ShafaghStone
۱۵ هزار کارگر اصفهانی در ۶ ماهه نخست سال بیکار شدند

رئیس خانه صنعت،معدن و تجارت ایران با بیان اینکه از فرودین تا شهریور امسال حدود ۱۵ هزار کارگر بیکار شده‌اند، گفت: براساس آخرین آمار از وضعیت استان‌های مختلف فقط یک چهارم منابع پیش بینی شده در طرح فرایند رونق به واحدهای تولیدی پرداخت شده است.

 

سایت تحلیلی خبری مسیرآنلاین:

سید عبدالوهاب سهل آبادی با اشاره به اینکه در قالب تسهیلات ۱۶ هزار میلیارد تومانی قرار بود هزار میلیارد تومان تسهیلات در اختیار تولیدکنندگان اصفهانی قرار گیرد، اظهارداشت: در حال حاضر فقط یک سوم این منابع محقق شده و حدود ۳۰۰ واحد تولیدی تسهیلاتی به میزان ۲۵۰ میلیارد تومان دریافت کرده‌اند.

 وی در خصوص آمار تسهیلات پرداختی سیستم بانکی به واحدهای تولیدی که به صورت مستقل از طرح فرآیند رونق بیان می‌شود هم گفت: عمده این آمار تمدید وامهای گذشته واحدهای تولیدی است. امروز سیستم بانکی به واحد گرفتار وام نمی‌دهد بلکه بیشتر متمایل به ارائه وام برای واحدهای تولیدی بزرگ و سودآور هستند.

رئیس خانه صنعت،معدن و تجارت ایران با بیان اینکه براساس آخرین آمار از وضعیت استان‌های مختلف فقط یک چهارم منابع پیش بینی شده در طرح فرایند رونق به واحدهای تولیدی پرداخت شده است، افزود: هنوز هیچ اتفاقی در بخش تولید نیفتاده و همچنان واحدهای تولیدی با مشکلات متعددی روبه رو هستند.

سهل آبادی در ادامه صحبت‌های خود به ارائه توضیحاتی در مورد وضعیت واحدهای تولیدی اصفهان پرداخت و گفت: متأسفانه نرخ رشد بیکاری در این استان نسبت به سال گذشته ۲٫۱ درصد افزایش پیدا کرده است . این در حالی است که در اصفهان ۸ هزار واحد صنعتی و معادن مختلفی وجود دارد.

وی اضافه کرد: رشد بیمه بیکاری هم در این استان در سال جاری ۲۷ درصد افزایش یافته است. در مجموع باید بگویم از فروردین تا شهریور امسال حدود ۱۵ هزار کارگر بیکار شده‌اند و حتی بیش از ۱۰۳ کارخانه تولیدی استان هم حقوق معوق بیش از ۶ تا ۹ ماهه در بخش کارگری داشته‌اند.

رئیس خانه صنعت،معدن و تجارت ایران با اعلام اینکه بسیاری از افرادی که می‌توانند این ۱۵ هزار نیروی بیکار را جذب کنند طلب‌های بالا از دولت دارند، تصریح کرد: در شرایط فعلی واحدهای تولیدی امکان حرکت ندارند حتی به نظر من صنعت و تولید نیازمند عفو عمومی هستند. از مسئولین درخواست می‌کنم اقدامات لازم را در این انجام دهند.

*دولت واحدهای تولیدی مشکل دار را کور یا نجات دهد

سهل آبادی با بیان اینکه می ‌گویند برخی از واحدهای تولیدی را نمی‌توان کمک کرد، افزود: دولت یا آنها را کور یا نجات دهد از اینکه باز تولیدکننده را برای دریافت مبالغ اندک درگیر سیستم بانکی کنید هیچ مشکلی حل نخواهد شد.

 وی اضافه کرد: قرار بود در طرح فرایند رونق ۵ درصد از بهره تسهیلات کاهش پیدا کند اما عملاً تا امروز هیچ تغییری در بهره تسهیلات انجام نشده و تولید کنندگانی که امکان بازپرداخت این سودها را نداشته باشند اصلاً در این طرح شرکت نخواهند کرد.

به نقل از خبرگزاری تسنیمسایر اخبار

موافقت برای واردات 500 دستگاه ماشین آلات حوزه فعالیت معدنی

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای راه اندازی سامانه مجوزها، تاکنون ۲ هزار درخواست واردات ماشین آلات حوزه فعالیت‌های معدنی ثبت شده که از این میزان برای واردات ۵۰۰ دستگاه موافقت شده است.

بانک صنعت و معدن ارائه خدمات در داخل واحدهای صنعتی را آغاز کرد

مدیرعامل بانک صنعت و معدن ایران از آغاز فرآیند روش بانکداری باز توسط این بانک برای ارائه خدمات به واحدهای تولیدی برتر به منظور تحقق بانکداری دیجیتال در کنار رفع موانع و رونق تولیدخبر داد.

تغییر مبنای پرداخت حقوق دولتی واحدهای معدنی

براساس اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنای دریافت حقوق دولتی معادن ثبت فاکتور معاملات در سامانه جامع تجارت خواهد شد که تا پایان سال اجرایی می شود.

صندوق بیمه معدن، در سرمایه گذاری های کلان نقش آفرینی کند/ ضرورت حمایت های فرامنطقه ای از معدن و صنایع معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو خواستار تدوین افق های جدید متناسب با اهداف توسعه ای بخش معدن و صنایع معدنی برای صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی شد. جعفری گفت: این صندوق در سرمایه گذاری های کلان نیز نقش آفرینی کند.

قابل توجه فعالان معدنی: معادن غیرفعال این استان واگذار میشوند

معادن غیرفعال این استان در کشورمان واگذار میشوند.

وزیر صمت استیضاح میشود؟

استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی مطرح نیست.

معادن ایران پارکینگ ماشین‌آلات معدنی میشوند

مدیرعامل چادرملو درباره نبود تکنولوژی‌های نوین هشدار داد.

آغاز عملیات احداث راه دسترسی به واحدهای معدنی خاش با سرمایه گذاری 28 میلیارد تومانی ایمیدرو

مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی از آغاز عملیات احداث راه دسترسی به 26 واحد معدنی شهرستان خاش (سیستان و بلوچستان) خبر داد.

اثر کرونا بر آموزش معدنکاری

آموزش فعلی در بخش مهندسی معدن تا چه اندازه در راستای مهارت¬های مورد نیاز آینده صنعت معدنکاری است و تاثیر کووید 19 همه¬گیر بر آموزش چگونه است

وصول 200 میلیارد ریال حقوق دولتی معادن طی 5 ماه امسال

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان تهران گفت: طی 5 ماه اول امسال 200 میلیارد ریال حقوق دولتی بر مبنای قیمت‌های پایه جدید مواد معدنی دریافت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 275 درصد رشد داشت.

2 راهکار دولت سیزدهم برای مبارزه با فساد/ چرخ اقتصاد فساد نباید بچرخد

کارشناسان معتقدند برای مبارزه با فساد باید ساختار و بینش مبارزه با فساد تغییر کند و اینگونه نباشد که بعد از کنار رفتن فردی که با فساد مبارزه می کند و با آمدن فرد دیگر دوباره آن فسادها برگردد.