ShafaghStone
معاون وزیر صنعت: واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی ۱۱۲ درصد رشد کرد

علی رسولیان روز چهارشنبه در سفر به چهارمحال و بختیاری در دیدار با استاندار افزود: وضعیت سرمایه‌گذاری در بخش صنعت کشور از رشد قابل توجهی برخوردار شده است و با وجود تحریم‌ها پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال رشد صنعتی در کشور به ۶ درصد برسد.

وی به طرح‌های قابل افتتاح این سازمان در دهه فجر امسال نیز اشاره کرد و گفت: ۴۰۰ طرح سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور با اعتبار ۲۸ هزار میلیارد تومان افتتاح می‌شود و در حوزه زیرساخت‌ها نیز یک هزار میلیارد تومان طرح به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، تکمیل زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی مناطق مختلف کشور را از اولویت‌های این سازمان برشمرد و افزود: خود را ملزم می‌دانیم که زیرساخت‌ها را در شهرک‌های صنعتی توسعه دهیم.

رسولیان، توازن در سرمایه‌گذاری بین مناطق مختلف کشور از جمله مناطق کمترتوسعه‌یافته را از دیگر برنامه‌های این سازمان عنوان کرد و گفت: این دغدغه وجود دارد که مشوق‌هایی برای جذب سرمایه‌گذار در مناطق کمترتوسعه‌یافته تدوین و اجرا شود در همین راستا می‌طلبد با ارائه لایحه‌ای به مجلس، موانع کنونی برطرف و رویه موجود اصلاح شود.

وی با بیان اینکه اختیارات استان‌ها در حیطه فعالیت شهرک‌های صنعتی افزایش می‌یابد، اظهار داشت: این موضوع قدرت ریسک‌پذیری مدیران استانی را در اجرا و پیشبرد برنامه‌ها افزایش می‌دهد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، تقویت صنوف تولیدی در شهرک‌های صنعتی را از دیگر برنامه‌های این سازمان اعلام کرد و گفت: انتظار می‌رود مدیرانی استانی نسبت به حضور صنوف تولیدی در شهرک‌های صنعتی همت کنند و با لغو محدودیت‌ها، مکانی را برای فعالیت این اصناف اختصاص دهند.

رسولیان از ایجاد شهرک‌های صنعتی بخش خصوصی نیز اعلام حمایت کرد و گفت: اگرچه در برخی موارد اشکالات و ایراداتی شکل گرفته است اما کلیت موضوع مورد تایید و حمایت این سازمان است.

وی با بیان اینکه احیای مسئولیت‌های اجتماعی بخش صنعت در دستور کار این سازمان قرار دارد، خاطرنشان کرد: این آمادگی وجود دارد که چنانچه استانداران همکاری کنند مدل اقتصاد مقاومتی که نظیر آن در روستای قلعه گنج استان کرمان اجرا شده را در یک یا چند روستای استانهای کشور اجرا کنیم.

به گزارش ایرنا، بازدید از واحدهای صنعتی و بازدید میدانی از شهرک صنعتی شماره ۲ شهرکرد، کلنگ‎‌زنی فازم چهارم شهرک صنعتی شهرکرد، بهره‌برداری از طرح ارتقای تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی بروجن و نشست با نمایندگان تشکل‌های بخش خصوصی و صنعتی از جمله برنامه‌های سفر روز چهارشنبه معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به استان چهارمحال و بختیاری است.سایر اخبار

موافقت برای واردات 500 دستگاه ماشین آلات حوزه فعالیت معدنی

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای راه اندازی سامانه مجوزها، تاکنون ۲ هزار درخواست واردات ماشین آلات حوزه فعالیت‌های معدنی ثبت شده که از این میزان برای واردات ۵۰۰ دستگاه موافقت شده است.

بانک صنعت و معدن ارائه خدمات در داخل واحدهای صنعتی را آغاز کرد

مدیرعامل بانک صنعت و معدن ایران از آغاز فرآیند روش بانکداری باز توسط این بانک برای ارائه خدمات به واحدهای تولیدی برتر به منظور تحقق بانکداری دیجیتال در کنار رفع موانع و رونق تولیدخبر داد.

تغییر مبنای پرداخت حقوق دولتی واحدهای معدنی

براساس اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنای دریافت حقوق دولتی معادن ثبت فاکتور معاملات در سامانه جامع تجارت خواهد شد که تا پایان سال اجرایی می شود.

صندوق بیمه معدن، در سرمایه گذاری های کلان نقش آفرینی کند/ ضرورت حمایت های فرامنطقه ای از معدن و صنایع معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو خواستار تدوین افق های جدید متناسب با اهداف توسعه ای بخش معدن و صنایع معدنی برای صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی شد. جعفری گفت: این صندوق در سرمایه گذاری های کلان نیز نقش آفرینی کند.

قابل توجه فعالان معدنی: معادن غیرفعال این استان واگذار میشوند

معادن غیرفعال این استان در کشورمان واگذار میشوند.

وزیر صمت استیضاح میشود؟

استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی مطرح نیست.

معادن ایران پارکینگ ماشین‌آلات معدنی میشوند

مدیرعامل چادرملو درباره نبود تکنولوژی‌های نوین هشدار داد.

آغاز عملیات احداث راه دسترسی به واحدهای معدنی خاش با سرمایه گذاری 28 میلیارد تومانی ایمیدرو

مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی از آغاز عملیات احداث راه دسترسی به 26 واحد معدنی شهرستان خاش (سیستان و بلوچستان) خبر داد.

اثر کرونا بر آموزش معدنکاری

آموزش فعلی در بخش مهندسی معدن تا چه اندازه در راستای مهارت¬های مورد نیاز آینده صنعت معدنکاری است و تاثیر کووید 19 همه¬گیر بر آموزش چگونه است

وصول 200 میلیارد ریال حقوق دولتی معادن طی 5 ماه امسال

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان تهران گفت: طی 5 ماه اول امسال 200 میلیارد ریال حقوق دولتی بر مبنای قیمت‌های پایه جدید مواد معدنی دریافت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 275 درصد رشد داشت.

2 راهکار دولت سیزدهم برای مبارزه با فساد/ چرخ اقتصاد فساد نباید بچرخد

کارشناسان معتقدند برای مبارزه با فساد باید ساختار و بینش مبارزه با فساد تغییر کند و اینگونه نباشد که بعد از کنار رفتن فردی که با فساد مبارزه می کند و با آمدن فرد دیگر دوباره آن فسادها برگردد.