ShafaghStone
جهانگیری: صنعتگران در مقابل زمین‌گیر شدن صنعت ایستادند

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اسحاق جهانگیری امروز در پنجمین مراسم اعطای تندیس و نشان امین الضرب گفت: بسیار تشکر می کنم از اقدامات ارزشمند اتاق بخصوص در مورد برگزاری مراسم اعطای تندیس و نشان امین الضرب که به یاد یکی از انسان های زحمت کش و خوشنام که در کارهای مختلفی از جمله مسائل اقتصادی و اجتماعی صاحب نام است و نام آن ماندگار است و از صاحب نامان بخش صنعت کشور و خصوصا از پیشکسوتان کشور که برای تولید کشور فعالیت کرده اند تقدیر می شود. 

معاون اول رئیس جمهور افزود: هر کدام از ما حتما در زندگی با موانعی روبرو می شویم و اصلا  انسان های بزرگ در همین جا تفاوتشان با دیگران شناخته می شود که علیرغم موانع و سختی ها، کارهای بزرگ انجام می دهند و لذا خوب است که همیشه کارهای خوبی که انجام گرفته و کارهای ماندگاری که انجام شده  آن را  به خاطر آوریم و از آن به عنوان سرمایه استفاده کنیم و به نسل جوان این افراد را به عنوان الگو معرفی کنیم تا نسل جوان احساس کند که می  تواند کارهای بزرگ انجام دهد  همانطور که گذشتگان انجام داده اند و می تواند موانع را پشت سر بگذارد همانطور که گذشتگان کرده اند و می تواند آینده درخشانی برای کشور مانند گذشتگان ایجاد کند. 

وی اظهار داشت: اگر مدام از مشکلات بگوییم و موانع را مطرح کنیم دلیل ندارد که به عنوان نمونه و برتر باشیم  افرادی هستند که از مشکلات صحبت کنند و مشکل نبوده را بوده کنند و به آن بپردازند، حرف نزده را زده کنند و به آن بپردازند و  دروغ بسازند و براساس دروغی که می سازند روی آن تحلیل و ارزیابی کنند براساس یک مطلب ناصحیح،  اما تولید کننده و صنعت گر همواره کار سازندگی و آینده خوب را برای کشور ترسیم می کند و از دل مشکلات خوبی را ترسیم کند وگرنه نامش صنعت گر نیست.  صنعت گر از دل سختی ها کارهای نو و مهمی را انجام می دهد و به یادگار می گذارد و با این کار می گوید که می شود از دل سختی ها  و ویرانی ها عمران و آبادی را برای کشور رقم زد و حتما صنعتگران اینگونه هستند. 

معاون اول رئیس جمهور بیان داشت: ما الان در این شرایط سخت حتما اگر بخواهیم در رابطه با صنعت و تولید کشور بحث کنیم جایی که آمریکایی می خواستند آن را زمینگیر کنند اما با همه مشکلات یک عده ایستاده اند و آن را سرپا گذاشته اند. 

وی بیان داشت: روزهای خوبی را پیش رو می بینیم و فکر می کنم که  این سختی ها تمام می شود و حتما آینده بسیار خوبی خواهیم داشت  و نسل جوان با تجربه ای که از صنعت گران و نسل کار کشته تر یاد می گیرد و  با این تجربیات می توانیم مشکلات را هم پشت سر بگذاریم.سایر اخبار

موافقت برای واردات 500 دستگاه ماشین آلات حوزه فعالیت معدنی

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای راه اندازی سامانه مجوزها، تاکنون ۲ هزار درخواست واردات ماشین آلات حوزه فعالیت‌های معدنی ثبت شده که از این میزان برای واردات ۵۰۰ دستگاه موافقت شده است.

بانک صنعت و معدن ارائه خدمات در داخل واحدهای صنعتی را آغاز کرد

مدیرعامل بانک صنعت و معدن ایران از آغاز فرآیند روش بانکداری باز توسط این بانک برای ارائه خدمات به واحدهای تولیدی برتر به منظور تحقق بانکداری دیجیتال در کنار رفع موانع و رونق تولیدخبر داد.

تغییر مبنای پرداخت حقوق دولتی واحدهای معدنی

براساس اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنای دریافت حقوق دولتی معادن ثبت فاکتور معاملات در سامانه جامع تجارت خواهد شد که تا پایان سال اجرایی می شود.

صندوق بیمه معدن، در سرمایه گذاری های کلان نقش آفرینی کند/ ضرورت حمایت های فرامنطقه ای از معدن و صنایع معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو خواستار تدوین افق های جدید متناسب با اهداف توسعه ای بخش معدن و صنایع معدنی برای صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی شد. جعفری گفت: این صندوق در سرمایه گذاری های کلان نیز نقش آفرینی کند.

قابل توجه فعالان معدنی: معادن غیرفعال این استان واگذار میشوند

معادن غیرفعال این استان در کشورمان واگذار میشوند.

وزیر صمت استیضاح میشود؟

استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی مطرح نیست.

معادن ایران پارکینگ ماشین‌آلات معدنی میشوند

مدیرعامل چادرملو درباره نبود تکنولوژی‌های نوین هشدار داد.

آغاز عملیات احداث راه دسترسی به واحدهای معدنی خاش با سرمایه گذاری 28 میلیارد تومانی ایمیدرو

مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی از آغاز عملیات احداث راه دسترسی به 26 واحد معدنی شهرستان خاش (سیستان و بلوچستان) خبر داد.

اثر کرونا بر آموزش معدنکاری

آموزش فعلی در بخش مهندسی معدن تا چه اندازه در راستای مهارت¬های مورد نیاز آینده صنعت معدنکاری است و تاثیر کووید 19 همه¬گیر بر آموزش چگونه است

وصول 200 میلیارد ریال حقوق دولتی معادن طی 5 ماه امسال

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان تهران گفت: طی 5 ماه اول امسال 200 میلیارد ریال حقوق دولتی بر مبنای قیمت‌های پایه جدید مواد معدنی دریافت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 275 درصد رشد داشت.

2 راهکار دولت سیزدهم برای مبارزه با فساد/ چرخ اقتصاد فساد نباید بچرخد

کارشناسان معتقدند برای مبارزه با فساد باید ساختار و بینش مبارزه با فساد تغییر کند و اینگونه نباشد که بعد از کنار رفتن فردی که با فساد مبارزه می کند و با آمدن فرد دیگر دوباره آن فسادها برگردد.