جهانگیری: صنعتگران در مقابل زمین‌گیر شدن صنعت ایستادند

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اسحاق جهانگیری امروز در پنجمین مراسم اعطای تندیس و نشان امین الضرب گفت: بسیار تشکر می کنم از اقدامات ارزشمند اتاق بخصوص در مورد برگزاری مراسم اعطای تندیس و نشان امین الضرب که به یاد یکی از انسان های زحمت کش و خوشنام که در کارهای مختلفی از جمله مسائل اقتصادی و اجتماعی صاحب نام است و نام آن ماندگار است و از صاحب نامان بخش صنعت کشور و خصوصا از پیشکسوتان کشور که برای تولید کشور فعالیت کرده اند تقدیر می شود. 

معاون اول رئیس جمهور افزود: هر کدام از ما حتما در زندگی با موانعی روبرو می شویم و اصلا  انسان های بزرگ در همین جا تفاوتشان با دیگران شناخته می شود که علیرغم موانع و سختی ها، کارهای بزرگ انجام می دهند و لذا خوب است که همیشه کارهای خوبی که انجام گرفته و کارهای ماندگاری که انجام شده  آن را  به خاطر آوریم و از آن به عنوان سرمایه استفاده کنیم و به نسل جوان این افراد را به عنوان الگو معرفی کنیم تا نسل جوان احساس کند که می  تواند کارهای بزرگ انجام دهد  همانطور که گذشتگان انجام داده اند و می تواند موانع را پشت سر بگذارد همانطور که گذشتگان کرده اند و می تواند آینده درخشانی برای کشور مانند گذشتگان ایجاد کند. 

وی اظهار داشت: اگر مدام از مشکلات بگوییم و موانع را مطرح کنیم دلیل ندارد که به عنوان نمونه و برتر باشیم  افرادی هستند که از مشکلات صحبت کنند و مشکل نبوده را بوده کنند و به آن بپردازند، حرف نزده را زده کنند و به آن بپردازند و  دروغ بسازند و براساس دروغی که می سازند روی آن تحلیل و ارزیابی کنند براساس یک مطلب ناصحیح،  اما تولید کننده و صنعت گر همواره کار سازندگی و آینده خوب را برای کشور ترسیم می کند و از دل مشکلات خوبی را ترسیم کند وگرنه نامش صنعت گر نیست.  صنعت گر از دل سختی ها کارهای نو و مهمی را انجام می دهد و به یادگار می گذارد و با این کار می گوید که می شود از دل سختی ها  و ویرانی ها عمران و آبادی را برای کشور رقم زد و حتما صنعتگران اینگونه هستند. 

معاون اول رئیس جمهور بیان داشت: ما الان در این شرایط سخت حتما اگر بخواهیم در رابطه با صنعت و تولید کشور بحث کنیم جایی که آمریکایی می خواستند آن را زمینگیر کنند اما با همه مشکلات یک عده ایستاده اند و آن را سرپا گذاشته اند. 

وی بیان داشت: روزهای خوبی را پیش رو می بینیم و فکر می کنم که  این سختی ها تمام می شود و حتما آینده بسیار خوبی خواهیم داشت  و نسل جوان با تجربه ای که از صنعت گران و نسل کار کشته تر یاد می گیرد و  با این تجربیات می توانیم مشکلات را هم پشت سر بگذاریم.سایر اخبار

اطلاعیه وزارت صمت درباره جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی

وزارت صنعت، معدن و تجارت در اطلاعیه ای بر اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری درباره حمایت از تولید و جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی تاکید کرد.

شناسایی بیش از یک هزار و ۲۰۰ محدوده معدنی امید بخش/ثبت بیش از ۸۴۱۶ محدوده معدنی در سامانه کاداستر

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت از شناسایی بیش از یک هزار و ۲۰۰ محدوده معدنی امید بخش خبر داد و گفت: ۷۵۳ فقره از این محدوده ها به دارندگان خود پهنه واگذار می شود.

احیا و فعال سازی 253 معدن کوچک و متوسط در سال 99

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه در سال گذشته 253 معدن کوچک و متوسط در کشور، احیا و فعال شده است گفت: عملکرد این بخش، 26 درصد از اهداف پیش بینی شده فراتر رفت.

رئیس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: احیا و فعال سازی 253 معدن کوچک و متوسط در سال 99

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه در سال گذشته 253 معدن کوچک و متوسط در کشور، احیا و فعال شده است گفت: عملکرد این بخش، 26 درصد از اهداف پیش بینی شده فراتر رفت.

رشد دسته‌جمعی مجوزهای معدنی در سال 99/ افزایش 18.1 درصدی صدور پروانه‌های بهره برداری معدنی و 6.3 درصدی پروانه های اکتشاف

داده‌ها و آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از رشد دسته‌ جمعی مجوزهای معدنی از جمله تعداد پروانه اکتشاف، گواهی کشف و پروانه های بهره برداری است.

اشتغال ۲۰۰ هزار نفری با تکمیل بنگاه‌های نیمه‌تمام در شهرک‌های صنعتی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:‌ نزدیک به ۱۰ هزار بنگاه اقتصادی با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد در شهرک‌های صنعتی وجود دارد که می‌تواند دست‌کم برای ۲۰۰ هزار نفر اشتغال ایجاد کند.

تهیه نقشه‌های سرور پایه، اکتشاف سیستماتیک ذخایر در سازمان زمین‌شناسی

رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از تهیه نقشه‌های سرور پایه، اکتشافات سیستماتیک ذخایر معدنی و مطالعات زمین‌شناسی مهندسی و مخاطرات به صورت سیستماتیک، به عنوان پروژه‌های جدید این سازمان در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» یاد کرد.

محدودیت‌های دوبرابر شدن ظرفیت بخش معدن تا سال 1408

سرمایه‌گذاری توسعه‌ای و افزایش ظرفیت‌ها در بخش معدن و صنایع معدنی نشان می‌دهد ظرفیت‌های ایجاد شده در این بخش تا سال 1408 نزدیک به 2 برابر ظرفیت‌های موجود در سال 1398 خواهد بود، اما تحقق این هدف با مشکل منابع مالی محدود و هزینه‌های بالا روبرو است.

اصلاح ضوابط استقرار واحدهای صنعتی و معدنی به نفع سرمایه گذاران

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اهمیت بهبود فضای کسب و کار در افزایش رونق تولید، از اصلاح ماده ۳ مقررات و ضوابط استقرار واحدهای تولیدی ، صنعتی و معدنی در خصوص سازمان محیط زیست به نفع سرمایه گذار خبر داد.

ضعف اکتشاف و ماشین‌آلات موانع اصلی توسعه معادن هستند

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: کمبود شرکتهای قوی اکتشافی، ضعف اکتشافات زیرسطحی و وجود ماشین آلات فرسوده و مستهلک از موانع اصلی در توسعه فعالیت معدن و افزایش ثروت آفرینی آنها هستند.

اعلام اولویت های وزارت صمت در ١۴٠٠

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، پشتیبانی از بخش تولید را وظیفه همه ارکان حاکمیت دانست و گفت: بر این اساس، توسعه سرمایه‌گذاری اولویت وزارت صمت در سال ۱۴۰۰ است.