شرایط سرمایه‌گذاری‌های کلان را باید فراهم کرد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس با اشاره به ظرفیت‌های مطلوب این استان، خواستار همراهی نمایندگان مردم فارس در مجلس برای فراهم شدن شرایط جذب و انجام سرمایه‌گذاری‌های کلان و احداث واحدهای بزرگ در راستای تولید محصولات رقابت‌پذیر شد.

حمیدرضا ایزدی چهارشنبه ۸ مرداد در دیدار با نماینده مردم شهرستان‌های فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین به تشریح اولویت‌های سرمایه گذاری،‌ بهره مندی از ظرفیت‌ها و پتانسیل منطقه‌ای، توسعه فعالیت‌های اقتصادی و ایجاد صنایع بزرگ در این سه شهرستان ‌انتخابیه پرداخت.

او ضمن برشمردن میزان قابلیت‌ها، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های صنعتی، معدنی و تجاری این شهرستان‌ها، گفت: با توجه به پتانسیل‌های معدنی، تولیدی و تجاری در سه شهرستان فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند، فراهم کردن شرایط انجام سرمایه‌گذاری‌های کلان و احداث کارخانه‌های بزرگ در راستای تولید محصولات رقابت پذیر، جزو استراتژی‌ها و سیاست‌های سازمان و از راهکارهای تحقق جهش تولید در مسیر عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی، ایجاد اشتغال پایدار و رفع بیکاری است.

رئیس سازمان صمت فارس همچنین افزایش بهره‌وری واحدهای تولیدی از طریق بازسازی، نوسازی و بروز رسانی ماشین‌آلات و تجهیزات خط تولید، پیگیری جهت تخصیص اعتبار و اعطای تسهیلات سرمایه در گردش با نرخ بهره پایین توسط بانک‌ها و موسسات اعتباری با حداقل بروکراسی و استفاده حداکثری از ظرفیت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در راستای حل مشکلات واحدهای صنعتی را از دیگر راهکارهای مد نظر برای تحقق جهش تولید در استان عنوان کرد.

ایزدی یادآور شد: با حمایت از سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی و ایجاد وفاق و همدلی بیشتر می‌توان بر مسائل و مشکلات کلان اقتصادی در راستای ایجاد رفاه بیشتر برای مردم که رسالت ذاتی دولت و فعالان اقتصادی است، غلبه کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار بر توسعه سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف صنعت، معدن و توسعه صادرات استان و منطقه تاکید کرد.

مهدی فروردین ادامه داد: استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و بهره‌مندی بهینه از پتانسیل‌های موجود معادن و صنایع معدنی، گردشگری، کشاورزی، گسترش صنایع و تولید محصولات باکیفیت، می‌تواند منشأ خدمات ارزنده‌ای برای مردم شریف استان و حوزه‌های انتخابیه شود.

او با قدردانی از تلاش سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس در حمایت از بخش‌های تولیدی استان، تسریع در توسعه فعالیت‌های اقتصادی، افزایش اشتغال پایدار، رسیدگی به پرونده اعطای تسهیلات واحدهای تولیدی مستقر در شهرستان‌های حوزه‌های انتخابیه را خواستار شد.

فروردین افزود: تکمیل زنجیره تولید در بخش‌های صنعتی و معدنی نیاز به حضور مستمر و موثر فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران در بازارهای جهانی دارد، که تحقق این مهم امکان توسعه اقتصادی در بخش‌های مختلف را فراهم می‌کند.سایر اخبار

تحقق جهش تولید نیازمند نوسازی ماشین‌آلات و تجهیزات معدنی

بررسی آمارهای منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گویای آن است که امسال رشد ۳۰ درصدی برای استخراج از پنج هزار و ۶۰۰ معدن فعال برنامه‌ریزی شده، اما اینکه تحقق این هدف با ماشین‌آلات ۳۰ تا ۴۰ ساله چه میزان قابل تحقق باشد، حال تامل دارد.

تولید 700 دستگاه ماشین آلات معدنی توسط هپکو

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: ساخت 700 دستگاه ماشین آلات راهسازی توسط هپکو تا سال آینده انجام خواهد شد و در برنامه بلندمدت ساخت ماشین آلات معدنی توسط این تولیدکننده برنامه ریزی شده است.

برگزاری نمایشگاه تخصصی صنایع فولاد، معادن، فلزی، ریخته‌گری، متالورژی و تجهیزات وابسته در تبریز

هفدهمین نمایشگاه بین المللی تخصصی صنایع فولاد، معادن، فلزی، ریخته‌گری، متالورژی و تجهیزات وابسته ایران - تبریز در محل نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار می‌شود.

فراکسیون معدن و صنایع معدنی مجلس به زودی شکل می‌گیرد

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس ضمن انتقاد از بی‌توجهی ایمیدرو به اکتشاف در سال‌های گذشته، از تشکیل فراکسیون معدن و صنایع معدنی مجلس و برگزاری انتخابات هیئت رئیسه این فراکسیون در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

پیش‌بینی وصول ۳۳ میلیارد تومانی حقوق دولتی برای امسال

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال حداقل ۳۳ میلیارد تومان حقوق دولتی معادن وصول شود.

نامه رییس اتاق بازرگانی به رییس قوه قضاییه

غلامحسین شافعی رییس اتاق بازرگانی ایران با ارسال نامه‌ای به سید ابراهیم رئیسی از ابلاغ بخشنامه اخیر قوه قضاییه در مورد خودداری مراجع قضایی از صدور حکم مازاد بر مصوبات بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار قدردانی کرد

زنجان در تولید سنگ‌های تزئینی، رتبه دوم کشور را دارد

نماینده مردم ماهنشان و ایجرود در مجلس شورای اسلامی گفت: ۳۶ نوع ماده معدنی و در مجموع سالانه ۱۱ میلیون تُن از معادن این استان استخراج می‌شود و زنجان، دومین استان در تولید سنگ‌های تزئینی است.

شرایط سرمایه‌گذاری‌های کلان را باید فراهم کرد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس با اشاره به ظرفیت‌های مطلوب این استان، خواستار همراهی نمایندگان مردم فارس در مجلس برای فراهم شدن شرایط جذب و انجام سرمایه‌گذاری‌های کلان و احداث واحدهای بزرگ در راستای تولید محصولات رقابت‌پذیر شد.

رئیس جمهور پنج طرح صنعتی و معدنی را افتتاح می کند

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از افتتاح پنج طرح صنعتی و معدنی یا سرمایه گذاری ۵هزار و۶۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

برنامه وزارت صنعت برای داخلی سازی 3.2 میلیارد دلاری قطعات.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بومی‌سازی مهمترین دستور کار و ماموریت وزارت صنعت است، گفت: داخلی‌سازی 3.2 میلیارد دلاری قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنعت و معدن کشور جزء اهداف سال جاری است.

مشکلات حوزه سنگ ناشی از نبود قانون قیمت‌گذاری است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: تنگناهای حوزه سنگ ناشی از نبود قانون قیمت‌گذاری در این بخش است.