ShafaghStone
چرا قانون معادن اجرایی نمی‌شود؟

به گزارش ماین نیوز، شهباز حسن پور در تذکری در پایان جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس گفت: هر روز شاهد تجمع بازنشستگان جلوی مجلس هستیم که لازم است حقوق آنها یکسان سازی شود.

وی در تذکری دیگر خطاب به رئیس جمهوری، وزرای اقتصاد و بانک مرکزی افزود: لازم است دولت هر چه سریعتر قانون اصلاح بودجه ۹۵ مربوط به بخشش سود تسهیلات بانکی تا سقف یکصد میلیون تومان را اجرایی کند که در همین رابطه نامه‌ای به رئیس جمهوری با امضای حدود ۲۰۰ نماینده تقدیم شده است.

حسن پور همچنین در تذکر دیگری با طرح این پرسش که چرا قانون معادن اجرایی نمی‌شود اظهار کرد: طبق این قانون ۱۵ درصد درآمد معادن باید در همان بخش و روستا هزینه شود و ۶۰ درصد از حقوق دولتی باید در اختیار معادن، معدنی برای هزینه جهت توسعه بخش معدنی و زیرساخت‌ها شود. سوال این است که چرا این اتفاق نمی‌افتد؟

وی در تذکری به وزیر کار نیز گفت: براساس اسناد بالادستی باید ۲۵ درصد از اقتصاد کشور توسط تعاونی‌ها اجرا شود اما آمار فعلی کمتر از ۵ درصد است. همچنین چرا آئین نامه‌های مربوط به تعاونی‌ها اجرا نمی‌شود که البته بخشی از این مشکلات ناشی از نبود نظارت کافی است.

نماینده سیرجان در تذکری دیگر به وزیر نیرو تصریح کرد: خواستار رسیدگی به وضعیت اسفبار آب شرب سیرجان شد و بر لزوم تسریع در پرداخت قیر رایگان از سوی وزارت نفت تاکید کرد.سایر اخبار

موافقت برای واردات 500 دستگاه ماشین آلات حوزه فعالیت معدنی

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای راه اندازی سامانه مجوزها، تاکنون ۲ هزار درخواست واردات ماشین آلات حوزه فعالیت‌های معدنی ثبت شده که از این میزان برای واردات ۵۰۰ دستگاه موافقت شده است.

بانک صنعت و معدن ارائه خدمات در داخل واحدهای صنعتی را آغاز کرد

مدیرعامل بانک صنعت و معدن ایران از آغاز فرآیند روش بانکداری باز توسط این بانک برای ارائه خدمات به واحدهای تولیدی برتر به منظور تحقق بانکداری دیجیتال در کنار رفع موانع و رونق تولیدخبر داد.

تغییر مبنای پرداخت حقوق دولتی واحدهای معدنی

براساس اعلام وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنای دریافت حقوق دولتی معادن ثبت فاکتور معاملات در سامانه جامع تجارت خواهد شد که تا پایان سال اجرایی می شود.

صندوق بیمه معدن، در سرمایه گذاری های کلان نقش آفرینی کند/ ضرورت حمایت های فرامنطقه ای از معدن و صنایع معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو خواستار تدوین افق های جدید متناسب با اهداف توسعه ای بخش معدن و صنایع معدنی برای صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی شد. جعفری گفت: این صندوق در سرمایه گذاری های کلان نیز نقش آفرینی کند.

قابل توجه فعالان معدنی: معادن غیرفعال این استان واگذار میشوند

معادن غیرفعال این استان در کشورمان واگذار میشوند.

وزیر صمت استیضاح میشود؟

استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی مطرح نیست.

معادن ایران پارکینگ ماشین‌آلات معدنی میشوند

مدیرعامل چادرملو درباره نبود تکنولوژی‌های نوین هشدار داد.

آغاز عملیات احداث راه دسترسی به واحدهای معدنی خاش با سرمایه گذاری 28 میلیارد تومانی ایمیدرو

مجری طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی از آغاز عملیات احداث راه دسترسی به 26 واحد معدنی شهرستان خاش (سیستان و بلوچستان) خبر داد.

اثر کرونا بر آموزش معدنکاری

آموزش فعلی در بخش مهندسی معدن تا چه اندازه در راستای مهارت¬های مورد نیاز آینده صنعت معدنکاری است و تاثیر کووید 19 همه¬گیر بر آموزش چگونه است

وصول 200 میلیارد ریال حقوق دولتی معادن طی 5 ماه امسال

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان تهران گفت: طی 5 ماه اول امسال 200 میلیارد ریال حقوق دولتی بر مبنای قیمت‌های پایه جدید مواد معدنی دریافت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 275 درصد رشد داشت.

2 راهکار دولت سیزدهم برای مبارزه با فساد/ چرخ اقتصاد فساد نباید بچرخد

کارشناسان معتقدند برای مبارزه با فساد باید ساختار و بینش مبارزه با فساد تغییر کند و اینگونه نباشد که بعد از کنار رفتن فردی که با فساد مبارزه می کند و با آمدن فرد دیگر دوباره آن فسادها برگردد.