ShafaghStone
وزیر صمت استیضاح میشود؟

به گزارش اقتصادنیوز و به نقل از ایرنا، روح اله عباسپور، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص انتشار خبر استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در شبکه‌های اجتماعی گفت: طبق اصل ۸۹ قانون اساسی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی می‌توانند مجموعه وزرا یا یکی از وزیران را طبق قانون اساسی استیضاح کنند.

وی افزود: در این زمینه حداقل باید ۱۰ نفر از نمایندگان نامه استیضاح را امضا کنند تا وزیر استیضاح شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: تاکنون بحث استیضاح وزیر صنعت در مجلس شورای اسلامی مطرح نشده و هیچ‌کدام از اقدامات قانونی برای استیضاح انجام نشده است.

 
 

 

وی درباره فرآیند استیضاح وزیران در مجلس گفت: ضرورت دارد ۱۰ نفر از نمایندگان نامه استیضاح وزیر را امضا کنند و موارد استیضاح را به طور نوشتاری به هیات رئیسه اعلام کنند؛ هیات رئیسه نیز نامه را به کمیسیون تخصصی ارجاع می‌دهد.

عباسپور گفت: در مرحله بعد وزیر مربوطه یک هفته فرصت دارد در کمیسیون حاضر شود و نشستی را با اعضای کمیسیون داشته باشد و موارد را اعلام کند. اگر اعضا قانع شدند، از استیضاح منصرف می‌شوند در غیر این صورت، ظرف ۱۰ روز طرح استیضاح در صحن علنی باید بررسی شود.

 
 

وی تاکید کرد: هیچ کدام از این موارد تا کنون برای استیضاح وزیر صنعت انجام نشده و این موضوع در صحن علنی مطرح نشده است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن ادامه داد: استیضاح کنندگان در حد ۱۰ نفر نبوده‌اند؛ تنها یکی از همکاران نسبت به بحث قیمت‌گذاری خودرو گله‌مند بود و این نماینده نیز در کمیسیون گفت که اگر قرار باشد اصلاحاتی در قیمت انجام نشود، بدنبال استیضاح وزیر خواهم رفت.

وی تاکید کرد: اما تاکنون موارد استیضاح مطرح نشده و آنچه در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مطرح شده، گمانه‌زنی است.سایر اخبار

موافقت برای واردات 500 دستگاه ماشین آلات حوزه فعالیت معدنی

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای راه اندازی سامانه مجوزها، تاکنون ۲ هزار درخواست واردات ماشین آلات حوزه فعالیت‌های معدنی ثبت شده که از این میزان برای واردات ۵۰۰ دستگاه موافقت شده است.

بانک صنعت و معدن ارائه خدمات در داخل واحدهای صنعتی را آغاز کرد

مدیرعامل بانک صنعت و معدن ایران از آغاز فرآیند روش بانکداری باز توسط این بانک برای ارائه خدمات به واحدهای تولیدی برتر به منظور تحقق بانکداری دیجیتال در کنار رفع موانع و رونق تولیدخبر داد.

تغییر مبنای پرداخت حقوق دولتی واحدهای معدنی

براساس اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنای دریافت حقوق دولتی معادن ثبت فاکتور معاملات در سامانه جامع تجارت خواهد شد که تا پایان سال اجرایی می شود.

صندوق بیمه معدن، در سرمایه گذاری های کلان نقش آفرینی کند/ ضرورت حمایت های فرامنطقه ای از معدن و صنایع معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو خواستار تدوین افق های جدید متناسب با اهداف توسعه ای بخش معدن و صنایع معدنی برای صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی شد. جعفری گفت: این صندوق در سرمایه گذاری های کلان نیز نقش آفرینی کند.

قابل توجه فعالان معدنی: معادن غیرفعال این استان واگذار میشوند

معادن غیرفعال این استان در کشورمان واگذار میشوند.

وزیر صمت استیضاح میشود؟

استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی مطرح نیست.

معادن ایران پارکینگ ماشین‌آلات معدنی میشوند

مدیرعامل چادرملو درباره نبود تکنولوژی‌های نوین هشدار داد.

آغاز عملیات احداث راه دسترسی به واحدهای معدنی خاش با سرمایه گذاری 28 میلیارد تومانی ایمیدرو

مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی از آغاز عملیات احداث راه دسترسی به 26 واحد معدنی شهرستان خاش (سیستان و بلوچستان) خبر داد.

اثر کرونا بر آموزش معدنکاری

آموزش فعلی در بخش مهندسی معدن تا چه اندازه در راستای مهارت¬های مورد نیاز آینده صنعت معدنکاری است و تاثیر کووید 19 همه¬گیر بر آموزش چگونه است

وصول 200 میلیارد ریال حقوق دولتی معادن طی 5 ماه امسال

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان تهران گفت: طی 5 ماه اول امسال 200 میلیارد ریال حقوق دولتی بر مبنای قیمت‌های پایه جدید مواد معدنی دریافت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 275 درصد رشد داشت.

2 راهکار دولت سیزدهم برای مبارزه با فساد/ چرخ اقتصاد فساد نباید بچرخد

کارشناسان معتقدند برای مبارزه با فساد باید ساختار و بینش مبارزه با فساد تغییر کند و اینگونه نباشد که بعد از کنار رفتن فردی که با فساد مبارزه می کند و با آمدن فرد دیگر دوباره آن فسادها برگردد.