معاون وزیر صنعت: واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی ۱۱۲ درصد رشد کرد

علی رسولیان روز چهارشنبه در سفر به چهارمحال و بختیاری در دیدار با استاندار افزود: وضعیت سرمایه‌گذاری در بخش صنعت کشور از رشد قابل توجهی برخوردار شده است و با وجود تحریم‌ها پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال رشد صنعتی در کشور به ۶ درصد برسد.

وی به طرح‌های قابل افتتاح این سازمان در دهه فجر امسال نیز اشاره کرد و گفت: ۴۰۰ طرح سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور با اعتبار ۲۸ هزار میلیارد تومان افتتاح می‌شود و در حوزه زیرساخت‌ها نیز یک هزار میلیارد تومان طرح به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، تکمیل زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی مناطق مختلف کشور را از اولویت‌های این سازمان برشمرد و افزود: خود را ملزم می‌دانیم که زیرساخت‌ها را در شهرک‌های صنعتی توسعه دهیم.

رسولیان، توازن در سرمایه‌گذاری بین مناطق مختلف کشور از جمله مناطق کمترتوسعه‌یافته را از دیگر برنامه‌های این سازمان عنوان کرد و گفت: این دغدغه وجود دارد که مشوق‌هایی برای جذب سرمایه‌گذار در مناطق کمترتوسعه‌یافته تدوین و اجرا شود در همین راستا می‌طلبد با ارائه لایحه‌ای به مجلس، موانع کنونی برطرف و رویه موجود اصلاح شود.

وی با بیان اینکه اختیارات استان‌ها در حیطه فعالیت شهرک‌های صنعتی افزایش می‌یابد، اظهار داشت: این موضوع قدرت ریسک‌پذیری مدیران استانی را در اجرا و پیشبرد برنامه‌ها افزایش می‌دهد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، تقویت صنوف تولیدی در شهرک‌های صنعتی را از دیگر برنامه‌های این سازمان اعلام کرد و گفت: انتظار می‌رود مدیرانی استانی نسبت به حضور صنوف تولیدی در شهرک‌های صنعتی همت کنند و با لغو محدودیت‌ها، مکانی را برای فعالیت این اصناف اختصاص دهند.

رسولیان از ایجاد شهرک‌های صنعتی بخش خصوصی نیز اعلام حمایت کرد و گفت: اگرچه در برخی موارد اشکالات و ایراداتی شکل گرفته است اما کلیت موضوع مورد تایید و حمایت این سازمان است.

وی با بیان اینکه احیای مسئولیت‌های اجتماعی بخش صنعت در دستور کار این سازمان قرار دارد، خاطرنشان کرد: این آمادگی وجود دارد که چنانچه استانداران همکاری کنند مدل اقتصاد مقاومتی که نظیر آن در روستای قلعه گنج استان کرمان اجرا شده را در یک یا چند روستای استانهای کشور اجرا کنیم.

به گزارش ایرنا، بازدید از واحدهای صنعتی و بازدید میدانی از شهرک صنعتی شماره ۲ شهرکرد، کلنگ‎‌زنی فازم چهارم شهرک صنعتی شهرکرد، بهره‌برداری از طرح ارتقای تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی بروجن و نشست با نمایندگان تشکل‌های بخش خصوصی و صنعتی از جمله برنامه‌های سفر روز چهارشنبه معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به استان چهارمحال و بختیاری است.سایر اخبار

جزئیات رشد اقتصادی 9 ماهه/ بهبود سرمایه‌گذاری در سال 99 + جدول

جزئیات رشد اقتصادی سال 99 حکایت از روند رو به بهبود تشکیل سرمایه ثابت دارد.

اهمیت بازگشت معادن راکد به چرخه تولید/مشکل فعالیت معدن مس راوه

عضو هیئت مدیره معدن دالی با اشاره به برخی مشکلات ایجاد شده برای این معدن، گفت: برای فعالیت معدن مس راوه تمام مجوزهای قانونی صادر شده است و افتتاح آن برای روستاییان اشتغال زایی پایدار به همراه دارد.

رشد ۱۵۶ درصدی فروش سالیانه شرکت‌های معدنی حاضر در بورس

فروش ۷۴ شرکت بزرگ زنجیره معدن وصنایع معدنی بورس ایران در بهمن ۹۹ نسبت به بهمن ۹۸ رشد ۱۵۶ درصدی را ثبت کرد.

معاون معدنی وزارت صنعت: پهنه‌های بلوکه شده معدنی با مزایده واگذار می‌شود

سرپرست امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: همه محدوده‌های ( پهنه های ) بلوکه شده معدنی در استان‌ها به‌وسیله مزایده عمومی واگذار خواهد شد.

جهانگیری: صنعتگران در مقابل زمین‌گیر شدن صنعت ایستادند

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه آمریکایی ها می خواستند صنعت ایران زمین گیر شود، گفت: اما صنعتگران در مقابل مشکلات ایستادند و نگذاشتند صنعت کشورمان زمینگیر شود.

نماینده مجلس: مدیریت معادن باید به استان‌ها واگذار شود

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: مدیریت معادن کشور باید به استان‌ها واگذار شود تا آثار بهبود اقتصادی در تمام مناطق کشور ملموس‌تر شود.

ایجاد فرصت سرمایه‌گذاری با استفاده از ظرفیت‌های معطل مانده در حوزه معدن/ واگذاری محدوده‌های معدنی فاقد مالک از طریق مزایده عمومی

در راستای هدایت هدفمند منابع و سرمایه‌های کشور در جهت منافع ملی و رشد اقتصادی کشور، محدوده‌های بلوکه شده معدنی در سراسر کشور از طریق مزایده عمومی و در چارچوب اختیارات قانونی وزارت صمت، واگذار خواهد شد.

رشد دسته‌جمعی مجوزهای معدنی در ۱۰ ماهه سال 99/ افزایش 5.3 درصدی صدور پروانه‌های بهره برداری معدنی و 1.8 درصدی پروانه های اکتشاف

داده‌ها و آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از رشد دسته‌ جمعی مجوزهای معدنی از جمله تعداد پروانه اکتشاف، گواهی کشف و پروانه های بهره برداری است.

همکاری مشترک با معدن و دانشگاه در دستور کار سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، در راستای سیاست‌های همکاری‌های چندجانبه میان صنعت، معدن و دانشگاه و با توجه به شروع فرآیند تهیه نقشه­‌های زمین­‌شناسی در شمال منطقه ترود با مقیاس یک‌پنجاه‌هزارم در استان سمنان، نشستی علمی برگزار کرد.

موانع احیای معادن کوچک

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران می گوید که بخش معدن با اتهام خام‌فروشی از سوی دستگاه‌های حاکمیتی مواجه است و این نگرش منفی، مانع انباشت سرمایه مولد در این بخش شده است.

معادن تعطیل شده وارد بورس می شوند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی وزارت صنعت، معدن و تجارت را مکلف کردند حداکثر ظرف سه ماه پس از ابلاغ این قانون نسبت به مزایده معادن شناسایی شده تا پایان اسنفد ۱۳۹۹ اقدام کند.