ShafaghStone
ایجاد شعبه ویژه معادن در رفع مشکلات قضایی معدنکاران اثربخش است

رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: ایجاد شعبه ویژه معادن و استفاده از ماده هشت شورای حل اختلاف می‌تواند در کاهش اتلاف وقت و ایجاد سازش میان معدنکاران اثربخش باشد.

حجت الاسلام موسوی روز یکشنبه در نشست با قضات دادگستری شهرستان محلات گفت: کاهش پرونده‌های دادگستری و کیفی سازی قضاوت به کار جهادی  و استفاده بیشتر از ظرفیت قضات نیاز دارد.

وی افزود: میزان پرونده‌های موجود در دادگستری استان مرکزی از بسیاری استان‌های بزرگ بیشتر است و برای پیشرو بودن و افزایش رضایتمندی مراجعه کنندگان باید سیاست‌های تحولی دستگاه قضایی کشور به طور کامل اجرا شود.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به میانگین سنوات کاری قضات استان مرکزی افزود: جوان بودن قضات ظرفیت بسیار خوبی برای کار جهادی در حوزه قضاوت است.
حجت الاسلام موسوی گفت: بر آمارگرایی در دستگاه قضایی تاکید نداریم اما موجودی زیاد پرونده در دادگستری سبب اطاله دادرسی و نارضایتی مردم می‌شود.
وی بیان کرد: رتبه‌های دادگستری استان مرکزی در بخش‌های مختلف در اردیبهشت سال‌جاری به رتبه پنج تا ششم تغییر پیدا کرده است که این نشان از توانمندی قضات در این استان دارد.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به سال جهش تولید اضافه کرد: محلات قطب تولید گل‌های زینتی، معدن و ماهیان زینتی در کشور و استان مرکزی است که تحقق جهش تولید در آن می‌تواند چرخ های اقتصاد کشور را روان‌تر کند.
وی تاکید کرد: از ۷۰ واحد تریکوبافی در محلات ۳۰ واحد فعال است و شناسایی مشکلات این واحدها و عوامل مانع تولید توسط مسئولان قضایی این شهرستان ضروری است.
 حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه در نظارت بر اراضی و انفال حساسیت ویژه‌ای وجود دارد، گفت: منابع طبیعی با حراست و تثبیت اراضی، می‌تواند بسیاری از دعاوی را کاهش دهد.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی همچنین در نشست با اعضای شورای حل اختلاف محلات گفت: این شورا باید برای جلوگیری از فروپاشی بنیان خانواده بین زوجین تلاش کنند چراکه هیچ اقدامی لذت بخش‌تر از سازش نیست.
حجت الاسلام موسوی ادامه داد: حضور اعضای شورای حل اختلاف در اوقات بیشتری در شورا زمان رسیدگی به پرونده‌ها را کاهش می‌دهد.
وی بیان کرد: این شورا بخشی از دادرسی دستگاه قضایی را بدون چشمداشت اقتصادی و بر اساس احساس تعهد و تکلیف انجام می‌دهد.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: واگذاری امور به مردم همواره نتایج خوبی برای نظام اسلامی داشته است.
حجت الاسلام موسوی با اشاره به اینکه شورای حل اختلاف تابع تشریفات نیست،ادامه داد: این شورا میزان کار دادگستری را کاهش داد و توانست سازش در پرونده ها را افزایش دهد.سایر اخبار

شبکه همکاری اکوسیستم نوآوری و فناوری با بخش معدن ایجاد شود

معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: گلوگاه توسعه بخش معدن کشور فناوری و نوآوری است و تبدیل کردن بخش معدن به بازار فناوری باید دغدغه اصلی اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور شود و شبکه همکاری اکوسیستم نوآوری و فناوری با بخش معدن ایجاد شود.

موافقت برای واردات 500 دستگاه ماشین آلات حوزه فعالیت معدنی

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای راه اندازی سامانه مجوزها، تاکنون ۲ هزار درخواست واردات ماشین آلات حوزه فعالیت‌های معدنی ثبت شده که از این میزان برای واردات ۵۰۰ دستگاه موافقت شده است.

بانک صنعت و معدن ارائه خدمات در داخل واحدهای صنعتی را آغاز کرد

مدیرعامل بانک صنعت و معدن ایران از آغاز فرآیند روش بانکداری باز توسط این بانک برای ارائه خدمات به واحدهای تولیدی برتر به منظور تحقق بانکداری دیجیتال در کنار رفع موانع و رونق تولیدخبر داد.

تغییر مبنای پرداخت حقوق دولتی واحدهای معدنی

براساس اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنای دریافت حقوق دولتی معادن ثبت فاکتور معاملات در سامانه جامع تجارت خواهد شد که تا پایان سال اجرایی می شود.

صندوق بیمه معدن، در سرمایه گذاری های کلان نقش آفرینی کند/ ضرورت حمایت های فرامنطقه ای از معدن و صنایع معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو خواستار تدوین افق های جدید متناسب با اهداف توسعه ای بخش معدن و صنایع معدنی برای صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی شد. جعفری گفت: این صندوق در سرمایه گذاری های کلان نیز نقش آفرینی کند.

قابل توجه فعالان معدنی: معادن غیرفعال این استان واگذار میشوند

معادن غیرفعال این استان در کشورمان واگذار میشوند.

وزیر صمت استیضاح میشود؟

استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی مطرح نیست.

معادن ایران پارکینگ ماشین‌آلات معدنی میشوند

مدیرعامل چادرملو درباره نبود تکنولوژی‌های نوین هشدار داد.

آغاز عملیات احداث راه دسترسی به واحدهای معدنی خاش با سرمایه گذاری 28 میلیارد تومانی ایمیدرو

مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی از آغاز عملیات احداث راه دسترسی به 26 واحد معدنی شهرستان خاش (سیستان و بلوچستان) خبر داد.

اثر کرونا بر آموزش معدنکاری

آموزش فعلی در بخش مهندسی معدن تا چه اندازه در راستای مهارت¬های مورد نیاز آینده صنعت معدنکاری است و تاثیر کووید 19 همه¬گیر بر آموزش چگونه است

وصول 200 میلیارد ریال حقوق دولتی معادن طی 5 ماه امسال

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان تهران گفت: طی 5 ماه اول امسال 200 میلیارد ریال حقوق دولتی بر مبنای قیمت‌های پایه جدید مواد معدنی دریافت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 275 درصد رشد داشت.