ShafaghStone
وضعیت فعلی صنعت و معدن مناسب نیست

به گزارش تابناک رضوی، حمید گرمابی اظهار داشت: یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی خصوصی‌سازی است زیرا بخش خصوصی با مشکلات بهتر کنار می‌آید، همچنین در کمیسیون صنعت و معدن با نگاه خاصی که وجود دارد مشکلات مطرح و جمع بندی می‌شود و هدف اصلی این است که مشکلات را از سر راه بخش خصوصی برداریم.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وضعیت فعلی صنعت و معدن مناسب نیست، خاطرنشان کرد: صنعت فعلی با ظرفیت زیر 50 درصد در حال فعالیت است و تحریم‌ها نیز تاثیرات زیادی بر این حوزه داشته و باید دولت و وزارتخانه‌ها همکاری کنند تا به تدریج با اجرای اصل 44 به بخش خصوصی واقعی بیفزاییم و از دولتی کم کنیم.

وی با بیان اینکه صنعت نیاز به کمک بیشتر برای خروج از رکود دارد، افزود: در راستای کمک به صنعت برای خروج از رکود باید چتر مالیاتی گسترده‌تر شود و نرخ‌های مالیات کارمندان و تولیدکنندگان کاهش یابد و مالیات بین همه صنوف عادلانه تقسیم شود.

گرمابی ادامه داد: نرخ بهره برای تولید در حوزه صنعت و معدن گران است اگرچه مقداری بهبود پیدا کرده اما هنوز جزو بالاترین نرخ‌ها است، همچنین باید با سایر کشورها در صادرات رقابت کنیم که برای این امر باید هزینه‌ها پایین بیاید.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در شرایط رکود بیمه‌ها باید سهم تولید کنندگان را کاهش دهند، یکی از مشکلات در حوزه صنعت بهینه سازی تکنولوژی جدید است زیرا کار کردن با ماشین آلات قدیمی انرژی بیشتری مصرف می‌کند و اگر دولت و بانک‌ها در تامین سرمایه کمک کنند و تحریم‌ها نیز رفع شود وضعیت بهتری در صنعت داریم.

وی با بیان اینکه همه واحدهای صنعتی باید به سمت بهینه سازی مصرف انرژی بروند، افزود: اصل 44 قانون اساسی که مربوط به خصوصی سازی است خوب اجرا نشده و امیدواریم با واگذاری به قیمت واقعی به بخش خصوصی و استفاده از توانمندی های این بخش شاهد شکوفایی صنعت باشیم.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دیدگاه نمایندگان مجلس این است که اختیارات استان ها باید افزایش یابد زیرا هر استان بهتر در جریان هزینه ها و منابع خودش است.

گرمابی با اشاره به اهمیت صنعت و معدن در اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: برای خروج از رکود در حوزه صنعت و معدن راهکارهایی مانند کاهش مشکلات بانکی و تقویت سرمایه گذاری داخلی و خارجی با رعایت مباحث مربوط به در آمد های نفتی وجود دارد، زیرا برای سرمایه گذاری باید نرخ ارز حقیقی باشد.

منبع: تسنیمسایر اخبار

موافقت برای واردات 500 دستگاه ماشین آلات حوزه فعالیت معدنی

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای راه اندازی سامانه مجوزها، تاکنون ۲ هزار درخواست واردات ماشین آلات حوزه فعالیت‌های معدنی ثبت شده که از این میزان برای واردات ۵۰۰ دستگاه موافقت شده است.

بانک صنعت و معدن ارائه خدمات در داخل واحدهای صنعتی را آغاز کرد

مدیرعامل بانک صنعت و معدن ایران از آغاز فرآیند روش بانکداری باز توسط این بانک برای ارائه خدمات به واحدهای تولیدی برتر به منظور تحقق بانکداری دیجیتال در کنار رفع موانع و رونق تولیدخبر داد.

تغییر مبنای پرداخت حقوق دولتی واحدهای معدنی

براساس اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنای دریافت حقوق دولتی معادن ثبت فاکتور معاملات در سامانه جامع تجارت خواهد شد که تا پایان سال اجرایی می شود.

صندوق بیمه معدن، در سرمایه گذاری های کلان نقش آفرینی کند/ ضرورت حمایت های فرامنطقه ای از معدن و صنایع معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو خواستار تدوین افق های جدید متناسب با اهداف توسعه ای بخش معدن و صنایع معدنی برای صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی شد. جعفری گفت: این صندوق در سرمایه گذاری های کلان نیز نقش آفرینی کند.

قابل توجه فعالان معدنی: معادن غیرفعال این استان واگذار میشوند

معادن غیرفعال این استان در کشورمان واگذار میشوند.

وزیر صمت استیضاح میشود؟

استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی مطرح نیست.

معادن ایران پارکینگ ماشین‌آلات معدنی میشوند

مدیرعامل چادرملو درباره نبود تکنولوژی‌های نوین هشدار داد.

آغاز عملیات احداث راه دسترسی به واحدهای معدنی خاش با سرمایه گذاری 28 میلیارد تومانی ایمیدرو

مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی از آغاز عملیات احداث راه دسترسی به 26 واحد معدنی شهرستان خاش (سیستان و بلوچستان) خبر داد.

اثر کرونا بر آموزش معدنکاری

آموزش فعلی در بخش مهندسی معدن تا چه اندازه در راستای مهارت¬های مورد نیاز آینده صنعت معدنکاری است و تاثیر کووید 19 همه¬گیر بر آموزش چگونه است

وصول 200 میلیارد ریال حقوق دولتی معادن طی 5 ماه امسال

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان تهران گفت: طی 5 ماه اول امسال 200 میلیارد ریال حقوق دولتی بر مبنای قیمت‌های پایه جدید مواد معدنی دریافت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 275 درصد رشد داشت.

2 راهکار دولت سیزدهم برای مبارزه با فساد/ چرخ اقتصاد فساد نباید بچرخد

کارشناسان معتقدند برای مبارزه با فساد باید ساختار و بینش مبارزه با فساد تغییر کند و اینگونه نباشد که بعد از کنار رفتن فردی که با فساد مبارزه می کند و با آمدن فرد دیگر دوباره آن فسادها برگردد.