبت به دوره قبل ۵۰ درصد رشد داشته است.

سلب صلاحیت یا تشویق سالیانه۵۰۰ معدن دار/ شیوه نامه مدیریت باطله‌های معادن در دست تهیه است

مدیرکل بهره برداری معادن وزارت صمت گفت: سالانه ۵۰۰ معدن سلب صلاحیت می‌شوند و در مقابل هم حدود ۵۰۰ معدن تشویق می‌شوند.

تاثیر تفاهم 25 ساله با چین بر معدنکاری ایران/افزایش بهره وری معادن متروکه

دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران گفت: اگر تفاهم‌نامه ۲۵ ساله ایران و چین شامل حضور چینی‌ها در معادن و صنایع معدنی ایران نیز باشد، می‌توان امیدوار بود با استفاده از نیروی کار ایران و سرمایه و تکنولوژی چینی، معادن ایران رونق گیرد.

جلسه شورای هماهنگی اقتصادی دولت؛ دستور مهم روحانی برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها

روحانی گفت: معیشت مردم، نظارت بر قیمت‌ها و جلوگیری از افزایش بی رویه آن در شرایط ویژه شب عید از فوریت بیشتری برخوردار است و دستگاه‌های مربوطه باید نظارت‌های خود را بیشتر کرده و دستورات صادره را عملی کنند تا مردم نتیجه را احساس کنند.

جزئیات رشد اقتصادی 9 ماهه/ بهبود سرمایه‌گذاری در سال 99 + جدول

جزئیات رشد اقتصادی سال 99 حکایت از روند رو به بهبود تشکیل سرمایه ثابت دارد.

اهمیت بازگشت معادن راکد به چرخه تولید/مشکل فعالیت معدن مس راوه

عضو هیئت مدیره معدن دالی با اشاره به برخی مشکلات ایجاد شده برای این معدن، گفت: برای فعالیت معدن مس راوه تمام مجوزهای قانونی صادر شده است و افتتاح آن برای روستاییان اشتغال زایی پایدار به همراه دارد.