جهانگیری: صنعتگران در مقابل زمین‌گیر شدن صنعت ایستادند

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اسحاق جهانگیری امروز در پنجمین مراسم اعطای تندیس و نشان امین الضرب گفت: بسیار تشکر می کنم از اقدامات ارزشمند اتاق بخصوص در مورد برگزاری مراسم اعطای تندیس و نشان امین الضرب که به یاد یکی از انسان های زحمت کش و خوشنام که در کارهای مختلفی از جمله مسائل اقتصادی و اجتماعی صاحب نام است و نام آن ماندگار است و از صاحب نامان بخش صنعت کشور و خصوصا از پیشکسوتان کشور که برای تولید کشور فعالیت کرده اند تقدیر می شود. 

معاون اول رئیس جمهور افزود: هر کدام از ما حتما در زندگی با موانعی روبرو می شویم و اصلا  انسان های بزرگ در همین جا تفاوتشان با دیگران شناخته می شود که علیرغم موانع و سختی ها، کارهای بزرگ انجام می دهند و لذا خوب است که همیشه کارهای خوبی که انجام گرفته و کارهای ماندگاری که انجام شده  آن را  به خاطر آوریم و از آن به عنوان سرمایه استفاده کنیم و به نسل جوان این افراد را به عنوان الگو معرفی کنیم تا نسل جوان احساس کند که می  تواند کارهای بزرگ انجام دهد  همانطور که گذشتگان انجام داده اند و می تواند موانع را پشت سر بگذارد همانطور که گذشتگان کرده اند و می تواند آینده درخشانی برای کشور مانند گذشتگان ایجاد کند. 

وی اظهار داشت: اگر مدام از مشکلات بگوییم و موانع را مطرح کنیم دلیل ندارد که به عنوان نمونه و برتر باشیم  افرادی هستند که از مشکلات صحبت کنند و مشکل نبوده را بوده کنند و به آن بپردازند، حرف نزده را زده کنند و به آن بپردازند و  دروغ بسازند و براساس دروغی که می سازند روی آن تحلیل و ارزیابی کنند براساس یک مطلب ناصحیح،  اما تولید کننده و صنعت گر همواره کار سازندگی و آینده خوب را برای کشور ترسیم می کند و از دل مشکلات خوبی را ترسیم کند وگرنه نامش صنعت گر نیست.  صنعت گر از دل سختی ها کارهای نو و مهمی را انجام می دهد و به یادگار می گذارد و با این کار می گوید که می شود از دل سختی ها  و ویرانی ها عمران و آبادی را برای کشور رقم زد و حتما صنعتگران اینگونه هستند. 

معاون اول رئیس جمهور بیان داشت: ما الان در این شرایط سخت حتما اگر بخواهیم در رابطه با صنعت و تولید کشور بحث کنیم جایی که آمریکایی می خواستند آن را زمینگیر کنند اما با همه مشکلات یک عده ایستاده اند و آن را سرپا گذاشته اند. 

وی بیان داشت: روزهای خوبی را پیش رو می بینیم و فکر می کنم که  این سختی ها تمام می شود و حتما آینده بسیار خوبی خواهیم داشت  و نسل جوان با تجربه ای که از صنعت گران و نسل کار کشته تر یاد می گیرد و  با این تجربیات می توانیم مشکلات را هم پشت سر بگذاریم.سایر اخبار

تهیه نقشه‌های سرور پایه، اکتشاف سیستماتیک ذخایر در سازمان زمین‌شناسی

رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از تهیه نقشه‌های سرور پایه، اکتشافات سیستماتیک ذخایر معدنی و مطالعات زمین‌شناسی مهندسی و مخاطرات به صورت سیستماتیک، به عنوان پروژه‌های جدید این سازمان در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» یاد کرد.

محدودیت‌های دوبرابر شدن ظرفیت بخش معدن تا سال 1408

سرمایه‌گذاری توسعه‌ای و افزایش ظرفیت‌ها در بخش معدن و صنایع معدنی نشان می‌دهد ظرفیت‌های ایجاد شده در این بخش تا سال 1408 نزدیک به 2 برابر ظرفیت‌های موجود در سال 1398 خواهد بود، اما تحقق این هدف با مشکل منابع مالی محدود و هزینه‌های بالا روبرو است.

اصلاح ضوابط استقرار واحدهای صنعتی و معدنی به نفع سرمایه گذاران

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اهمیت بهبود فضای کسب و کار در افزایش رونق تولید، از اصلاح ماده ۳ مقررات و ضوابط استقرار واحدهای تولیدی ، صنعتی و معدنی در خصوص سازمان محیط زیست به نفع سرمایه گذار خبر داد.

ضعف اکتشاف و ماشین‌آلات موانع اصلی توسعه معادن هستند

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: کمبود شرکتهای قوی اکتشافی، ضعف اکتشافات زیرسطحی و وجود ماشین آلات فرسوده و مستهلک از موانع اصلی در توسعه فعالیت معدن و افزایش ثروت آفرینی آنها هستند.

اعلام اولویت های وزارت صمت در ١۴٠٠

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، پشتیبانی از بخش تولید را وظیفه همه ارکان حاکمیت دانست و گفت: بر این اساس، توسعه سرمایه‌گذاری اولویت وزارت صمت در سال ۱۴۰۰ است.

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت: ظرفیت های استخراج معادن در کشور طی هشت سال گذشته نسبت به دوره قبل ۵۰ درصد رشد داشته است.

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت: ظرفیت های استخراج معادن در کشور طی هشت سال گذشته نسبت به دوره قبل ۵۰ درصد رشد داشته است.

سلب صلاحیت یا تشویق سالیانه۵۰۰ معدن دار/ شیوه نامه مدیریت باطله‌های معادن در دست تهیه است

مدیرکل بهره برداری معادن وزارت صمت گفت: سالانه ۵۰۰ معدن سلب صلاحیت می‌شوند و در مقابل هم حدود ۵۰۰ معدن تشویق می‌شوند.

تاثیر تفاهم 25 ساله با چین بر معدنکاری ایران/افزایش بهره وری معادن متروکه

دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران گفت: اگر تفاهم‌نامه ۲۵ ساله ایران و چین شامل حضور چینی‌ها در معادن و صنایع معدنی ایران نیز باشد، می‌توان امیدوار بود با استفاده از نیروی کار ایران و سرمایه و تکنولوژی چینی، معادن ایران رونق گیرد.

جلسه شورای هماهنگی اقتصادی دولت؛ دستور مهم روحانی برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها

روحانی گفت: معیشت مردم، نظارت بر قیمت‌ها و جلوگیری از افزایش بی رویه آن در شرایط ویژه شب عید از فوریت بیشتری برخوردار است و دستگاه‌های مربوطه باید نظارت‌های خود را بیشتر کرده و دستورات صادره را عملی کنند تا مردم نتیجه را احساس کنند.

جزئیات رشد اقتصادی 9 ماهه/ بهبود سرمایه‌گذاری در سال 99 + جدول

جزئیات رشد اقتصادی سال 99 حکایت از روند رو به بهبود تشکیل سرمایه ثابت دارد.

اهمیت بازگشت معادن راکد به چرخه تولید/مشکل فعالیت معدن مس راوه

عضو هیئت مدیره معدن دالی با اشاره به برخی مشکلات ایجاد شده برای این معدن، گفت: برای فعالیت معدن مس راوه تمام مجوزهای قانونی صادر شده است و افتتاح آن برای روستاییان اشتغال زایی پایدار به همراه دارد.