ShafaghStone
ایران ظرفیت های بالای معدنی برای همکاری با دیگر کشورها دارد

صدای صنعت-نخستین سمپوزیوم بین المللی فراوری مواد معدنی از روز سه شنبه در شهرک کاوش ساوجبلاغ استان البرز آغاز شده و میهمانانی از کشورهای صاحب نام در عرصه معدن در آن حضور دارند.
میکا نیکانن در این نشست اظهار داشت: هدف از حضور فنلاند در ایران گسترش روابط خود در حوزه معدن و صنایع معدنی با ایمیدرو و سازمان زمین شناسی این کشور است تا زمینه های مشترک سرمایه گذاری با ایمیدرو و مرکز تحقیقات و سازمان زمین شناسی را داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: ایران ظرفیت و توانمندی معدنی بسیار بالایی دارد و برای اینکه این منابع معدنی سرشار را بهره ور کنیم باید بر روی تحقیق و توسعه و سرمایه گذاری تاکید بورزیم تا به نتیجه برسیم.
رئیس سازمان زمین شناسی فنلاند گفت: فنلاند توسعه رشد صنعتی و سرمایه گذاری صنعتی را از طریق تحقیقات دنبال می کند ودستیابی به توسعه پایدار در معدنکاری برای فنلاند اهمیت زیادی دارد.
‎وی گفت: حضور فعالان بین المللی در این مراسم حاکی از آن است که ایران تا چه اندازه برای موضوع فراوری اهمیت قائل است وایران ظرفیت خوبی در اختیار دارد که باعث می شود هر کشوری بتواند با آن وارد همکاری شود.
در حاشیه این سمپوزیوم تفاهم نامه همکاری فعالیت های معدنی بین جمهوری اسلامی ایران و فنلاند به امضا رسید.سایر اخبار

موافقت برای واردات 500 دستگاه ماشین آلات حوزه فعالیت معدنی

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای راه اندازی سامانه مجوزها، تاکنون ۲ هزار درخواست واردات ماشین آلات حوزه فعالیت‌های معدنی ثبت شده که از این میزان برای واردات ۵۰۰ دستگاه موافقت شده است.

بانک صنعت و معدن ارائه خدمات در داخل واحدهای صنعتی را آغاز کرد

مدیرعامل بانک صنعت و معدن ایران از آغاز فرآیند روش بانکداری باز توسط این بانک برای ارائه خدمات به واحدهای تولیدی برتر به منظور تحقق بانکداری دیجیتال در کنار رفع موانع و رونق تولیدخبر داد.

تغییر مبنای پرداخت حقوق دولتی واحدهای معدنی

براساس اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنای دریافت حقوق دولتی معادن ثبت فاکتور معاملات در سامانه جامع تجارت خواهد شد که تا پایان سال اجرایی می شود.

صندوق بیمه معدن، در سرمایه گذاری های کلان نقش آفرینی کند/ ضرورت حمایت های فرامنطقه ای از معدن و صنایع معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو خواستار تدوین افق های جدید متناسب با اهداف توسعه ای بخش معدن و صنایع معدنی برای صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی شد. جعفری گفت: این صندوق در سرمایه گذاری های کلان نیز نقش آفرینی کند.

قابل توجه فعالان معدنی: معادن غیرفعال این استان واگذار میشوند

معادن غیرفعال این استان در کشورمان واگذار میشوند.

وزیر صمت استیضاح میشود؟

استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی مطرح نیست.

معادن ایران پارکینگ ماشین‌آلات معدنی میشوند

مدیرعامل چادرملو درباره نبود تکنولوژی‌های نوین هشدار داد.

آغاز عملیات احداث راه دسترسی به واحدهای معدنی خاش با سرمایه گذاری 28 میلیارد تومانی ایمیدرو

مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی از آغاز عملیات احداث راه دسترسی به 26 واحد معدنی شهرستان خاش (سیستان و بلوچستان) خبر داد.

اثر کرونا بر آموزش معدنکاری

آموزش فعلی در بخش مهندسی معدن تا چه اندازه در راستای مهارت¬های مورد نیاز آینده صنعت معدنکاری است و تاثیر کووید 19 همه¬گیر بر آموزش چگونه است

وصول 200 میلیارد ریال حقوق دولتی معادن طی 5 ماه امسال

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان تهران گفت: طی 5 ماه اول امسال 200 میلیارد ریال حقوق دولتی بر مبنای قیمت‌های پایه جدید مواد معدنی دریافت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 275 درصد رشد داشت.

2 راهکار دولت سیزدهم برای مبارزه با فساد/ چرخ اقتصاد فساد نباید بچرخد

کارشناسان معتقدند برای مبارزه با فساد باید ساختار و بینش مبارزه با فساد تغییر کند و اینگونه نباشد که بعد از کنار رفتن فردی که با فساد مبارزه می کند و با آمدن فرد دیگر دوباره آن فسادها برگردد.