سهم بخش تعاون از شاغلان معادن چقدر است؟

تعداد شاغلان معادن درسال۹۷، ۹۹۷۳۴ نفر بوده که سهم بخش تعاون از این تعداد۴.۱ درصد می باشد. تعداد شاغلان این معادن در سال ۹۷، حدود۱.۴ درصد نسبت به سال ۹۶، افزایش داشته است.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار در یک بررسی به طرح آمارگیری از معادل در حال بهره برداری کشور درسال97 پرداخت. 

بر اساس نتایج حاصل از اجرای طرح آمارگیری از معادل در حال بهره برداری کشور در سال 97، تعداد4916 معدن در حال بهره برداری وجود داشته است که سهم بخش تعاون از این تعداد6.2درصد می باشد. همچنین تعداد معادن در حال بهره برداری کشور در سال 97، نزدیک به منفی8.2 درصد نسبت به سال 96کاهش داشته است.

به علاوه تعداد شاغلان درسال97، 99734 نفر بوده که سهم بخش تعاون از این تعداد4.1 درصد می باشد. تعداد شاغلان این معادن در سال 97، حدود1.4 درصد نسبت به سال 96، افزایش داشته است.

 ارزش جبران خدمات در سال 97، 41147 میلیارد ریال بوده است که به نسبت سال 96، 29857 میلیارد ریال حدود37.8 درصد رشد داشته است.

 ازرش افزوده در سال 97، 307988 میلیارد ریال بوده است که نسبت به 195115 میلیارد ریال در سال 96، 57.8 درصد رشد داشته است.

 مقایسه نسبت جبران خدمات به ارزش پرداختی ها نشان می دهد که درسال 97، این سهم 19.5 درصد بوده که به نسبت 23.1 درصد در سال 96 یا 3.6 درصد کاهش مواجه بوده است.

بررسی ها نشان می دهد که ارزش کل تولیدات در سال 97 حدود394525 میلیارد ریال بوده که سهم بخش تعاون1.3 درصد می باشد. ارزش کل تولیدات در معادل در حال بهره برداری درسال 97 حدود 57.5 درصد نسبت به سال 96 افزایش داشته است.

ارزش سرمایه گذاری در این معادن در سال 97حدود194476 میلیاردریال بوده است که 2.4 درصد آن به بخش تعاون مربوط می باشد. ارزش سرمایه گذاری در معادل در حال بهره برداری در سال 97 نسبت به سا 96 حدود 10.2درصد کاهش داشته است.

 همچنین میزان ارزش افزوده ایجاد شده توسط این معادن در سال 97 ، در حدود 307988 میلیارد ریال می باشد که 1.4 درصد آن سهم بخش تعاون می باشد. در سال97 میزان ارزش افزوده نسبت به سال قبل حدود57.8 درصد رشد داشته است.

ارزش صادرات مستقیم مربوط به معادن در حال بهره برداری در سال 97 در حدود 41340میلیارد ریال بوده است که سهم بخش تعاون از این مقدار0.03 درصد می باشد. همچنین ارزش صادرات مستقیم در سال 97 حدود 44.2 درصد نسبت به سال 96 کاهش داشته است.

 درسال 97 حدود 41147 میلیاردریال به منظور جبران خدمات؛ به مزد و حقوق بگیران این بخش پرداخت شده که سهم بخش  تعاون2.4 درصد می باشد. جبران خدمات در سال 97، رشد 37.8 درصدی را نسبت به سال 96 نشان می دهد.

اخبار کارگران , بحران بیکاری و اشتغال ,

 سایر اخبار

تهیه نقشه‌های سرور پایه، اکتشاف سیستماتیک ذخایر در سازمان زمین‌شناسی

رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از تهیه نقشه‌های سرور پایه، اکتشافات سیستماتیک ذخایر معدنی و مطالعات زمین‌شناسی مهندسی و مخاطرات به صورت سیستماتیک، به عنوان پروژه‌های جدید این سازمان در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» یاد کرد.

محدودیت‌های دوبرابر شدن ظرفیت بخش معدن تا سال 1408

سرمایه‌گذاری توسعه‌ای و افزایش ظرفیت‌ها در بخش معدن و صنایع معدنی نشان می‌دهد ظرفیت‌های ایجاد شده در این بخش تا سال 1408 نزدیک به 2 برابر ظرفیت‌های موجود در سال 1398 خواهد بود، اما تحقق این هدف با مشکل منابع مالی محدود و هزینه‌های بالا روبرو است.

اصلاح ضوابط استقرار واحدهای صنعتی و معدنی به نفع سرمایه گذاران

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اهمیت بهبود فضای کسب و کار در افزایش رونق تولید، از اصلاح ماده ۳ مقررات و ضوابط استقرار واحدهای تولیدی ، صنعتی و معدنی در خصوص سازمان محیط زیست به نفع سرمایه گذار خبر داد.

ضعف اکتشاف و ماشین‌آلات موانع اصلی توسعه معادن هستند

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: کمبود شرکتهای قوی اکتشافی، ضعف اکتشافات زیرسطحی و وجود ماشین آلات فرسوده و مستهلک از موانع اصلی در توسعه فعالیت معدن و افزایش ثروت آفرینی آنها هستند.

اعلام اولویت های وزارت صمت در ١۴٠٠

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، پشتیبانی از بخش تولید را وظیفه همه ارکان حاکمیت دانست و گفت: بر این اساس، توسعه سرمایه‌گذاری اولویت وزارت صمت در سال ۱۴۰۰ است.

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت: ظرفیت های استخراج معادن در کشور طی هشت سال گذشته نسبت به دوره قبل ۵۰ درصد رشد داشته است.

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت: ظرفیت های استخراج معادن در کشور طی هشت سال گذشته نسبت به دوره قبل ۵۰ درصد رشد داشته است.

سلب صلاحیت یا تشویق سالیانه۵۰۰ معدن دار/ شیوه نامه مدیریت باطله‌های معادن در دست تهیه است

مدیرکل بهره برداری معادن وزارت صمت گفت: سالانه ۵۰۰ معدن سلب صلاحیت می‌شوند و در مقابل هم حدود ۵۰۰ معدن تشویق می‌شوند.

تاثیر تفاهم 25 ساله با چین بر معدنکاری ایران/افزایش بهره وری معادن متروکه

دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران گفت: اگر تفاهم‌نامه ۲۵ ساله ایران و چین شامل حضور چینی‌ها در معادن و صنایع معدنی ایران نیز باشد، می‌توان امیدوار بود با استفاده از نیروی کار ایران و سرمایه و تکنولوژی چینی، معادن ایران رونق گیرد.

جلسه شورای هماهنگی اقتصادی دولت؛ دستور مهم روحانی برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها

روحانی گفت: معیشت مردم، نظارت بر قیمت‌ها و جلوگیری از افزایش بی رویه آن در شرایط ویژه شب عید از فوریت بیشتری برخوردار است و دستگاه‌های مربوطه باید نظارت‌های خود را بیشتر کرده و دستورات صادره را عملی کنند تا مردم نتیجه را احساس کنند.

جزئیات رشد اقتصادی 9 ماهه/ بهبود سرمایه‌گذاری در سال 99 + جدول

جزئیات رشد اقتصادی سال 99 حکایت از روند رو به بهبود تشکیل سرمایه ثابت دارد.

اهمیت بازگشت معادن راکد به چرخه تولید/مشکل فعالیت معدن مس راوه

عضو هیئت مدیره معدن دالی با اشاره به برخی مشکلات ایجاد شده برای این معدن، گفت: برای فعالیت معدن مس راوه تمام مجوزهای قانونی صادر شده است و افتتاح آن برای روستاییان اشتغال زایی پایدار به همراه دارد.