لطفا منتظر بمانید ...

متن کامل سخنرانی مقام معظم رهبری در مشهد مقدس در 1 فروردین 1396

متن کامل سخنرانی مقام معظم رهبری در مشهد مقدس در 1 فروردین 1396

رهبر انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای امسال را سال اقتصاد مقومتی، تولید و اشتغال نامیدند. با توجه به این نام گذاری اهم مسئولیت های مدیران کشور باید رفع مشکل بیکاری باشد. 

متن کامل سخنرانی ایشان در مشهد مقدس به شرح زیر است:

-اولویت دشمن مسائل اقتصادی است، دشمنان جمهوری اسلامی برای اینکه بتوانند اهداف خود را درباره ایران و جمهوری اسلامی محقق کنند، به دنبال راهکارهای اقتصادی یا به بیان بهتر ضربه زدن اقتصادی به ملت ایران هستند.

-هدف دشمن این است که بتواند با فشار اقتصادی ملت ایران را نسبت به جمهوری اسلامی دلسرد و دلزده کند و میان ملت ایران و نظام اسلامی فاصله بیندازد.

-دشمن نادان و بی ایمان ما سال هاست که دارد این تلاش را می کند اما موفق نشده و از این پس هم موفق نخواهد شد.

-راهپیمایی ۲۲ بهمن و جلسات محرم، رمضان، اعتکاف و راهپیمایی اربعین مربوط به یک سلیقه سیاسی نیست، بلکه متعلق به سلایق گوناگون کشور است.

-دشمنان در تبلیغات وسیع خود تلاش می‌کنند تا کمبودهای معیشتی و اقتصادی را به نظام اسلامی نسبت بدهند. آنها می‌خواهند این‌گونه وانمود کنند که نظام اسلامی قادر نبوده و نیست که مشکل اقتصادی ملت ایران را حل کند؛ این حرف خلاف واقع است.

-خدماتی که جمهوری اسلامی به ایران و ملت ایران در این مدت کرده، اگر بخواهیم با قبل از دوران اسلامی یعنی دوران طاغوت مقایسه کنیم، می بینیم که بزرگ و ارزشمند بوده است.

-ضعف‌هایی هم وجود دارد که این ها مربوط به کمبودهای مدیرانی است که در بخش‌های مختلف مشغول به کارند.

-هیچ کشوری به اندازه ایران در دنیا نفت و گاز ندارد، بیخود نیست که قدرت‌های سلطه‌گر مانند آمریکا به ایران چشم طمع دارند. این آرزوی همیشگی آنها بوده و قطعاً این آرزو را به گور خواهند برد.

-صاحبنظران اقتصادی مشکل عمده را در رکود و بیکاری می‌بینند، حق هم با آنهاست.

-در اوایل سال گذشته روی کارگاه‌های کوچک و متوسط تأکید کردم و مسئولین هم 15 هزار میلیارد تومان روی این مسئله بودجه گذاشتند تا 20 هزار کارگاه کوچک را تحرک بدهند و از رکود خارج کنند البته یک مقدار دیر شد اما در هر صورت، انجام شد.

-برخی از شاخص‌ها مانند تورم خوب است که کاهش را نشان می‌دهد اما شاخص بیکاری بنابر آمارهای رسمی خود مسئولان افزایش را نشان می‌دهد. رشد اقتصادی مثبت را نشان می‌دهد اما رشد اقتصادی منفی است.

-در بخش‌هایی مانند نفت پیشرفت و در معدن و مسکن عقب‌رفت داریم.

- یکی از بلاهای اجتماعی و اخلاقی ما، مارک‌های خارجی است که به رخ هم می‌کشیم؛ یک مسابقه‌ای در این باره به راه افتاده است.
می‌توانیم به کمک رونق تولید، جلوی این بلای فرهنگی را بگیریم.

-خواسته ما در درجه اول از ملت این است که همه آحادی که می‌توانند به لحاظ قانونی رأی بدهند، در انتخابات حضور پرشور داشته باشند.

-در امر انتخابات باید مرّ قانون رعایت شود، نتیجه انتخابات ملت هر چه شد، معتبر است.

-من در انتخابات دخالت نمی‌کنم و نمی‌گویم که این را انتخاب کنید یا آن را انتخاب نکنید؛ اما در یکجا در انتخابات دخالت می‌کنم آن هم جایی که کسانی بخواهند در برابر رأی مردم بایستند و رأی مردم را بشکنند.

-هر کسی بخواهد با نتیجه آرای مردم دربیفتد، من در برابرش می‌ایستم.

-در انتخابات 76، 84، 88 و 92 گاهی مقابل چشم مردم بوده و مردم مطلع شدند و گاهی هم مردم مطلع نشدند اما حقیر در جریان قرار گرفتم.

-در همه این سال هایی که آرا شمرده شده، کسانی بودند که می خواستند در مقابل انتخابات بایستند اما در سال 88 آشکار شد و در خیابان ها اردوکشی کردند، اما در دیگر سال ها جور دیگری بوده است.

-نتیجه انتخاب مردم هر چه که هست، باید تحقق پیدا کند.سایر اخبار

درخواست از وزرای اقتصاد و صنعت برای شفاف‌سازی درآمد اتاق ایران

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در نامه‌های جداگانه به وزرای اقتصاد و صنعت، خواستار انتشار اطلاعات مربوط به منابع درآمدی اتاق ایران طی ۳ سال اخیر شد.

شبکه همکاری اکوسیستم نوآوری و فناوری با بخش معدن ایجاد شود

معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: گلوگاه توسعه بخش معدن کشور فناوری و نوآوری است و تبدیل کردن بخش معدن به بازار فناوری باید دغدغه اصلی اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور شود و شبکه همکاری اکوسیستم نوآوری و فناوری با بخش معدن ایجاد شود.

موافقت برای واردات 500 دستگاه ماشین آلات حوزه فعالیت معدنی

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای راه اندازی سامانه مجوزها، تاکنون ۲ هزار درخواست واردات ماشین آلات حوزه فعالیت‌های معدنی ثبت شده که از این میزان برای واردات ۵۰۰ دستگاه موافقت شده است.

بانک صنعت و معدن ارائه خدمات در داخل واحدهای صنعتی را آغاز کرد

مدیرعامل بانک صنعت و معدن ایران از آغاز فرآیند روش بانکداری باز توسط این بانک برای ارائه خدمات به واحدهای تولیدی برتر به منظور تحقق بانکداری دیجیتال در کنار رفع موانع و رونق تولیدخبر داد.

تغییر مبنای پرداخت حقوق دولتی واحدهای معدنی

براساس اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنای دریافت حقوق دولتی معادن ثبت فاکتور معاملات در سامانه جامع تجارت خواهد شد که تا پایان سال اجرایی می شود.

صندوق بیمه معدن، در سرمایه گذاری های کلان نقش آفرینی کند/ ضرورت حمایت های فرامنطقه ای از معدن و صنایع معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو خواستار تدوین افق های جدید متناسب با اهداف توسعه ای بخش معدن و صنایع معدنی برای صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی شد. جعفری گفت: این صندوق در سرمایه گذاری های کلان نیز نقش آفرینی کند.

قابل توجه فعالان معدنی: معادن غیرفعال این استان واگذار میشوند

معادن غیرفعال این استان در کشورمان واگذار میشوند.

وزیر صمت استیضاح میشود؟

استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی مطرح نیست.

معادن ایران پارکینگ ماشین‌آلات معدنی میشوند

مدیرعامل چادرملو درباره نبود تکنولوژی‌های نوین هشدار داد.

آغاز عملیات احداث راه دسترسی به واحدهای معدنی خاش با سرمایه گذاری 28 میلیارد تومانی ایمیدرو

مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی از آغاز عملیات احداث راه دسترسی به 26 واحد معدنی شهرستان خاش (سیستان و بلوچستان) خبر داد.

اثر کرونا بر آموزش معدنکاری

آموزش فعلی در بخش مهندسی معدن تا چه اندازه در راستای مهارت¬های مورد نیاز آینده صنعت معدنکاری است و تاثیر کووید 19 همه¬گیر بر آموزش چگونه است