شرایط سرمایه‌گذاری‌های کلان را باید فراهم کرد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس با اشاره به ظرفیت‌های مطلوب این استان، خواستار همراهی نمایندگان مردم فارس در مجلس برای فراهم شدن شرایط جذب و انجام سرمایه‌گذاری‌های کلان و احداث واحدهای بزرگ در راستای تولید محصولات رقابت‌پذیر شد.

حمیدرضا ایزدی چهارشنبه ۸ مرداد در دیدار با نماینده مردم شهرستان‌های فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین به تشریح اولویت‌های سرمایه گذاری،‌ بهره مندی از ظرفیت‌ها و پتانسیل منطقه‌ای، توسعه فعالیت‌های اقتصادی و ایجاد صنایع بزرگ در این سه شهرستان ‌انتخابیه پرداخت.

او ضمن برشمردن میزان قابلیت‌ها، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های صنعتی، معدنی و تجاری این شهرستان‌ها، گفت: با توجه به پتانسیل‌های معدنی، تولیدی و تجاری در سه شهرستان فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند، فراهم کردن شرایط انجام سرمایه‌گذاری‌های کلان و احداث کارخانه‌های بزرگ در راستای تولید محصولات رقابت پذیر، جزو استراتژی‌ها و سیاست‌های سازمان و از راهکارهای تحقق جهش تولید در مسیر عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی، ایجاد اشتغال پایدار و رفع بیکاری است.

رئیس سازمان صمت فارس همچنین افزایش بهره‌وری واحدهای تولیدی از طریق بازسازی، نوسازی و بروز رسانی ماشین‌آلات و تجهیزات خط تولید، پیگیری جهت تخصیص اعتبار و اعطای تسهیلات سرمایه در گردش با نرخ بهره پایین توسط بانک‌ها و موسسات اعتباری با حداقل بروکراسی و استفاده حداکثری از ظرفیت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در راستای حل مشکلات واحدهای صنعتی را از دیگر راهکارهای مد نظر برای تحقق جهش تولید در استان عنوان کرد.

ایزدی یادآور شد: با حمایت از سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی و ایجاد وفاق و همدلی بیشتر می‌توان بر مسائل و مشکلات کلان اقتصادی در راستای ایجاد رفاه بیشتر برای مردم که رسالت ذاتی دولت و فعالان اقتصادی است، غلبه کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار بر توسعه سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف صنعت، معدن و توسعه صادرات استان و منطقه تاکید کرد.

مهدی فروردین ادامه داد: استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و بهره‌مندی بهینه از پتانسیل‌های موجود معادن و صنایع معدنی، گردشگری، کشاورزی، گسترش صنایع و تولید محصولات باکیفیت، می‌تواند منشأ خدمات ارزنده‌ای برای مردم شریف استان و حوزه‌های انتخابیه شود.

او با قدردانی از تلاش سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس در حمایت از بخش‌های تولیدی استان، تسریع در توسعه فعالیت‌های اقتصادی، افزایش اشتغال پایدار، رسیدگی به پرونده اعطای تسهیلات واحدهای تولیدی مستقر در شهرستان‌های حوزه‌های انتخابیه را خواستار شد.

فروردین افزود: تکمیل زنجیره تولید در بخش‌های صنعتی و معدنی نیاز به حضور مستمر و موثر فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران در بازارهای جهانی دارد، که تحقق این مهم امکان توسعه اقتصادی در بخش‌های مختلف را فراهم می‌کند.سایر اخبار

تهیه نقشه‌های سرور پایه، اکتشاف سیستماتیک ذخایر در سازمان زمین‌شناسی

رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از تهیه نقشه‌های سرور پایه، اکتشافات سیستماتیک ذخایر معدنی و مطالعات زمین‌شناسی مهندسی و مخاطرات به صورت سیستماتیک، به عنوان پروژه‌های جدید این سازمان در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» یاد کرد.

محدودیت‌های دوبرابر شدن ظرفیت بخش معدن تا سال 1408

سرمایه‌گذاری توسعه‌ای و افزایش ظرفیت‌ها در بخش معدن و صنایع معدنی نشان می‌دهد ظرفیت‌های ایجاد شده در این بخش تا سال 1408 نزدیک به 2 برابر ظرفیت‌های موجود در سال 1398 خواهد بود، اما تحقق این هدف با مشکل منابع مالی محدود و هزینه‌های بالا روبرو است.

اصلاح ضوابط استقرار واحدهای صنعتی و معدنی به نفع سرمایه گذاران

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اهمیت بهبود فضای کسب و کار در افزایش رونق تولید، از اصلاح ماده ۳ مقررات و ضوابط استقرار واحدهای تولیدی ، صنعتی و معدنی در خصوص سازمان محیط زیست به نفع سرمایه گذار خبر داد.

ضعف اکتشاف و ماشین‌آلات موانع اصلی توسعه معادن هستند

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: کمبود شرکتهای قوی اکتشافی، ضعف اکتشافات زیرسطحی و وجود ماشین آلات فرسوده و مستهلک از موانع اصلی در توسعه فعالیت معدن و افزایش ثروت آفرینی آنها هستند.

اعلام اولویت های وزارت صمت در ١۴٠٠

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، پشتیبانی از بخش تولید را وظیفه همه ارکان حاکمیت دانست و گفت: بر این اساس، توسعه سرمایه‌گذاری اولویت وزارت صمت در سال ۱۴۰۰ است.

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت: ظرفیت های استخراج معادن در کشور طی هشت سال گذشته نسبت به دوره قبل ۵۰ درصد رشد داشته است.

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت: ظرفیت های استخراج معادن در کشور طی هشت سال گذشته نسبت به دوره قبل ۵۰ درصد رشد داشته است.

سلب صلاحیت یا تشویق سالیانه۵۰۰ معدن دار/ شیوه نامه مدیریت باطله‌های معادن در دست تهیه است

مدیرکل بهره برداری معادن وزارت صمت گفت: سالانه ۵۰۰ معدن سلب صلاحیت می‌شوند و در مقابل هم حدود ۵۰۰ معدن تشویق می‌شوند.

تاثیر تفاهم 25 ساله با چین بر معدنکاری ایران/افزایش بهره وری معادن متروکه

دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران گفت: اگر تفاهم‌نامه ۲۵ ساله ایران و چین شامل حضور چینی‌ها در معادن و صنایع معدنی ایران نیز باشد، می‌توان امیدوار بود با استفاده از نیروی کار ایران و سرمایه و تکنولوژی چینی، معادن ایران رونق گیرد.

جلسه شورای هماهنگی اقتصادی دولت؛ دستور مهم روحانی برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها

روحانی گفت: معیشت مردم، نظارت بر قیمت‌ها و جلوگیری از افزایش بی رویه آن در شرایط ویژه شب عید از فوریت بیشتری برخوردار است و دستگاه‌های مربوطه باید نظارت‌های خود را بیشتر کرده و دستورات صادره را عملی کنند تا مردم نتیجه را احساس کنند.

جزئیات رشد اقتصادی 9 ماهه/ بهبود سرمایه‌گذاری در سال 99 + جدول

جزئیات رشد اقتصادی سال 99 حکایت از روند رو به بهبود تشکیل سرمایه ثابت دارد.

اهمیت بازگشت معادن راکد به چرخه تولید/مشکل فعالیت معدن مس راوه

عضو هیئت مدیره معدن دالی با اشاره به برخی مشکلات ایجاد شده برای این معدن، گفت: برای فعالیت معدن مس راوه تمام مجوزهای قانونی صادر شده است و افتتاح آن برای روستاییان اشتغال زایی پایدار به همراه دارد.