ShafaghStone
توجه به مشکلات صادرکنندگان، در پیگیری بازگشت ارزهای صادراتی

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: اتاق بازرگانی اهواز و سازمان صمت خوزستان در پیگیری بازگشت ارزهای صادراتی، مشکلات صادرکنندگان را نیز مورد توجه قرار دهند.

ارسلان شهنی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به برگزاری نشست تعیین تکلیف معوقات پیمان‌سپاری ارزی صادرکنندگان خوزستان اظهار کرد: با توجه به تاکید قانون و سیاست دولت مبنی بر بازگرداندن ارز حاصل از صادرات، جلسه‌ای برای پیگیری این موضوع به میزبانی اتاق بازرگانی  اهواز برگزار شد و صادرکنندگان کالا و خدمات به بیان مشکلات خود پرداختند.

وی با اشاره به مشکلات صادرکنندگان افزود: قرار بر این است که اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان کمیته‌ای تشکیل دهند و با توجه به درصد ارز بازگشتی از سوی صادرکنندگان و مشکلات ناشی از اختلاف نظر در برداشت از بخش‌نامه‌ها، صادرکنندگان را تفکیک و دسته‌بندی کنند و در اسرع وقت پیگیری لازم را جهت بازگشت ارزهای صادراتی انجام دهند.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: تمام صادرکنندگان کالا و خدمات باید مطابق مصوبات هیأت وزیران و شورای عالی هماهنگی اقتصادی، ارز حاصل از صادرات خود را به چرخه اقتصادی کشور بازگردانند.

شهنی بیان کرد: ضمن پیگیری مصرانه جهت بازگشت ارز صادراتی، این کار باید به شکلی انجام شود که حقوق صادرکنندگان تضییع نشود یعنی شرایط و محدودیت‌های ناشی از تحریم‌ها و آسیب‌های ناشی از ویروس کرونا که به صادرکنندگان وارد شده، در نظر گرفته شود تا باعث ایجاد ناامیدی در آن‌ها نشود.

وی ادامه داد: اتاق بازرگانی اهواز و سازمان صمت خوزستان در پیگیری بازگشت ارزهای صادراتی، مشکلات صادرکنندگان را نیز مورد توجه قرار دهند.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان تصریح کرد: صادرکنندگانی که علی‌رغم همه مساعدت‌ها، اقدام به بازگشت ارز صادراتی نکنند با پیامدهای حقوقی مواجه می‌شوند.سایر اخبار

شبکه همکاری اکوسیستم نوآوری و فناوری با بخش معدن ایجاد شود

معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: گلوگاه توسعه بخش معدن کشور فناوری و نوآوری است و تبدیل کردن بخش معدن به بازار فناوری باید دغدغه اصلی اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور شود و شبکه همکاری اکوسیستم نوآوری و فناوری با بخش معدن ایجاد شود.

موافقت برای واردات 500 دستگاه ماشین آلات حوزه فعالیت معدنی

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای راه اندازی سامانه مجوزها، تاکنون ۲ هزار درخواست واردات ماشین آلات حوزه فعالیت‌های معدنی ثبت شده که از این میزان برای واردات ۵۰۰ دستگاه موافقت شده است.

بانک صنعت و معدن ارائه خدمات در داخل واحدهای صنعتی را آغاز کرد

مدیرعامل بانک صنعت و معدن ایران از آغاز فرآیند روش بانکداری باز توسط این بانک برای ارائه خدمات به واحدهای تولیدی برتر به منظور تحقق بانکداری دیجیتال در کنار رفع موانع و رونق تولیدخبر داد.

تغییر مبنای پرداخت حقوق دولتی واحدهای معدنی

براساس اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنای دریافت حقوق دولتی معادن ثبت فاکتور معاملات در سامانه جامع تجارت خواهد شد که تا پایان سال اجرایی می شود.

صندوق بیمه معدن، در سرمایه گذاری های کلان نقش آفرینی کند/ ضرورت حمایت های فرامنطقه ای از معدن و صنایع معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو خواستار تدوین افق های جدید متناسب با اهداف توسعه ای بخش معدن و صنایع معدنی برای صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی شد. جعفری گفت: این صندوق در سرمایه گذاری های کلان نیز نقش آفرینی کند.

قابل توجه فعالان معدنی: معادن غیرفعال این استان واگذار میشوند

معادن غیرفعال این استان در کشورمان واگذار میشوند.

وزیر صمت استیضاح میشود؟

استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی مطرح نیست.

معادن ایران پارکینگ ماشین‌آلات معدنی میشوند

مدیرعامل چادرملو درباره نبود تکنولوژی‌های نوین هشدار داد.

آغاز عملیات احداث راه دسترسی به واحدهای معدنی خاش با سرمایه گذاری 28 میلیارد تومانی ایمیدرو

مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی از آغاز عملیات احداث راه دسترسی به 26 واحد معدنی شهرستان خاش (سیستان و بلوچستان) خبر داد.

اثر کرونا بر آموزش معدنکاری

آموزش فعلی در بخش مهندسی معدن تا چه اندازه در راستای مهارت¬های مورد نیاز آینده صنعت معدنکاری است و تاثیر کووید 19 همه¬گیر بر آموزش چگونه است

وصول 200 میلیارد ریال حقوق دولتی معادن طی 5 ماه امسال

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان تهران گفت: طی 5 ماه اول امسال 200 میلیارد ریال حقوق دولتی بر مبنای قیمت‌های پایه جدید مواد معدنی دریافت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 275 درصد رشد داشت.