سهم بخش تعاون از شاغلان معادن چقدر است؟

تعداد شاغلان معادن درسال۹۷، ۹۹۷۳۴ نفر بوده که سهم بخش تعاون از این تعداد۴.۱ درصد می باشد. تعداد شاغلان این معادن در سال ۹۷، حدود۱.۴ درصد نسبت به سال ۹۶، افزایش داشته است.

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار در یک بررسی به طرح آمارگیری از معادل در حال بهره برداری کشور درسال97 پرداخت. 

بر اساس نتایج حاصل از اجرای طرح آمارگیری از معادل در حال بهره برداری کشور در سال 97، تعداد4916 معدن در حال بهره برداری وجود داشته است که سهم بخش تعاون از این تعداد6.2درصد می باشد. همچنین تعداد معادن در حال بهره برداری کشور در سال 97، نزدیک به منفی8.2 درصد نسبت به سال 96کاهش داشته است.

به علاوه تعداد شاغلان درسال97، 99734 نفر بوده که سهم بخش تعاون از این تعداد4.1 درصد می باشد. تعداد شاغلان این معادن در سال 97، حدود1.4 درصد نسبت به سال 96، افزایش داشته است.

 ارزش جبران خدمات در سال 97، 41147 میلیارد ریال بوده است که به نسبت سال 96، 29857 میلیارد ریال حدود37.8 درصد رشد داشته است.

 ازرش افزوده در سال 97، 307988 میلیارد ریال بوده است که نسبت به 195115 میلیارد ریال در سال 96، 57.8 درصد رشد داشته است.

 مقایسه نسبت جبران خدمات به ارزش پرداختی ها نشان می دهد که درسال 97، این سهم 19.5 درصد بوده که به نسبت 23.1 درصد در سال 96 یا 3.6 درصد کاهش مواجه بوده است.

بررسی ها نشان می دهد که ارزش کل تولیدات در سال 97 حدود394525 میلیارد ریال بوده که سهم بخش تعاون1.3 درصد می باشد. ارزش کل تولیدات در معادل در حال بهره برداری درسال 97 حدود 57.5 درصد نسبت به سال 96 افزایش داشته است.

ارزش سرمایه گذاری در این معادن در سال 97حدود194476 میلیاردریال بوده است که 2.4 درصد آن به بخش تعاون مربوط می باشد. ارزش سرمایه گذاری در معادل در حال بهره برداری در سال 97 نسبت به سا 96 حدود 10.2درصد کاهش داشته است.

 همچنین میزان ارزش افزوده ایجاد شده توسط این معادن در سال 97 ، در حدود 307988 میلیارد ریال می باشد که 1.4 درصد آن سهم بخش تعاون می باشد. در سال97 میزان ارزش افزوده نسبت به سال قبل حدود57.8 درصد رشد داشته است.

ارزش صادرات مستقیم مربوط به معادن در حال بهره برداری در سال 97 در حدود 41340میلیارد ریال بوده است که سهم بخش تعاون از این مقدار0.03 درصد می باشد. همچنین ارزش صادرات مستقیم در سال 97 حدود 44.2 درصد نسبت به سال 96 کاهش داشته است.

 درسال 97 حدود 41147 میلیاردریال به منظور جبران خدمات؛ به مزد و حقوق بگیران این بخش پرداخت شده که سهم بخش  تعاون2.4 درصد می باشد. جبران خدمات در سال 97، رشد 37.8 درصدی را نسبت به سال 96 نشان می دهد.

اخبار کارگران , بحران بیکاری و اشتغال ,

 سایر اخبار

توجه به مشکلات صادرکنندگان، در پیگیری بازگشت ارزهای صادراتی

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: اتاق بازرگانی اهواز و سازمان صمت خوزستان در پیگیری بازگشت ارزهای صادراتی، مشکلات صادرکنندگان را نیز مورد توجه قرار دهند.

رئیس اتاق بازرگانی تهران: کارت‌های بازرگانی تعلیقی دوباره فعال می‌شود

در صورت اعلام فهرست صادرکنندگان متخلفی که ارزشان را بازنگرداندند از سوی بانک مرکزی، کارت بازرگانی آنان را تعلیق می‌کنیم.

تامین مالی طرح های توسعه شرکت های بزرگ معدنی از محل سود

رییس هیات عامل ایمیدرو از برنامه ریزی برای تامین مالی طرح های توسعه شرکت های بزرگ صنعتی و معدنی از محل سود خبر داد.

صادرات کالا به تفکیک گروه‌های اقتصادی/ رشد صادرات به اوراسیا

در حالی که صادرات ایران در سال 98 نسبت به 97 به کشورهای عضو مجمع اقتصادی اوراسیا 75 درصد رشد داشته است،اما صادرات ایران به کشورهای عضو اتحادیه اروپا 33 درصد کاهش یافته است.

ین هم راه حل نائب رئیس مجلس برای بهبود روابط اقتصادی کشور با جهان!

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: معادن سرعین و عنبران باید تعیین تکلیف شده و برای مشخص کردن صرفه‌ اقتصادی آن‌ها بررسی‌های دقیقی انجام شود.

وزیر به کمیسیون‌های مجلس می‌روند.

کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی این هفته میزبان ۷ وزیر کابینه دوازدهم برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان و ارائه گزارش به آنها هستند.

افزایش ۵۵ درصدی فروش شرکت‌های بزرگ معدنی در بورس

سازمان توسعه و نوسازی معدن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام کرد: عملکرد فروش تجمعی شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی در فروردین و اردیبهشت‌ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۵ درصد رشد یافت.

دستورالعمل اجرایی کمیته اقدام صادراتی نهایی شد

مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به تصویب تشکیل کمیته اقدام صادراتی در کمیته کارشناسی شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی، از نهایی‌شدن دستورالعمل اجرایی کمیته اقدام صادراتی و ابلاغ آن در چند روز آینده خبر داد.

افت بیش از ۶ درصدی صدور تمام مجوزهای معدنی

طبق آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در رابطه با عملکرد سال ۱۳۹۸، تعداد تمامی مجوزهای معدنی شامل پروانه بهره‌برداری، پروانه اکتشاف و گواهی کشف با افت صدور مواجه شده‌اند.

به گزارش ایسنا، در طول مدت سال ۱۳۹۸، صدور مجوزهای فعالیت‌های معدنی کاهش ۶.۸ درصدی تا ۱۱.۳ درصدی داشته‌اند.

بهره‌برداری از ۴ طرح صنعتی در اصفهان آغاز شد

اصفهان-بهره‌برداری چهار طرح صنعتی با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار روز چهاشنبه با حضور معاون وزیر صنعت و رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان شهرکها و صنایع کوچک ایران در استان اصفهان آغاز شد.

تکمیل سرمایه‌گذاری‌ها راهبرد محوری وزارت صمت برای جهش تولید است

اصفهان-معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: محوری‌ترین سیاست این وزارتخانه در قالب افزایش و جهش تولید، تکمیل سرمایه‌گذاری‌ها برای بهره‌برداری سریع آنها بویژه در زنجیره تامین است.