ShafaghStone
شرایط سرمایه‌گذاری‌های کلان را باید فراهم کرد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس با اشاره به ظرفیت‌های مطلوب این استان، خواستار همراهی نمایندگان مردم فارس در مجلس برای فراهم شدن شرایط جذب و انجام سرمایه‌گذاری‌های کلان و احداث واحدهای بزرگ در راستای تولید محصولات رقابت‌پذیر شد.

حمیدرضا ایزدی چهارشنبه ۸ مرداد در دیدار با نماینده مردم شهرستان‌های فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین به تشریح اولویت‌های سرمایه گذاری،‌ بهره مندی از ظرفیت‌ها و پتانسیل منطقه‌ای، توسعه فعالیت‌های اقتصادی و ایجاد صنایع بزرگ در این سه شهرستان ‌انتخابیه پرداخت.

او ضمن برشمردن میزان قابلیت‌ها، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های صنعتی، معدنی و تجاری این شهرستان‌ها، گفت: با توجه به پتانسیل‌های معدنی، تولیدی و تجاری در سه شهرستان فیروزآباد، قیروکارزین و فراشبند، فراهم کردن شرایط انجام سرمایه‌گذاری‌های کلان و احداث کارخانه‌های بزرگ در راستای تولید محصولات رقابت پذیر، جزو استراتژی‌ها و سیاست‌های سازمان و از راهکارهای تحقق جهش تولید در مسیر عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی، ایجاد اشتغال پایدار و رفع بیکاری است.

رئیس سازمان صمت فارس همچنین افزایش بهره‌وری واحدهای تولیدی از طریق بازسازی، نوسازی و بروز رسانی ماشین‌آلات و تجهیزات خط تولید، پیگیری جهت تخصیص اعتبار و اعطای تسهیلات سرمایه در گردش با نرخ بهره پایین توسط بانک‌ها و موسسات اعتباری با حداقل بروکراسی و استفاده حداکثری از ظرفیت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در راستای حل مشکلات واحدهای صنعتی را از دیگر راهکارهای مد نظر برای تحقق جهش تولید در استان عنوان کرد.

ایزدی یادآور شد: با حمایت از سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی و ایجاد وفاق و همدلی بیشتر می‌توان بر مسائل و مشکلات کلان اقتصادی در راستای ایجاد رفاه بیشتر برای مردم که رسالت ذاتی دولت و فعالان اقتصادی است، غلبه کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار بر توسعه سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف صنعت، معدن و توسعه صادرات استان و منطقه تاکید کرد.

مهدی فروردین ادامه داد: استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و بهره‌مندی بهینه از پتانسیل‌های موجود معادن و صنایع معدنی، گردشگری، کشاورزی، گسترش صنایع و تولید محصولات باکیفیت، می‌تواند منشأ خدمات ارزنده‌ای برای مردم شریف استان و حوزه‌های انتخابیه شود.

او با قدردانی از تلاش سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس در حمایت از بخش‌های تولیدی استان، تسریع در توسعه فعالیت‌های اقتصادی، افزایش اشتغال پایدار، رسیدگی به پرونده اعطای تسهیلات واحدهای تولیدی مستقر در شهرستان‌های حوزه‌های انتخابیه را خواستار شد.

فروردین افزود: تکمیل زنجیره تولید در بخش‌های صنعتی و معدنی نیاز به حضور مستمر و موثر فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران در بازارهای جهانی دارد، که تحقق این مهم امکان توسعه اقتصادی در بخش‌های مختلف را فراهم می‌کند.سایر اخبار

موافقت برای واردات 500 دستگاه ماشین آلات حوزه فعالیت معدنی

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای راه اندازی سامانه مجوزها، تاکنون ۲ هزار درخواست واردات ماشین آلات حوزه فعالیت‌های معدنی ثبت شده که از این میزان برای واردات ۵۰۰ دستگاه موافقت شده است.

بانک صنعت و معدن ارائه خدمات در داخل واحدهای صنعتی را آغاز کرد

مدیرعامل بانک صنعت و معدن ایران از آغاز فرآیند روش بانکداری باز توسط این بانک برای ارائه خدمات به واحدهای تولیدی برتر به منظور تحقق بانکداری دیجیتال در کنار رفع موانع و رونق تولیدخبر داد.

تغییر مبنای پرداخت حقوق دولتی واحدهای معدنی

براساس اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنای دریافت حقوق دولتی معادن ثبت فاکتور معاملات در سامانه جامع تجارت خواهد شد که تا پایان سال اجرایی می شود.

صندوق بیمه معدن، در سرمایه گذاری های کلان نقش آفرینی کند/ ضرورت حمایت های فرامنطقه ای از معدن و صنایع معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو خواستار تدوین افق های جدید متناسب با اهداف توسعه ای بخش معدن و صنایع معدنی برای صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی شد. جعفری گفت: این صندوق در سرمایه گذاری های کلان نیز نقش آفرینی کند.

قابل توجه فعالان معدنی: معادن غیرفعال این استان واگذار میشوند

معادن غیرفعال این استان در کشورمان واگذار میشوند.

وزیر صمت استیضاح میشود؟

استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی مطرح نیست.

معادن ایران پارکینگ ماشین‌آلات معدنی میشوند

مدیرعامل چادرملو درباره نبود تکنولوژی‌های نوین هشدار داد.

آغاز عملیات احداث راه دسترسی به واحدهای معدنی خاش با سرمایه گذاری 28 میلیارد تومانی ایمیدرو

مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی از آغاز عملیات احداث راه دسترسی به 26 واحد معدنی شهرستان خاش (سیستان و بلوچستان) خبر داد.

اثر کرونا بر آموزش معدنکاری

آموزش فعلی در بخش مهندسی معدن تا چه اندازه در راستای مهارت¬های مورد نیاز آینده صنعت معدنکاری است و تاثیر کووید 19 همه¬گیر بر آموزش چگونه است

وصول 200 میلیارد ریال حقوق دولتی معادن طی 5 ماه امسال

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان تهران گفت: طی 5 ماه اول امسال 200 میلیارد ریال حقوق دولتی بر مبنای قیمت‌های پایه جدید مواد معدنی دریافت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 275 درصد رشد داشت.

2 راهکار دولت سیزدهم برای مبارزه با فساد/ چرخ اقتصاد فساد نباید بچرخد

کارشناسان معتقدند برای مبارزه با فساد باید ساختار و بینش مبارزه با فساد تغییر کند و اینگونه نباشد که بعد از کنار رفتن فردی که با فساد مبارزه می کند و با آمدن فرد دیگر دوباره آن فسادها برگردد.