ShafaghStone
وزیر صنعت:در صورت رفع تحریم‌ها نیز از حمایت از تولید داخل دست نمی‌کشیم

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «علیرضا رزم‌حسینی»‌ امروز (دوشنبه) در حاشیه مراسم رونمایی از نخستین موتور سه سیلندر ملی در جمع خبرنگاران افزود: در دوره تحریم‌های ظالمانه شاهد تحقق شعار «ما می‌توانیم» در بسیاری صنایع کشور به‌ویژه صنایع خودروسازی، ساخت موتور، لوازم‌خانگی و پتروشیمی بودیم و پیشرفت‌های بسیار خوبی در این زمینه حاصل شد.

به گفته وی، ساخت نخستین موتور سه سیلندر ملی نیز با توانایی متخصصان داخلی در شرایط تحریم‌ها اتفاق افتاد و نشان داد صنعتگران ما حتی در شرایط فشارهای سیاسی و اقتصادی نیز قادر به تداوم کار با قدرت هستند.

رزم‌حسینی یادآور شد:‌ ساخت این موتور که مصرف سوخت آن پنج لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش است، پس از تاکیدات رهبر معظم انقلاب در تولید خودروهایی با مصرف سوخت پایین کلید خورد که امروز رونمایی شد و تا سال آینده به تولید انبوه خواهد رسید.

وی تاکید کرد: توصیه ما به همه خودروسازان داخلی این است که از این موتور استفاده کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان‌داشت: سیاست وزارتخانه در راستای رقابتی کردن هرچه بیشتر خودروسازی در داخل کشور است.

وی یادآورشد: کارشناسان مراکز تحقیقاتی ایران‌خودرو و سایپا در حال مطالعه بر روی موتورهای جدیدتری نیز هستند و در آینده نزدیک آنها را به بازار عرضه خواهند کرد، اما اکنون باید به سمت افزایش تولید و تولید انبوه این موتور برویم، همچنین همه خودروسازان را تشویق کنیم که از آن استفاده کنند.

به گزارش ایرنا، نخستین پیشرانه سه سیلندر گروه صنعتی ایران خودرو، امروز (دوشنبه) در مراسمی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر نفت، رییس سازمان محیط زیست،  رییس سازمان ملی استاندارد ایران و مسوولان گروه صنعتی ایران خودرو رونمایی شد.

کاهش مصرف سوخت به پنج لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر، کاهش انتشار آلایندگی و رسیدن به اهداف استانداردی محیط‌زیست یورو ۶، استفاده بهینه از زیرساخت سوخت پاک گاز طبیعی، کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای و جلوگیری از آثار مضر آن و ایفای تعهدات ملی و بین‌المللی، چهار ویژگی کلی این طرح است.سایر اخبار

شبکه همکاری اکوسیستم نوآوری و فناوری با بخش معدن ایجاد شود

معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: گلوگاه توسعه بخش معدن کشور فناوری و نوآوری است و تبدیل کردن بخش معدن به بازار فناوری باید دغدغه اصلی اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور شود و شبکه همکاری اکوسیستم نوآوری و فناوری با بخش معدن ایجاد شود.

موافقت برای واردات 500 دستگاه ماشین آلات حوزه فعالیت معدنی

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای راه اندازی سامانه مجوزها، تاکنون ۲ هزار درخواست واردات ماشین آلات حوزه فعالیت‌های معدنی ثبت شده که از این میزان برای واردات ۵۰۰ دستگاه موافقت شده است.

بانک صنعت و معدن ارائه خدمات در داخل واحدهای صنعتی را آغاز کرد

مدیرعامل بانک صنعت و معدن ایران از آغاز فرآیند روش بانکداری باز توسط این بانک برای ارائه خدمات به واحدهای تولیدی برتر به منظور تحقق بانکداری دیجیتال در کنار رفع موانع و رونق تولیدخبر داد.

تغییر مبنای پرداخت حقوق دولتی واحدهای معدنی

براساس اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنای دریافت حقوق دولتی معادن ثبت فاکتور معاملات در سامانه جامع تجارت خواهد شد که تا پایان سال اجرایی می شود.

صندوق بیمه معدن، در سرمایه گذاری های کلان نقش آفرینی کند/ ضرورت حمایت های فرامنطقه ای از معدن و صنایع معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو خواستار تدوین افق های جدید متناسب با اهداف توسعه ای بخش معدن و صنایع معدنی برای صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی شد. جعفری گفت: این صندوق در سرمایه گذاری های کلان نیز نقش آفرینی کند.

قابل توجه فعالان معدنی: معادن غیرفعال این استان واگذار میشوند

معادن غیرفعال این استان در کشورمان واگذار میشوند.

وزیر صمت استیضاح میشود؟

استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی مطرح نیست.

معادن ایران پارکینگ ماشین‌آلات معدنی میشوند

مدیرعامل چادرملو درباره نبود تکنولوژی‌های نوین هشدار داد.

آغاز عملیات احداث راه دسترسی به واحدهای معدنی خاش با سرمایه گذاری 28 میلیارد تومانی ایمیدرو

مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی از آغاز عملیات احداث راه دسترسی به 26 واحد معدنی شهرستان خاش (سیستان و بلوچستان) خبر داد.

اثر کرونا بر آموزش معدنکاری

آموزش فعلی در بخش مهندسی معدن تا چه اندازه در راستای مهارت¬های مورد نیاز آینده صنعت معدنکاری است و تاثیر کووید 19 همه¬گیر بر آموزش چگونه است

وصول 200 میلیارد ریال حقوق دولتی معادن طی 5 ماه امسال

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان تهران گفت: طی 5 ماه اول امسال 200 میلیارد ریال حقوق دولتی بر مبنای قیمت‌های پایه جدید مواد معدنی دریافت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 275 درصد رشد داشت.